İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google’ın Müthiş Akıllı Saat Projesi (Android Wear)

gokayc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google-android-wear-akilli-saat.jpg

İnternet ve teknoloji devi Google, uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı saat (Android Wear) projesinin tanıtım videosunu paylaşıma sundu.

Google’ın akıllı saati olan Android Wear ile yapabileceklerimiz videoda örneklerle tanıtılmış.

Google Akıllı Saat (Android Wear) İle Yapabileceklerimiz;

* Harita ve navigasgon ile yön bulma ve hedefe kalan zamanın gösterilmesi.

* En yakın taksi durağının adresi ve kaç dakikalık mesafede olduğunu öğrenmek.

* Bulunduğunuz yerin hava şartları hakkında uyarılar almanız.

* Size en yakın plajların adresleri ve mesafelerinin gösterimi.

* İstediğiniz zamana dair alarm kurarak, o alarma dair hatırlatmaların yapılması.

* Karşı taraftaki ile anlık konuşmanın yapılabilinmesi. Sürekli olarak online kalınması. Konuşmalarınızın yazıya aktarılıp mesaj olarak gönderilmesi.

* Yürüdüğünüzde veya koştuğunuzda ne kadar kalori yaktığınızı görebilmeniz.

* Uçak bileti barkodunu akıllı saat ekranından sisteme okutarak kontrol noktasından hızlı geçiş imkanı sağlaması.

* Ortamda çalan müziğin ismini bulabilmesi.

* Akıllı saatin otomatik kapı sistemlerine entegre edilerek ses komutu ile otomatik kapının açılıp kapanması gibi komutları verebilmesi.

Google Akıllı Saat (Android Wear)
Videoyu konuya entegre edemedim;

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Kaynak: http://blogkaew.com/googlein-muthis-akilli-saat-projesi-android-wear/

etkin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkcell'de çıkardı şimdi bakalım ne olacak türkiye'de çok alıcısının olacağını sanmam saati zenciden alan milletiz biz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5