İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google index

yusuf_037

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar sitemi google yaklasik bir haftadir indexlemiyor ve surekli giderek index sayisi azaliyor ama baska forumlara falan link koydugumda tekrar sayfalar indexleniyor acaba neden www.freeizle.net

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu başka forumlar arasında iyinette var sanırım.

Link eklemeye devam etmelisin. Büyük ihtimal domain yaşı çok genç. Dolayısı ile devamlı bir tanıtım yapman gerek taki google bu site oldunlaştı diyene kadar.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
bu sıralar google ve alexada sorunlar var galiba. belki düzenleme yapılıyordur. bende indexte sorun yok ama webmaster tools bölümünde sorunlarım var bunu google yetkililerine bildirdim bakalım nasıl olacak.

ama indexlerde yavaşlama var bunu farkettim bir kaç takip ettiğim sitede.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
peki indexli sayfa sayisi neden giderek azaliyor !!

Giderek azalmıyor.
Anladığım kadarıyla bir arttığını, bir azaldığını söylüyorsunuz.
Bunun sebebi Google'daki index sayınızı Google'ın tek serverı olmadığı için farklı IP'lerden görüntülüyor olmanız.
Sürekli değişiyor olmasının sebebi budur.
Zamanla ne zaman girerseniz girin şu anki rakamı görmeceğinizden emin olabilirsiniz. (İçerik eklemeye devam ederseniz)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir üstteki cevapta dendiği gibi bir artma bir azalma normal. farklı google serverlarından sonuç alındığı oluyor ondan olmalı. özellikle BU ARALAR fazlaca oynak sonuçlar veriyor google.

Asıl soruya gelince - GOOGLE dan giriş yapıp sağ üstten HESABIM sekmesinden WEBMASTER araçlarına gir - Siteni doğrula sonrada mümkünse sitemap ekle. Bu google için kolaylık olacagından indexlemeye yardımcı olup hızı da artıracaktır. Tabi indexleme hızı konusunda en gerekli şey GÜNCELLEME diye düşünüyorum. Siten sürekli güncelleniyorsa google daha çok uğrayacaktır sitene. META TAG ler arasında GOOGLE BOT ziyaret zamanını 1 gün olarak belirlemekte BELKİ faydalı olabilir.

peki indexli sayfa sayisi neden giderek azaliyor !!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi