İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Groups ACİL Yardım !

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ;

Bilgidiğiniz gibi google dan groups hizmetini kullanıyorum. 2600 den fazla group üyesi bulunmaktadır.
Grup adresi : http://groups-beta.google.com/group/FunGenTr/

Fakat şöyle bir sorunum var ki. her yeni mesaj yazıldığında bütün üyelere mail gidiyor. Ve 5 dk içerisinde 8-9 mesaj yazılıyor.. 2600 üye akıllı durmayıp sürekli mesaj yazıyor. Düşünsenize bu kadar kişi mesaj yazınca hergün insanların mailine kaç tane mail gider ? Bende hemen group ayarlarına baktım üyelere her mesaj yazıldığında bildirme diye bi şe ama bulamadım. Baktım sürekli mesaj yazılıyor ve insanların rahatsız olacağını düşündüğüm için hemen gruba mesaj yazılma özelliğini kaldırdım. Şu anda kimse mesaj yazamaz. Ama bu özelliğii nasıl iptal edecez bu Google Groupsun...
Adımız yoksa spamcıya çıkacak walla...

kolay gelsin...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
benim grup var google da sadece ben yazıyorum tüm gruba gidiyor...

http://groups-beta.google.com/group/OguzKaganAslan/

sizi de beklerim...
aklıma esince atıyorum ayda 20 tane falan...

fungentr senin soruna geleyim... benim grupta ayarlar şöyle...

Who can post messages to your group?
Moderator only

Should messages be moderated?
Messages are moderated

Who should see replies to group messages?
Replies are sent to the author.

M

mfk_1868

Misafir
her uye kendi ayarlarından ayarlayabiiyo olması lazım

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler oğuzkağan...

evet kendi ayarlarını ayarlayabiliyor kullanıcı. fakat ingilizce olduğu için bazı kullanıcılar bulamayabilir.
Benim istediğim şey herkes yazı yazabilecek fakat her yeni mesaj yazıldığında bütün kullanıcılara mail olarak gitmeyecek. Sadece benim yazdığım yazılarda bütün kullanıcılara mail gidecek.

G

guajira

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
teşekkürler oğuzkağan...

evet kendi ayarlarını ayarlayabiliyor kullanıcı. fakat ingilizce olduğu için bazı kullanıcılar bulamayabilir.
Benim istediğim şey herkes yazı yazabilecek fakat her yeni mesaj yazıldığında bütün kullanıcılara mail olarak gitmeyecek. Sadece benim yazdığım yazılarda bütün kullanıcılara mail gidecek.

Grup yöneticisi sen olduğuna göre grup ayarlarından sadece onaylanmış mesajların gönderilmesini ayarlayabilirsin (en azından yahoo groupsta böyle bi seçenek var). herkes mesaj gönderir ama sadece senin onayladıkların gönderilir. böylece sallama mesajların gitmesi engellenir. Ve de mail box'ım gereksiz mesajlarla dolmaz (çok saçma şeyler gönderenler vardı ya).

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
FunGenTr nin böyle giderse 10 milyon üyesi olur. Beni de üye yapmış sayın bay fungentr isteğim dışında hala spamdan bahsediyor. Zaten beni isteğim dışında üye yaparak spam yapmış olmuyor musun?

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
intibah' Alıntı:
FunGenTr nin böyle giderse 10 milyon üyesi olur. Beni de üye yapmış sayın bay fungentr isteğim dışında hala spamdan bahsediyor. Zaten beni isteğim dışında üye yaparak spam yapmış olmuyor musun?

ben seni isteğin dışında mı üye yaptım ?

Fun.Gen.Tr grubu sadece Fun.Gen.Tr sitesine üye olanlardan oluşmakta ve Grubu ilk açarken yazdığım msnden bi kaç arkadaştan oluşmaktadır. Kesinlikle dışardan başka bir mail felan eklemedim ! :mad:
Ayrıca yapılan bir yanlıştan dolayı yazılan yeni yazılar bütün kullanıcılara mesaj olarak gitti ve bende 5 dk içerisinde sistemi durdurdum. Ve büün herkese mail çektim bu konu hakkında rahatsız olanlar çıkabilir. Gelen mesajlardan özür dileriz diye.Ve çıkarılmak isteyenler anında çıkabilir diye. Senin "SPAM" anlayışın buysa evet ben spam yapıyorum.. allahım yarabbim ya... hayatınızda galiba spam ile ilgili bir şey görmediniz ? isterseniz biraz araştırın...

kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5