İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Kazancı

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence olay reklamda bitiyor :) şu an çok iyi farkettim bu olayı html ile bi site yaparsın araya da gömersin reklamları , bir iki yere de reklam verdin mi tamamdır ama reklam dediğim de siteye gerçekten gelen yani o konuyla ilgilenen ziyaretçileri çekmek önemli zaten o tipte kullanıcı geliyorsa %20 oranında tıklama oranı yakalarsınız. çünkü onun aradığı şey sizin sitede yoksa içeriğinizdeki linklere yöneliyor.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şekil 2 yi kullanıyorum ve tıklama oranım %25 şu an

şekil 1 de akıllıca ben reklamara tıklarım neden çünkü sayfa içeriğindeki yazılar ufak google reklamı biraz daha canlı kalmış resim olmasına rağmen ilgilenmesem bile tıklama hissi uyandırdı bende.

bence bu konuda önemli google reklamından küçük yazı boyutu ;)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir sayfada 3 reklamın 3 ünün de görüntülenebildiği durumlarda 5 ziyaretçiden 1 inin reklama tıklamasını sağlamak o kadar da zor değil aslında. Zor olmadığını her türlü tasarımda reklam yerlerini bir haftalığına değiştirip sitenize en uygun en çok para getiren reklam diziliminin hangisi olduğunu görebilirsiniz.

Ama sorun bazen sayfalarda 3 reklamın 3 ünün de görüntülenemediği. Bazen 2 reklam bile görüntülenemiyebiliyor. Bunun sebebinin ne olduğunu bulmak gerek.

İçerik yetmiyordur diyebilirsiniz.Fakat çok fazla sayfadan oluşan ve sayfalarda yüzlerce reklam konusu olan kelimeler olduğu halde bile sadece 1 reklam görüntülenmesine izin veriyor bazen.

Bence bu Page Rank ile alakalı ?
Fakat Page Rank i 4 olan bir sitemde "HTML" sayfalara 3 reklam gösterimi yapabildiğim halde aynı sitenin forum sayfalarında sadece 1 tane görüntülenebiliyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hortlatalım konuyu, gerekirse biraz daha paylaşım yaparız :) Sormak istenen varsa cevaplamaktan zevk alırız.Yakında farklı bir reklam yerleşimini resimlerle göstermek istiyorum müsade varsa.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müsaade senin beceriksiz acemi ne demek ya :p
bekliyoruz yeni yerleşim şeklini

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ilk defa bu forumda 2 3 den fazla sayfaya gitmiş bi topiği böyle istekli ve bıkmadan son sayfasına kadar okudum. İçim ısındı bu konuya. Yazıcıdan pritnleyip odama asıcam valla :D

Çok teşekkürler Acemi.

K

K.a.a.N

Misafir
vay be

abi helal olsun çırağın olayım bana da öğret şu işi ağlayacam ya 1 aydır 40 dolar kazandım günde 1 küsür dolar kazanıyorum olmuyo böyle ya. illa ingilizce mi olması lazım türkçe yapsak?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Epey pm gelmiş.Nedense arkadaşlar buradan sormak yerine özel mesajla sormayı tercih etmişler.Be cevapları bu konu üzerinden vermek istiyorum.Bu sayede belki diğer arkadaşlarımızında işine yarayabilir.

Soru : Yabancı siteme en kısa sürede nasıl hit çekebilirim ?

Yabancı siteye hit çekmek türkçe siteye çekmekten daha da kolaydır.Yapmanız gereken tek şey özgün içeriğinizi hazırlamaktır.Backlink almak her site için gereklidir.Be hiç bir zaman sitem için onlarca backlink alayım derdine düşmedim.Türkçe siteler için, webservis trlist ve 1 tane de pr 5 olan pr gösterme sitesine kydediyorum.Yabancılar içinde belirleidğim 3 tane sürekli güncellenen toplist sitesine kaydediyorum.Bir örnek ;

