İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Herşey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B

Beles_Org

Misafir
Kusura bakmayın ama burada yeni bir tartışma göremiyorum ben!
Yoktur, üstadın günlerdir sayfa sayfa yazdığı ve anlattığı konuları, çok büyük bir şey bulmuşunuz gibi burada anlatıyorsunuz.
Artık bilinen konular bunlar...
Yoktur üstada, ayrıca teşekkürler...

S

SonsuzOl.Com

Misafir
page rank mutlaka önemlidir.ancak önem sırası farklıdır.page rank ı yüksek olan önce çıkacak diye birşey yoktur.
ben bagkurdan önce cıktıysam demekki yoktur.istisnalar kaideyi bozar.
madem böyle bir kalıp var.page rankı yuksek olan üstte çıkar.hani kardeşim.ben en üstte çıktım.rankım 0.demekki tez çürüdü.
rank ne zaman önemlidir ? farklı 2 site aynı hit ve aynı meta ile olursa önemlidir.

T

TurkishDomains

Misafir
Anlattıklarınızın yanlış şeyler olduğunu söylemedim. Siz siteleri google a uygun şekilde optimize edin demeye çalışıyorsunuz. Bu konuları bizler zaten tartışıyoruz, en uygun hangi şekilde olabilir diye. Hitinizin kurban bayramında yükseldiği de doğrudur zaten ben de bir örnek verdim. Kandilleri biz 4 gözle beklerdik :p Hitler tavana vururdu. Ama bunu iyi bir optimizasyon ya da yüksek bir PR ile yapmadık. Sadece bu alanda rakibimiz yoktu ve biz sanırım farkında olmadan, o alandaki diğer sitelere oranla google ın hoşuna gidecek şekilde optimize ettik siteyi, hepsi bu ama kesinlikle farkında olmadan. Ama artık Türk insanı da farketmeye başladı bazı şeyleri. Artık sitelerinin PR değerlerine önem veriyorlar, sitelerini daha iyi optimize ediyorlar. Bu yüzden bu forumu takip eden webmasterların yanlış yönlendirilmemeleri gerekir. Arkadaşlar PR çok önemlidir, sonra iyi bir optimizasyon.

Saygılar

B

Beles_Org

Misafir
Pagerank önemli tabii, ama yanında da optimizasyon lazım.
Yani iyi optime edilmiş 2 siteden sadece pagerankı yüksek olan üste çıkıyor.
+1 de şu var, yeni alınmış bir domain de bir süre sayfalarda birinci sırada yer alıyor.
Sonra listede ortalara atılıyor.

S

SonsuzOl.Com

Misafir
Beles_Org' Alıntı:
çok büyük bir şey bulmuşunuz gibi burada anlatıyorsunuz.
Artık bilinen konular bunlar...
QUOTE]

ben bunları 6 sene önce buldum şimdi paylaştım.
buradan tek sonuç çıkar.kimseye yardım etmeyeceksin.
tamam arkadaşlar kimseye birşey söylemiyorum.
isteyenler özel mesaj atar yardımcı olurum.
1 ay sonra toplistlerde ilk 5 e girdiğimde hile yapıyor demeyin yeterli benim için.
ayrıca bilinen konular ise niye kimsenin page rankı 7 8 değil ?
o kadar amatör siteler varki yurt dışında hepsinin rankı en az 6 .
bizde o kadar hit alan siteler 5 4 .çok nadir 6 var.
demekki kimse birşey bilmiyor.
ben maksimum bilgiye sahip değilken görünen rankım 6 alexa rankım 6.3 dü.
herkez hile hile diye forumlara yazdı.sadece zirve100 attı.oda zaten işi bilmiyordu.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
SonsuzOl.Com arkadaşıma katılmadan edemicem yazdıkalrı şeyler mantıklı biz onunla bu google ilgili baya konuştuk yani mantıgı dogru bence yani google sayfalrına baktım yani google hakkımızda bölümüne robotunun gezgiği önemle dikkat ettiği bölümelri yazmış google aslınd abu mantıklı ..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bende Pr olayına pek bakmıyorum acıkcası.. Daha once örnekler gostermistim..
Ama subdomainlerde etkisi oldugu kesin :)
Bir domainde deneme yapıyorum. 800 Sayfa olusturdum. 2 Gün oldu indexleyemedi. Indexlerse aynı sekilde Binlerce sayfa olustururum. Yalan olmasın sayfalarda içerikte yok sayılır. Sanki bunu yapanlarda içerik var.. Bunun disinda Eğer domaini banlayacak olursa dosyaları tuttugum gibi baska bir domaine atarım :) 50 + Domainim var. Hepsi Bitse baska alırım. Yeni bir domainim var hatta bahsetmistim iLk gününde 600 Hit aldı google'den sonra Google'de cıkmamaya baslamıstı. Simdi yine cıkıyor. BakaLım ne kadar Hit Gonderecek Google amcam.. Domain .Net uzantılı Ve Gecen Hafta Google'nin genel sıralamasında en fazla aranan 3. kelime :) .info'suda bende ama orayı taramıyor lanet olası :D

S

SonsuzOl.Com

Misafir
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rls=GGLD,GGLD:2004-42,GGLD:en&q=mp3&btnG=Ara&meta=lr=lang_tr
anlatmak istediğimi şöyle açıklayayım.yukarıdaki adrese bastıgınızda göreceksinizki muzikalite rankı klarnet ten düşük olmasına rağmen üstte cıkıyor.
sebebi kullandıgı kelimeler.
klarnet te title ve meta adına hiçbirşey yok.optimize 0 yani.
birde azeri bir site çıkıyor.onunda rankı muzikalite ile aynı yani 3
ancak kendi dilinde en iyi kelimelerden 3 tanesini kullandıgını gördüm.
eğer bende azeri site yapıp o kelimeleri kullanırsam rankım 4 oldumu geçerim 3 oldumu kafa kafaya veya üstünde olurum.
rank burada önemlidir.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce bir hosting sitem var soznsuzol, "hosting" kelimesinde 1. çıkmak istiyorum nasıl yapacaz..?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
niye kimsenin page rankı 7 8 değil ?
o kadar amatör siteler varki yurt dışında hepsinin rankı en az 6 .
bizde o kadar hit alan siteler 5 4 .çok nadir 6 var.
demekki kimse birşey bilmiyor.

buna katılmıyorum.Yaz ingilizce bir makale gönder makale sitelerine,
yolladıgının makale sayfasının prsi bir sonraki güncellemede 6 olur çok rahat,
çünkü insanlarda emeğe saygı var bilgi paylaşımı var.yazdığın yazıların altından ismini silmiyorlar.sitenin adresini kaldırmıyorlar.Bu yazıyı şu adresten aldım diye adamlar sitelerinden link veriyor.Olay bu kadar basit.
Ama bizim Türkler ne yapıyor,çalıyor yazıyı içeriği birde ben yazdım diye geçiniyor gelip sizden hesap soruyor benim içeriğimi niye çaldın diye.
Artık midem bulanıyor aynı salak içerikleri görmekten,

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
SonsuzOl.Com' Alıntı:
gazeteler
günlük gazeteler
ulusal gazeteler
gazeteler com
www gazeteler
yerel gazeteler
www gazeteler com
türkçe gazeteler
yabancı gazeteler
gazete ile ilgili dünyadan en çok aranan 10 kelime.tabi fazlasını yazman lazım.Şimdilik bunları yaz yeterli.
Yanlış..
Suggestion Tools'dan bakıyorsun sanırım. Orası en fazla arananları sıra ile listelemiyor. Bunu çok iyi biliyorum. Bende orayı cok sık kullanırım ama aralarından sence hangisi en fazla aranmışsa onları yazman daha iyi olacaktır.
Yani bu verdiğin 10 en fazla aranan 10 değil Sevgili Erman hocam :)

E

Elithost

Misafir
Arama motorlarında "gazeteler" sözcüğü "gazete" sözcüğünden daha fazla kullanılıyor.

Aranma Sözcük
35189 gazeteler
1369 ulusal gazeteler
1326 gazeteler com
1318 gazeteler günlük
579 turkce gazeteler
470 türkçe gazeteler
366 gazeteler com tr
294 yerel gazeteler
260 gazeteler com.tr
214 resmi gazeteler
206 gazeteler tüm
136 gazeteler dergiler
82 gazeteler gunluk
67 ara gazeteler
67 gazeteler tr
58 gazeteler gogle
55 gazeteler media
49 gazeteler turkish
44 gazeteler google
43 gazeteler türk
39 .com gazeteler
39 almanca gazeteler
37 e gazeteler türkiye
36 dergiler gazeteler ve
36 gazeteler tum turkce
35 gazeteler turk
33 gazeteler google.com.tr
33 gazeteler turkiye
31 gazeteler gnlk
31 gazeteler türkce
30 gazeteler gov.tr
29 e gazeteler
29 gazeteler resmi
26 gazeteler günlük
26 gazeteler günlük türkçe

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ben gazete kelimesinden fazla aranmadıgını iddia etmedim zaten. Hani burada bana karşı bir serzenişte bulunuyorsanız bilelim icabında:) Gösteririm Sarı kartı hıı:D

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Suggest, sonuç sayısını gösterir en çok aranan sayfayı değil..

Keyword ranklerini en basit keyword popularity programından bile anlayabilirsiniz.

Google 6 sene önce bu kadar popüler değildi, herhalde bulan arkadaşlar AltaVista,Yahoo!,Lycos,BigCity için bulmuşlardır..

E

Elithost

Misafir
ARKaDaS' Alıntı:
Ben gazete kelimesinden fazla aranmadıgını iddia etmedim zaten. Hani burada bana karşı bir serzenişte bulunuyorsanız bilelim icabında:) Gösteririm Sarı kartı hıı:D

Senin yazına yanıt değildi bu bir gözlem paylaşmak istedim....

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar bu topigi kilitliyorum.Gereksiz ve anlamsız çatışmalara dönüşmeye başladı...

Herkez kendi bildigi yolda yürümeye devam etsin.

"Bilgi paylaştıkça güzeldir" diyen herkeze kapımız açık.
Yeni çıkan haberleri, yeni ögrendikleri şeyleri bizimle paylaşırsa memnun oluruz,
bu kanaldan ayrılmayın ,zapp yapmayın :p

Herkeze saygılar....

S

SonsuzOl.Com

Misafir
cevap fırsatı için teşekkür ederim.
konuya son noktayı koyuyorum.yardım isteyen olursa özel veya mail atsın.
benim verdiğim top 10 listesi piyasada satılan google top 10 adlı programdan alınmadır.lisansı 300 dolardır.bende oldugu için paylaştım.
yardım ettiğim 3 site haricinde başka birşey olmadı.herkeze teşekkürler.
704 http://www.xxx.com/gazete.asp
bu kadar.
kilitleyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5