İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Hk.Yardım

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,
Sorunumu şöyle anlatayım, bir modaevi sahibiyim web sayfası yapma konusunda deneyimim var ve kendi sitemi kendim yaptım, bazı test sitelerinde yaptığım siteyi test ettiğimde mega tag lar konusunda hiç hata vermiyor. Şimdi sorunum şu benimle aynı sektörde faaliyet gösteren birkaç firmanın web sitelerini test ettiğimde benden daha kötü durumda oldukları halde google aramalarında neden benden üst sıralarda yer alıyorlar, bunu anlamış değilim. Gerci benim sitem google aramalarında 1. sayfada 8 veya 9. sıralarda çıkıyor ama bir türlü ilk sıraya yerleşemediği gibi, ilk sıradaki rakip firmanın web sayfasının test sonucunda hataları bulunduğu halde, aylardır 1. sıradan hiç düşmemesidir. Bu nası oluyorda hatası bulunan sayfa aylardır ilk sırada duruyorda ona nazaran hatası çok daha azbulunan benim sitem aşağı sıralarda yer alıyor.
Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek etken metalar değildir yada html standartları. Hatta bu diğer etkenlere göre daha alt sıralardadır.

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
troy arkadaşım,
Peki diğer etkenler nelerdir. Bu konularda biraz bilgi verirmisin, madem cevap verdin konuyu biraç açarsan sevinirim, bunu yazmamdaki maksat konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi edinmek. Anladığım kadarıyla konu hakkında bilgi sahibisin lütfen detaylı bir açıklama yapki ben ve diğer ihtiyacı olan arkadaşlarda faydalanalım.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üst sıralarda çıkmak birazda link alma ile alakalıdır.
o diğer site sizden daha fazla link almış ise üst sıradadır.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eklotje' Alıntı:
troy ,
Peki diğer etkenler nelerdir. Bu konularda biraz bilgi verirmisin, madem cevap verdin konuyu biraç açarsan sevinirim, bunu yazmamdaki maksat konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi edinmek. Anladığım kadarıyla konu hakkında bilgi sahibisin lütfen detaylı bir açıklama yapki ben ve diğer ihtiyacı olan arkadaşlarda faydalanalım.

sitenin içeriği ile alakalı sitelerden karşılıksız link aldıgın zaman ve birazda pr etkisi mutlaka oluyor yani hemen ilk sıraya cıkmak zor.

zamanı var herşeyin sabırlı olursan eger domain + meta tag alrında uyumlu ise yükselirsin.

içeriğinle ilgili sitelerden link almaya bak..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ Eger siten yeni ise sandbox filtresine takılır.Gerekli bilgiyi forumda arama yaparak bulabilirsin

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yoktur sorma takıldı daha indexlemedi ustune dustugum domaini ondan sonra aldıgım domaini indexledi com uzantılıydı acaba com a dahamı onem veriyor ? net i hala indexlemedi anlamadım cidden

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox yüzünden olabilir. com ve net ayrımı yapmaz guguş. bir domainin üzerine düşersen, o domain devamlı geriye gider. hiç ilgilenmezsen, tepelere çıkar.

E

echo

Misafir
yau arkadaşım siteni sürekkli güncelle içeriği çalıntı yapma black seo yla uğraşma metaya bile gerek kalmıyor

directorylere ekle vede en önemlisi page rank ı yüksek olan sitelerle karşılıksız link değişimi yap böle oluca daha güzel hit geliyor

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
zaten baya buyuk sitelerle deişim yaptım cogu capraz olarak pr leri 4-5-6 ya kadar olanlar var hala eklıcek diye bakıyoruz. aslında acele ettim cok link aldım siz siz olun yeni domainle bastan cok link almayın ins cıkarım yardımcı olabilcek varsa bu konuda gorusunu dinleriz saygılarımla..

ploob guzel yazı tebrik ederim bişey daha gosteriyim awstatsdan baktım

((((Inktomi Slurp))))) 36+31 1.15 MB 05 Mar 2006 - 05:13

((((MSNBot))))) 55+11 694.98 KB 05 Mar 2006 - 05:28

((((Unknown robot)))) (identified by hit on 'robots.txt') 0+15 3.01 KB 04 Mar 2006 - 22:09

Bu 5 mart da ugramıs ((((Googlebot)))) 9+4 402.93 KB 05 Mar 2006 - 06:51

(((Unknown robot)))) (identified by 'crawl') 3+10 12.28 KB 04 Mar 2006 - 00:22

((((Alexa (IA Archiver) 3+4 91.40 KB 05 Mar 2006 - 02:47

((((Unknown robot)))) (identified by 'spider') 5+1 223.44 KB 04 Mar 2006 - 08:44

(((AskJeeves))) 1+1 48.51 KB 04 Mar 2006 - 17:27

(((Unknown robot))) (identified by 'robot') 1+1 41.41 KB 02 Mar 2006 - 09:52

(((WISENutbot)))) 0+1 257 Bytes 04 Mar 2006 - 17:21

orumcekleri parantez icine aldım geliş tarihleri vs belli gordugunuz gibi. banlı olsam ugramazlar sanırım dimi ? sanboxa uyuz oldum desem yeridir sabretcez vesselam

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Bu konuyu açtığımda görmemiştim ama dün farkettim,
" Konuyu açarkede söylediğim gibi rakip firma google aramalarında hiç 1 nci sıradan aşağı inmiyor benim sitemin test sonuçları ondan çok daha iyi olmasına rağmen diye "
Bu rakip sitenin sayfa sonuna zemin rengi ile gizlenmiş olan
" CNN GOOGLE YAHOO SOL NASA GMX METU AOL MALİYE NIC TR " bu yazı satırı mevcut, yazı büyüklüğü de aynen burdaki kadar ve adı geçen yazıların hepsi kendi sitelerine link verilmiş şekilde gizlenmiş.
Bunun amacı nedir sizce, bu yazı dizisi siteyi googlede ilk sıraya oturtabilirmi sürekli.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yakında operler onu :D su uyur google uyumaz o kadar adam benim sirkette olsa bende uyutmam uyumam heheh gercek link yapmaya calısmıs yahoo adını kullanarak ona pek biey yapamaz sadece verdiklerin kadar ise işe yaramaz o kim yahooyla rekabet kim alla alla ama baska klas kelimelerle spam yaptıysa onun gibi hit ceker işte aklı sıra eşiniyor hehehah bosver link al hangi kelimede one cıkmak istiyorsan ornek sohbet sitem var baska sohbet icerikli sitelere sohbet diye link eklettiriyom bunun gibi oke. iyi calısmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5