İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google hızlı indexlemesi için neler yapmalıyız

H

hengame

Misafir
üstatlar google hızlı sorunsuz eklemesi için tüm sayfalarımı nasıl bir yöntem yapabiliriz neye göre phpnuke siteleri hemen indexliyor bi arkadasımınki indexlendi google nin standartlarımı var bu googleyi anlamak zor valla üstatlarım sizin sitelerinizde zor indexleniyor yoksa bunun bir püf noktasımı var yardımlarınızı bekliyorum!

D

discoface

Misafir
kardeş valla ben hemen indexlesin diye siteyi açar açmaz tüm sayfalara ince ayar yaptım yanı meta tag optimizasyonu falan.ayrıca sitemap yaptım site içinde.birde google ın sitemapından yaptım. birde yüksek pr li sitelerden link aldım (counter olanlardan). dedimki yüksek pr li sitelerden link alırsam sayfamı hemen gelir gezer indexler. anasayfamdan da tüm alt sayfalarıma link verdim.
sonuç mu? sandobox a girdim :)
diyeceğim birden yüklenmeyin. bazen ters tepiyo. ama dediğin gibi googleın ne yapacağı belli değil. bunların aynısını yaparsın bazen hemen gelir indexler yüzlerce sayfanı..

B

bedafocb

Misafir
Wallahi haklısın Google nin ne yapacağı belli mi olur. :)Zamanında 2000 küsür sayfam indexli idi.Baktım google den ziyaretçi iyi.Google tab felan koydum ayar felan yapayım derken google 2 ay gelmedi.Bu aralar geliyor oda anasayfaya uğrayıp gidiyor..Hala eski indexli sayfalar duruyor. :(
Bende şu an sitemap fln yaptım ama bakalım ne olacak.
Ama helal olsun Yahoo ve msnbota takır takır indexliyolar.Da onları kullanan kim var???

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni sitelerin en kolay indexlettirmenin yolu yuksek hiti olan bir siteden 1 saatlik pop up actirmak, bunu sahsen denedim eger google uzun zamandir sitenize ugramiyorsa ayni yontemi uyguluyabilirsiniz google nin en buyuk prensibi cok girilen sayfalari aninda indexlemesidir. saygilar

B

bedafocb

Misafir
yeniwebmaster' Alıntı:
Google Tab nedir?

Google tab phpnuke de sayfa.php?id=xxx gibi sayfaları sayfa-xxx.html yapan bir eklenti..htaccess ile tektek rewrite ile uğraşmıyordun.Hepsi html oluoyrdu.

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin hiti iyi ise google hem hemen indexlior hemde sıralamada yukarılara çıkarıor.

H

hengame

Misafir
bazı webmaster arkadaslarım pr e göre bakıyor dior sende hit diorsun kafam iyice karıştı valla siteyi yeni açtım 1 ay olmadı 300 - 400 hiti var

meta tag title ayar çektim çok uzunmuş ertesi gün google den gelmeye başladı meta title lerimi elden geçireyim zaten 4 -5 sayfam var :)

konuyla ilgilenen arkadaslara tşkler ederim!

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domaini 1 hafta once aldim 2 gun once siteyi yerlestirdim
googlun sayfasina gidip yada baska bir yere gidip arama motorlarina siteyide kaydetmek icin Bir cabada bulunmadim bugun Geldi indexlemeye basladi :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en kisa yolu cok sayfasi olan bir siteden link vermek
benim var oyle bir sayfam ve 1 yada en gec 2 günde google da oluyor yeni sitelerim

tabi bunun icin para vermeniz gerekebilir o tarz sitelere

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
timsah' Alıntı:
Yeni sitelerin en kolay indexlettirmenin yolu yuksek hiti olan bir siteden 1 saatlik pop up actirmak, bunu sahsen denedim eger google uzun zamandir sitenize ugramiyorsa ayni yontemi uyguluyabilirsiniz google nin en buyuk prensibi cok girilen sayfalari aninda indexlemesidir. saygilar

bu çok mantık dışı bir örnek olmuş.Ziyaretçileri yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
niye yanlış dersen.Google amca toplist mi ki nereden bilsin bir sitenin büyük olup olmadıgını ve pop up açtıgın saatte googlebot un sitende oldugunu bilemezsin ki:) + googlebot pop up sayfalı geçişleri sevmez.

önemli olan hızlı indexletmek yada çok sayfanızı indexletmek degil az bile olsa indexledigi sayfalarda üst sıralara çıkmak.
bir sitem var 150.000 sayfasını indexlemiş günlük gelen sayısı 22 kişi.
bir sitem var 450 sayfasını indexlemiş günlük gelen kişi sayısı 1500 kişi.

mart 2004 sonrasında açılan her site sandbox filtresine takılır.bunu artık herkezin bilmesi gerek.
tabiri yerindeyse "kocakarı ilaçları ile hastalıga derman olmaya çalışmak yerine, işi teknik olarak yapmak gerek.yabancı siteler gibi"
önemli olan sandbox filtresinden nasıl hızlı şekilde kurtulurum sorusunu sormak olmalı bence:rolleyes:

S

Senbul

Misafir
PageRankı yuksek 2 sitemden yeni actigim siteye direkt link veriyorum googla amca anında indexliyor siteyi.Birisi 140.000 sayfa indexli diğeri 23.000 sayfa.

Ama dikkat etmek gereken bir nokta aniden fazla link almamak yoksa sandbox a takılınca beklemekten sıklılabilirsiniz.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Senbul' Alıntı:
PageRankı yuksek 2 sitemden yeni actigim siteye direkt link veriyorum googla amca anında indexliyor siteyi.

aynen, ben de aynı yöntemi kullanıyorum ve her zaman işe yarıyor. Burada pr ı yüksek olmasının esas espirisi, googlebot un yüksek pr lı sitelere hemen hemen her gün uğraması.

Senbul' Alıntı:
Birisi 140.000 sayfa indexli diğeri 23.000 sayfa.
pr ı 4 ve üzeri olduktan sonra 10 sayfalık olsa da farketmez

Senbul' Alıntı:
Ama dikkat etmek gereken bir nokta aniden fazla link almamak yoksa sandbox a takılınca beklemekten sıklılabilirsiniz.

evet, buna da çok dikkat etmek lazım. ben bi defa yaptım ve 5 ay bekledim hem de en favori sitem için.

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de sandbox mağduruyum :( ama sitemi dmoz'a ekledim bi arkadaş dmoz'a eklenen sitelerin sandbox'tan etkilenmediğini söyledi peki benim sitem ne zaman indexlenir google tarafından ? ( site yaklaşık 1 aydır dmoz'a ekli )

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bir sitem 10 ayri kategiroride kayitli sandboxa dustum ancak kolay ciktim -40 gun- ciktigimda pr + 1 yukselmisti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5