İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Kazancı

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
yok yok :) dalgalanma sebebi benim.Sürekli kanal denemesi yapdım.Aslında tepe reklamla günlük 300 doları civarı kadar kazanıyorumda ilk para almanın korkusu.. birden çok uçacak diye korkdum.Kesinlikle hile kullanmama yanlısıyım.Eskiden banlanan biri olarak..

Zıpkın elimde prli domain yok yeni aldıklarım varda inan prden yarar görmedim ben.Dediğim gibi aldığım hite en az katkısı olanda google..

bak msn in kötü bir huyu var, sanki bir gecelik şöhret yarışmasına katılmışsın gibi sana bir aralar öyle bir iyi davranırki en jenerik aramada yüz milyonlarca sitenin içersinden seni en tepeye oturtur ama 3 hafta sonra bi bakarsın birincilik koltuğundan seni indirmiş ilk bin sonuç arasında bile yoksun, o yüzden bence kaliteli backlink oluşturup google da iyi pozisyon tutmaya bak, özellikle msn yeni açılan sitelere ve de blog sitelerine yukarda bahsettiğim kısa süreli popülariteyi sağlıyor ama devamı gelmiyor. umarım dediklerim çıkmazda böyle kazanmaya devam edersin.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
zıpkının dediği gibi kanal enformasyonlarım var.En çok kazancım makale başı kısımı ikincisi ise adres kısımı altı küçük google kodu..

Msn konusunda haklısında ; msn googleyi geride bırakacak bişi yapdı, sık güncelliyor.Güncellemen varsa bu sorun olmuyor.3 aydır aynı sıradayım günlük ; 10.000 hit alıyorum nerdeyse..

Backlinkimide ihmal etmedim pr ' de sağlam.ama yeni açacağım sitelerde bu kadar pr kasmıyacağım.Sadece dizin ve kendi sitemden link..

Bakalım 2 projem var.Copy- Paste olacak.. Ama eminim tutacaktır..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hımmm, diyorsun ki işin sırrı sık güncellemede, bunu duyduğum iyi oldu çünkü benimde çok iyi pozisyon tuttuğum ama sonradan msn den düştüğüm bi sitem vardı tekrar umut var mı bi bakayım ;)

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitem bitti optimizasyonum vardı, toplistlere değilde direkt dizinlere saldırdım.4-5 tane büyük yerden ( pagerank sağlayıcısından ) sitemin indexlenmesini sağladım.. 1 ay günde 5 dakkamı ayırarak her gün bir başka siteye linkimi ekledim..

img.php

acaba bu dizinler hangileri acıklarmısın adresleri falan nedir

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redbaron' Alıntı:
acaba bu dizinler hangileri acıklarmısın adresleri falan nedir

evet iyi olur... mesela yahoonun 299 $'lık dizinini kullanan oldumu? bi işe yarıyomu acaba?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tabiki dmoz şüphesiz büyük katkıdır. onun dışında yabancı forumların site tanıtım yerleri anında kullanaiblirsiniz ve sizi anında bir çok yere otomatik eklerler..

amacınız daima : eklediği siteleri databasesini de kullanan başka sitelerin olduğu diiznler olsun.1 tane dizin eklersiniz 1000 siteden link alırsınız.Girmek zordur ama girincede kolaydır :)

Zıpkın mutlaka el at.. Seninle konuşduğumuz uçak bileti satışı olayınıda önümüzdeki ay yapacağım inş.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eywallah kard.eş ;) fakat dmoz olayı çok kasıyor, beş para etmez sitemi kabul ediyorlar özene bezene kurallara uygun olarak hazırladığım siteye 4 aydır bakmadılar bile, dmoz a girmek bu işte cidden çok önemli

