İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google kabul edermi?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google kurallarına baktım ama göremedim

bizim hazırladığımız küçük bir program var. Kullanıcılar bu programı indirip bilgisayarlarına kurup kullanabiliyorlar.

Sorun şu; biz bu programın arayüzüne veya diğer kullanım alanlarına adsense reklamları yerleştirmek istiyoruz. kullanıcı reklama tıklarsa reklamın yönlendirdiği sayfaya gidecek.

Yani reklamlar bizim sitemizde programın içinde olacak.

Google buna bişey dermi acaba veya nasıl olur? Bunu yapan başkaları var mı?

Fikirlerinizi öğrenmek isterim

Teşekkürler

X

xxLe

Misafir
değişik bir yöntem
aslında kabul etmemesini gerektiren bir durum yok
ama şöyle düşünürsen
bir web sitesi için reklam veriyor adam sana
program için değil

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ama program sitenin içeriği ile ilgili

atıyorum site melodi sitesi. Bizim program açıkken siteyle bağlantı kurup yeni melodiler var diye uyarı veriyor. Veya sitede şu oldu bu oldu, şu üye geldi, admimn şunu dedi, şu haber var gibi.

Mantıken bence bir sorun olmaması lazım ama google bu ne yapacağı belli olmaz.

Onlara mail atıyorum bakalım ne cevap verecekler

Bu arada millet bu yöntemi duydu ya hemen başlarlar uygulamaya :)

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapan ilk sen değilsin.. bazı programlarda gördüm yanlış hatırlamıyorsam. tv izleme programının birinde vardı.. sorun olmaz bence..

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mümkünse örnek verebilir misin eğer aklında bir site ismi veya program kaldıysa çok iyi olur

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ilk değil msn discovery ve canlıtv programları yapıor bunu

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla öyle dene bir bakalımla olmuyor :)

google amcaya sordum cevap bekliyorum oany verirse ok yoksa...

gider valla paracıklar ban yemiyelim :)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı tv izleme programlarında belirttiğin şekilde reklamlar mevcut.Ama yasak olup olmadığını en iyi google bilir.Cevap geldiğinde bizleride bilgilendirirsen seviniriz.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ACE FTP programinin Free versiyonunda görürsünüz. Programi her kapattiginizda bir pencere acilir ve web sayfasi yükler, orda da adsense mevcut. 1 seneden fazla süredir de bisi olmadi sanirim.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurallara tekrar bakmanızda yarar var;
Müşteri Tarafı Yazılım
Araç çubukları gibi herhangi bir yazılım uygulamasının işlemleri sonucu hiçbir site ya da üçüncü parti yazılım reklamlarımızı, arama kutumuzu, arama sonuçlarımızı veya tavsiye ünitemizi gösteremez. Hiçbir Google reklamı, arama kutusu veya tavsiye kodu herhangi bir yazılım uygulamasında kullanılamaz. Reklamlarımızı, arama kutusunu, arama sonuçlarını veya tavsiye ünitemizi gösteren web siteleri pop-up çıkaran herhangi bir yazılımla yüklenemez, istenmeyen web sitelerine yeniden yönlendirilemez, tarayıcı ayarlarını değiştiremez veya diğer yollarla site dolaşımına müdahale edemezler. Hiçbir reklam ağının veya üye ağın, AdSense kodu bulunduran sayfalara trafik oluşturucu bu ve benzeri yöntemleri kullanmadığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu şekilde aktivitelere karışmış hesaplar temelli kapatılabilir.
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&topic=8423

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

offfff yaaa.....

tam bişey bulduk derken yine baltayı taşa vurduk. Konuyla ilgili kurallar gözümün önünde bağırıyormuş. ya ben bunu nasıl görmedim. bide kuralları bildiğimi sanıyordum. Bakan kör olmuşum.

Bilemiyorum, google'ye mail atmıştım. belki insaf ederler ok verirler (elmasgüneşin mesajından sonra ümidim kalmadı ama neyse...) belki

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence de bu tip biyerde Adsense reklamı kullanmak çok saçma olur zaten.Sonuçta orada reklama tıklıycak insan ne kadar hedefli bir ziyaretçi olur ve Adsense Hedefli reklam anlayışına uyar.Onun yerine tavla sponsorları ya da arkadaşlık sponsorlarıyla anlaşabilirsin getirisi daha yüksek olacaktır...

KaplumBaga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kısa ve ÖZ = elmasgunes

öyle bisey mümkün olsa 90 tane program yazarim, yazdiririm (download.com)'a eklerim köseyi dönerim

mantik olarak zaten cok yanlis bir düsünce

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullananlar halen büyük paralar kaldırdığına eminim; ki google bunlara tek çıt bile demiyor. Kesin başka iş var. Çünkü stuffplug neredeyse bütün msgplus kullanıcılarında var.

Google'dan mail'e cevap gelirse kesin bizi de bilgilendir.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mail geldi bakın ne yazmış deniz hanım. Derdime tam derman olmadı ama...

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

Anladığım kadarıyla Google reklamlarını IFRAME ya da benzeri araçlar kullanarak yayınlamak istiyorsunuz. Ancak, AdSense yayıncıları reklamların düzenini, davranışını, hedeflemesini veya teslimini değiştiremezler, ve bu sebepten dolayı reklam kodunu göstermek için IFRAME ve benzeri yapılar kullanamazlar kullanamazlar.

Anlayışınız ve titizliğiniz için teşekkür ederiz.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen önce AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

Deniz
Google AdSense Ekibi

şimdi aklıam geldide googledan gelen maillerde standart bir yapı var
E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.
diye başlıyor ve de
Anlayışınız ve titizliğiniz için teşekkür ederiz.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen önce AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.
diye bitiyor. Acaba bu cevaplarıda botlar mı yazıyor yoksa spider lar mı ??? :) :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bende Müşterilerime Aynı Şekilde Mail Atıyorum..
Bir Nevi imza Tarzı

otomatik olarak onlar oraya yerleşmiş bir şekilde geliyor karşına sende yazıyosun ortaya yazacağını..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5