İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google hangi aralıklarla indexliyor ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar 2 tane forum sitem var.
1.sitemi gugıl amca bayadır indexlemiyordu.bir ara 200 sayfa index düştü.şimdi ise mevcut indexli sayfalara 300 daha eklenmiş..100 kârdayım yani..ve bot hala geziniyor sitemde..

diğer forum sitemde ise şuan 10 tane bot geziniyor.hatta refresh attım 16'ya çıktı bot sayısı :D

sorum şu..bu bot neye göre indexliyor..yani belirli bir zaman aralığı mı var..yoksa sitedeki aktifliğe,hit'e,konulara vs göre mi index almaya başlıyor ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu sorunun cevabı yok.yani kimse tam olarak bilmiyor google mühendisleri dışında.ama mevcut teoriler

pr yüksek ise google sık gelir.
sayfaların hergün degişiyorsa sık geliyor.

çok önemser isen sayfanı google gelmiyor.
Siteni kendi haline bırakırsan daha çok geliyor.

kendimden bir örnek vereyim.Hiç önemsemedigim bir sitem var 100.000 sayfasını indexlemiş.Çok önem verdigim sitem 400 sayfada kaç zamandır.

en önemli şey herşeyin dogal olması.bir anda çok fazla link alırsan googlebomb yersin.Hiç link almazsan google sitene gelmez.
orta yolu herkezin kendisi bulması gerek

A

ASUSHOST.COM

Misafir
Büyük sitelerde anasayfalarda link olursa google gelir. Daha basit izâhı.

S

Senbul

Misafir
aralıklar ile 3 tane yeni site hazırladım ; acıtıgım sıraya gore ara ara pr5 2 siteden pr4 1 siteden link verdim.
google once sadece siteleri dolastı ama en kotusunden 400 - 500 mb bant yedi ve cekti gitti.
Bir sure sonra sadece ana sayfaları indexledi ; 1 hafta yada 10 gundu yanlıs hatırlamıyorsam en az indexledigi 40 sayfa indexlemişti.
Yani herseyi duzgunce yapıp sadece beklemek gerekiyor.
Ozellikle ilk actıgınızda cok fazla link eklemeyin ; sadece 2 yada 3 siteden link verin okadar.
Toplist hitlist hiçbirine bulasmayın sandbox a dusmek var işin sonunda.
Linkleri verin ve bekleyin hersey duzgun giderse 15 gunde baya bir indexlenmiş sayfanız oluyor :p
Zaten içerik özgunse hiç endişe etmeye gerek yok google amca gelir bulur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5