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dmoz un database ine erişiminin bulunduğu scriptlerin piyasada dolaştığını gördüğümde ve yüzlerce sitenin içeriğinin tamamının dmoz sitesi olduğunu gördüğümde dmoz un önemini anladım :) Ben bile sitemin birisine dmoz database i koymuştum

dmoz un türk editörleri de var sonuçta. Ama sitenizi ekleme kriterleri tam belli değil. Belki de yüzlerce site içinden bizim eklediğimiz siteleri henüz incelememiş bile olabilirler.. Editörün o andaki psikolojisine bile bağlıdır belki eklenip eklenilmemek

Beceriksiz acemi.. Yine gösterdin acemiliğini : ) Ben de senin kafadan gidiyorum bakalım ne olucak sonum.. İstatistikler gerçekten ilginç.. Bir anda zirveye ulaşmak eşşekten inip mersedese binmek gibi birşey herhalde : )

Benim senin yazılarında en çok dikkatimi çeken şey arama motorlarını sıralama şeklindi.... Yani google ı sona koymuşsun.. Siten ise ingilizce.. Bundan şunu çıkartıyoruz sanırım.. Google Türkiye'de 1 numara..Ata demirerin şarkısında bile google geçiyor : ) Ama tv deki filmleri izlediğimizde ise tüm caddelerde telefon kulubelerinde vs. hep MSN yazıyor... Bugüne kadar hep google kriterlerine yoğunlaşmıştım. Anlaşılan bundan sonra bir de msn ile yahoo yu katıcaz bu işe.. Msn ve Yahoo dışıında google kadar hit gönderiyor diyebileceğin bir arama motoru var mı ingilizce siteler için ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tracekerimde o kadar büyük armaa motoru yok ancak ufak bölgesel arama motorlarından bile hit alıyorum.Bunun sebebide dmoz db sini kullanması v.s. gibi nedenler.Google bir efsaneydi söndü çabucak.Atılmalar arttı diye google api kullanıp sitesinden arama yapdıranlar kaldırdı.Msn ve yahoo zaten büyük atağa geçti. Güncellemeleri gerçekden de süper.Dalgalanmaları da ben sağladım.Bu ayki çekden sonra yüksek dalgalanma yaratan tep reklamla devam edeceğim.Kazanç günlük 300 doları geçecekdir eminim.Çünkü kelime cpm si gerçekden de yüksek.Öleki bir tıklama 1 doları geçiyor çoğu zaman.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
3 tane kanal yarayıyorsun, kanal1, kanal2, kanal3 olarak. sayfaya 3 tane reklam gurubu koyuyorsun diyelim ve kodları oluştururken sayfadaki 3 tanre reklam gurubunu da farklı bir kanal olarak seçiyorsun. bu sayede aynı sayfada en çok hangi reklama tıklandığını bulabiliyorsun. mesela en çok paragrafın arasında serpiştirdiğin ve paragrafın parçasıymış gibi duran reklamlar mı tıklama alıyor yoksa menülerin altına koyup menüyü andıran veya menüyle bütünlük oluşturan reklam gurubumu daha çok tıklama alıyor ya da diğer uçtaki cırlak renkler kullandığın reklam gurubumu daha çok tıklama alıyor bu konuda bilgi sahibi oluyorsun.

merhaba bunu URL Kanallarını Yönet kısmındanmı yoksa Özel Kanalları Yönet kısmındanmı ekleyeceğiz şaşırdı bu konuda anlatmaya çalıştığım şu örneğin download sayfasında 468x60 kullanıyorum ama arama sayfasındada 468x60 kullanıyorum hangi sayfadakinin daha fazla işe yaradığını nasıl bulacağım acaba

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
kanal yaratacaksın.Kanallarda tam uzantı verme var domain.com/download.asp kodunu alacaksın ve o kanala uygulayacaksın.Bu sayede oradan kazancını rahatlıkla görebilirsin.Aynı şekilde arama sayfanada onu koyucaksın..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla helal olsun...başarılar sana...umarım bizlerde gün gelir bu kadar para kazanırız...ben daha hiç başlamadım bu işlere...anasayfada bi yere attım 2 li bannerını adsensenin günde 1-2 tık oluyo:D...sizler yazında iyice bi kıvama gelince dalarım bende...

