İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google İndex Sorunu

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
o kodu dene kardeşim işe yaradığı söyleniyor. seo ile ilgili bir kaç site bunu kullanıyor hatta adamlar sadece anasayfada değil açtıkları konuların başlarına koyuyor. açtıkları konunun linkini googlede arama linki olarak

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında Düşününce Mantıklı Geliyor :) Bakalım ForumHomeye Yerleştirdim

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ya kardeş googleyi yağlıcaksın işte :) kerata gösterişi seviyor.)

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya Ben Googlenin :D Neyse Ağzımı Bozmak İstemiyorum Forumda :) Googleyi Oldum Olası Sevmiyorum,Oda Beni Sevmiyor Biliyorum :D Bu Yüzden Uğraştırıyor Beni :D

T

trgy

Misafir
dipnot: Bu konudaki yazılanları AnLaMaKta ZorLUk ÇekiYoruM.

*anLamadığınız yeri söyLeyin,Açıklayabilirim :)

BackLink Peki Siz Ne Önerirsiniz ? Hangi Adresleri ?

Türkçe'yi düzgün kullanmadığınız için anlamıyorum.

Kendi site içeriğinle alakalı, google açısından kaliteli sitelerden backlink alırsan daha iyi olur kısacası. Pr5 diyip düşmüş daha sonra alınmış yabancı içeriği olmayan bir backlink alırsan faydası olmaz.

Türkçe'yi düzgün kullanmadığın taktirde uzaklaştıracağım.

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demiyorum bir şey kardeşim.Ben buraya sorunuma çağre aramaya geldim.Türkçemizi kullanmayıda gayet iyi biliyorum.Ama siz anlamadınız diye bu şekilde bir çıkarımda bulunacaksanız yazık :) Yardımlarınız için teşekkürler.Buyrun uzaklaştırabilirsiniz.

T

trgy

Misafir
Demiyorum bir şey kardeşim.Ben buraya sorunuma çağre aramaya geldim.Türkçemizi kullanmayıda gayet iyi biliyorum.Ama siz anlamadınız diye bu şekilde bir çıkarımda bulunacaksanız yazık :) Yardımlarınız için teşekkürler.Buyrun uzaklaştırabilirsiniz.

Nasıl yardım istenirse o şekilde cevap alınır. Buradaki insanlar Türkçe'sine gayet dikkat eden insanlar. Özellikle yardım konularında düzgün Türkçe kullanılmadığı taktirde kötü görüntüler ortaya çıkıyor.

Kırıcı olduysam k.bakmayın ama bu şekilde davranmak zorundayım.

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok elbette.Bir şey diyemem.Eğer site adresimden sonraki bütün mesajları silerseniz sevinirim..Kirlilikte kalkmış olur ortadan.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Etiketler çok fazla. Kesinlikle düşürmeniz gerekiyor. Sitemap olarak gösteridiniz arşiv bölümünde (sitenin en altında) ciddi anlamda spam yapıyorsunuz. O bölümü kesinlikle kaldırmanız gerekli.

Forumunuzda bulunan kategorileri ve alt kategorileri bir site haritasına ekleyin. Ana kategorilerin priority sini 0,80 olarak belirleyin alt kategorilerin ise 0,50 olarak ve bu site haritasını google webmaster araçları ile gönderin. Gönderdikten sonra siteharitanızı pingletin. Söylediklerimi yerine getirdiğiniz taktirde tek yapmanız gereken beklemek. Büyük ihtimalle spamdan dolayı bu duruma düştünüz.

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle yardımın için çok sağol kardeşim :)

*Etiket derken hangileri ? Ana sayfadaki Google Arama Kelimeleri midir ?
*ForumHome En Altındaki Sitemap arşiv linklerini kaldırmam gerektiğini söylüyorsunuz değil mi ?
*Site Haritam bulunmaktadır.Ama konular var sanırım bu haritada.vBSEO Google/Yahoo Sitemap Generator ile oluşturduğum sitemap var googlede.Kategori ve Alt forumlara ait bir sitemap daha mı yapmamı istiyorsunuz ?
*Priority nasıl yani anlamadım ?

cevaplarsanız sevinirim :)

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Evet , etiketten kastım google arama kelimeleri.
Sitemap arşivinin tamamı aynı linke yönlendiriyor buda spam olarak algılanır.

Ana ve alt kategorilerin site haritasını şu şekilde yapın ,

Kod:
<loc>http://www.site.com/kategori1.php</loc>
<changefreq>daily</changefreq>
<priority>0.8</priority>

Changefreq = Değişim sıklığı yani o bölümde ki içeriğin ne kadar zamanda bir değiştiğidir.
Priority = Öncelik yani ilk önceliği site ana sayfanıza sonra da ana kategorilere vereceksiniz. Site ana sayfanızın önceliği 1.0 ken ana kategorilerde 0.8 uygundur.

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bilgi için bende teşekkürederim netster inşallah kardeşimin işine yarar benim bi sorunum yok ama bende deneyeceğim.

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbseo Sitemap bu değerleri kendisi veriyor.sitemapıma baktım bu değerlerin hepsi gerilmiş.Forum ve Altf forumlarda sitemapın içinde var zaten.Yani herşey tam yapılı..Arşiv linklerini kaldırdım.Google Arama kelimeleri standart 100 kelime değilmi ? Onu nasıl düşüreceğiz.Araştırdım eklentide fakat standart sanırım bir yargıya varamadım ..Bir türlü düzelmiyor sorun..Kafayı yiyeceğim.Stres oldu bende.

Bide arkadaşlar backlink sorgusu yapıyorum.

Google Backlink : 0
Yahoo Backlink : 245 Tane .. Google neden 0 ?

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu sorunu bir çözemedik ya :( deli olacağım.Title dğeiştiriyorum,konu ekliyorum habire.Google bot sitemde geziyor her dakika sitemde hiç çıkmıyor.Hep konulara giriyor,dolaşıyor.Sabah kalkıyorum bakıyorum.Yeni title indexlenmiş.Fakat googlede index sayfam yok ... Çok tuhaf ya

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan burdan da bu sorunu çözemedik :) Neyse sağlık olsun ne diyelim..Tüm arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim.ALLAH razı olsun :) Hitiniz Düşmesin ben gibi.Hep yukarlarda olsun emi :)

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
düştü ya :) nazar değdirdin google hiç indexlemiyor :D 45 saniyede index aldığını biliyorum sitenin ama durdu tık yok kardeş:)

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Konu dışı.

Bu kadar alingan ve bu kadar eleştirilere kapali olmayin yahu.Turgay'a katiliyorum.Ben konunuzu ilk okuduğumda, gözüme batan Türkçeniz oldu.Türkçenizden kasit, kelimelerin yanliş yazimi değildir.İlk mesajinizda ki cümlelerinizin, baş orta ve son kelimelerdeki harflerin büyük yazilmasidir.

Örnek Bu Şekil

VeYa ÖrNeK bu şEkiL

BeRaTCaNN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam hocam ben gerekeni Turgay arkadaşımızlada konuştuk zaten :)

*GSite Crawler ile sitemap oluştururken yarıda kesipte sonra devam edilebilir mi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5