İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google İle İlgili

alkolik-rap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar arkadaslar öncelıkle.Sormak ıstedıgım bır konu var bu olaylarda daha yenıyım.Neyse soruma geleyım hocam ben yenı bir site açtım basıt bır giriş sayfası ve forumdan oluşuyor google sitemı www.xxxx.com seklınde ekledım ve dogrulattım bu forumun da indexlenmesınıde saglar dımı. ben www.xxx.com/forum seklınde de ekleyebılırmıyım bir sorun teşkıl edermı ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tekrar Eklemenize gerek yok.Zaten tüm alt klasör ve alt sayfalarınızı siz engellemediyseniz, robots.txt dosyası oluşturmadıysanız indexleyecektir.

AgReSsivVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

robots isimli Bir metin belgesi oluşturun içine
Kod:
User-agent: *
Disallow:

Bu şekilde FTP 'nizdeki bütün dosyaların okunmasını sağlamış oluyorsunuz.

Bu verdiğim kodları yazın, FTP 'nize login olun ROOT dizininine yani ''ana dizine'' atın robot.txt dosyasını. + olarak forumunuz SMF mi ? vBulletin mi ? Diğer sistemlermi ? Forumunuza ''SEO'' eklentisi kurarsanız linkleri otomatik .html çevirttirirsiniz buda google ve diğer arama motoru robotları için sitenizin daha cabuk index 'lenmesini sağlayacaktır.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar gayet güzel açıklamışlar, ana dizini eklediğinde ve robot.txt dosyasını da bu şekilde oluşturduğunda siten tamamıyla indekslenecektir. tabiki birden değil indekslerin zamanla artacaktır, google'ın indekslemedeki tavrı belli olmuyor, bazen indekslemesi uzun sürebiliyor.

alkolik-rap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar cevaplarınız ıcın çok teşşekurler bukonuda da bilgi sahıbı olmus oldum sızlerın sayesınde. Robots.txt dosyası olusturmadım yanı hiçbir bot engellemedım index sayfasınada index/follow meta etıketını yerleştırmıstım zaten robots.txt dosyasına gerek olurmu ? bu arada smf kurdum ve seo eklentısıde mevcut tek eksık sitemap yapmadım

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger anadizinden foruma yönlenme varsa indexler ama yoksa indexlemesi zor olur fakat yinede dizin taraması ile indexler ama bu en son seçeneginidir ve 1 haftada indexleyecegine 1 ayda indexler..

Anasayfadan foruma link vererek yada yönlendirerke daha basit indexletebilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5