bilgiler için saol

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tracekerimde o kadar büyük armaa motoru yok ancak ufak bölgesel arama motorlarından bile hit alıyorum.Bunun sebebide dmoz db sini kullanması v.s. gibi nedenler.Google bir efsaneydi söndü çabucak.Atılmalar arttı diye google api kullanıp sitesinden arama yapdıranlar kaldırdı.Msn ve yahoo zaten büyük atağa geçti. Güncellemeleri gerçekden de süper.Dalgalanmaları da ben sağladım.Bu ayki çekden sonra yüksek dalgalanma yaratan tep reklamla devam edeceğim.Kazanç günlük 300 doları geçecekdir eminim.Çünkü kelime cpm si gerçekden de yüksek.Öleki bir tıklama 1 doları geçiyor çoğu zaman.

ben hala bu konuda kaldım
http://img12.imagevenue.com/img.php?loc=loc270&image=31230_beceriksiz_acemi.JPG

burdaa birden nasıl eCpm artmış 0,05 lerde filanken eCpm birden 9 a kadar çıkmış üstelik sayfa gösterim sayıları da pek bir değişmemiş. Nasıl oluyor bu aniden hoplama ve ziyaretçilerin bir kaç güne kadar tıklamadıkları reklama nasıl da tıklıyorlar bir kaç gün sonra ve cpm yükseliyor birden anlamış değilim.

Bu konuda biraz daha detay verebilirmisin.

shopyland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl artar

google ın tıklayamaya verdiğii para artar çünkü

frame içinde yüksek gelir getiren bir kelimeyi kullanırsın
framein html dosyasının title ına yazarsın

google da sana tıklamalara bol bol para gönderir

ama bu kelimeleri alakasız sayfalarda kullanmak banlanma sebebimidir bilemem :)

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten ne ile ilgili yanlış anlama amacım kopyalamak degil yani millet hizmetmi veriyosun yoksa makale falan gibi blog sitesi gibi bişeymi?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benimde yapmakta olduğum ingilizce site var, umarım böyle yerlere bende gelebilirim, sana bol kazançlar ;)

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
eywallah kard.eş ;) fakat dmoz olayı çok kasıyor, beş para etmez sitemi kabul ediyorlar özene bezene kurallara uygun olarak hazırladığım siteye 4 aydır bakmadılar bile, dmoz a girmek bu işte cidden çok önemli

Peki bu adamlar neye bakıyor. Ben anlayamadım. Benim bir sitem var. Remotemach dan sadece firmayı deneme amaçlı aldığım. Birgün baktım ki sitenin pr si 3 olmuş şaştım kaldım valla. ziyaretçiside yok. Günlük 20-30 tekil. Bu siteyle hiçmi hiç ilgilenmedim. Halende ilgisizim. Ama nasıl olduda dmoz a girdi. pr si bir anda 3 oldu.

adres: http://www.ayanhost.com

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tık başı verilen fiyatın artmasındaki sebep şuydu arkadaşlar ;

Sitenin en çok tıklanan yeri anasayfaydı.Menü link özellikle çok ilgi gördü.Ben bunu kanallardan tespit ediyorum.. İlk başlarda ana sayfada site içeriğinden çok farklı reklam çıkıyordu ve sadece 1 reklam vardı.. Ama hedefi artırdıkç ana sayfaya ; tamamen içeriğimle ilgli linklerimide eklemeye başladım.Bu sayede içeriğim olan ve pahalı keywordlara ulaşdım.
Dalgalanmanın sebebi benim.Dediğim gibi son zamanlarda tıklanması için farklı yerleşimler deniyorum.Bunlarıda inş. size 2-3 gün içinde buradan göstereceğim.. Sitede oynya oynaya bu seviyeye getirdim.Belki dahada kazandıracak yeri vardır ama denemedim.Çünkü hala istediğim seviyeye gelmedi..
Bu tek site. Tamamen html olarak, sadece makale scripti kullanılmış durumda..

SpongeBob inş. sende kazanırsın kardeşim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5