Webservis sürekli google tarafından gezilir.Çünkü toplisttir ve belirli sürelerde gren çıkan hitler değişir, sıralama değişir.Evet google büyüktür ancak sonuçta açıklarıda mutlaka vardır.Burada önemli olan bu açıkları bulmaktır.Google bot toplistleri sanki çok güncellenen siteler olarak değerlendirir.
Google için benim tezim, sabit link almaktansa, sürekli güncellenen sitelerden link almak önemlidir.Çünkü botta 2 teori olabilir.Güncellenen siteye girer, oradaki linklerden sitenize gelir.Yada güncellenen siteye gelir, ama sitedeki diğer linklere sürekli gitmez..Sonuçta bu teorilerden hangisi doğru olursa olsun, ikiside yararınızadır.Teori 1 de siteniz sürekli ziyaret edilir, teori 2 de siteniz sürekli backlinkini günceller.Backlinkiniz varsa, arama motorlarında üst sıralarda çıkmak çok kolaylaşır.İçeriğiniz özgün olduğu için sürekli bunu kullanın.Bir diğer yöntemse, sitenizdeki makalelerinize, digg gibi sitelerden kullanıcı çekebilirsiniz.Bu yöntemle sadece flash haber niteliğinde makale ekleyerek günde 20-40 dolar kazanmanız bile mümkündür.Ama amerika ile aramızdaki saat farkını iyi hesap edin, onların online olduüğu saatlerde ekleyin ve makalelerinizin üstte kalmasını sağlayın.

Soru ; Arama motorlarında sürekliliği nasıl sağlıyacağım.

Aylarca uğraşdınız arama motorlarında çıkdınız.Sonrası çok daha zor bana göre.ARama motorlarının algoritması sürekli değişiyor.Ancak mühedislerin en büyük özelliği aynı yapıda düşünmeleri. Google, sitesinde özgün içeriğiolsada, copy içeriği olan siteleri artık geriye itmeye başladı.Bunun ndenide gelişen teknoloji ile beraber marezlerin çıkmasıydı. Örnek olarak bir sitenin scripti ve databasesi free dağıtılıyor içinde binlerce şarkı sözü var.Bence bunu kullanmayın.. Özgün içeriğinizi kirtetmiş olur, sıralamadan düşersiniz.

Sitenizi yaparken klasörleme yoluna gidin daima.. Hotel konusunda siteniz varsa, ana dizinde otelle alakası olmayan konu hakkında sayfa yapmanızsizi dağıtır.Bunun en güzel rneğini aramanette görüyoruz.ARamanet botu, siteyi gezerek o sitenin hangi kategoride oluğunu saptıyor.Bunu kelime analiziyle yapıyor.Googleye örneklersek ;
otel kelimesinin yan kelimeleri tatil, gezi, pansiyon, yıldız, havuz v.s. varsa sitede bu site otel kategorisindedir.. Bot bunu otomatik yapacak.Sadece bu konuysa, demekki bu site spam değil, sadece bu konuda hizmet veriyor damgasını vuracak.Ardından içeriği incelicek, uyuyorsa, sıralamada çıkmanız ve orada kalmanız kolaydır.

Güncelleme ; sık sık güncellerken, gereksiz güncellemelerden kaçının.. Sayfanın içeriği değişmediği halde titlenizi keyinizi değiştirmeyin.Hedef kelime gidiyorsanız, müzik indir kelimesi hedefinizse, tüm titleriniz aynı olsun.Ama alt sayfalarda özgün makaleler varsa, başlığı hatta içeriğin br kısmını yada taglarını çekip title, metataga yazdırın faydası olur.

Çok güncelleyemiyorsanız değişkenler kullanın... Bedava fıkra scriptini alıp koyun sitenize.Tabiki konunuzla alakalı olacak. Sandboxa giren bir sitemi komple sildim ve sadece include yöntemiyle her girdiğinizde farklı fıkra gösteren scripti koydum, 1 haftada sandboxdan çıkdı.. webmasterim.com ' dan temin etmişdim hatırladığım kadarıyla..

Diğer sorularada elimden geldiğince, doğru bildiğimce cevaplamaya çalışacağım.Şimdilik başarılar :)

Aysahit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hakkatten çok değerli bilgiler paylaşmıssın becereksiz acemi tesekkürler.

F

fatma8580

Misafir
anlamıyorum...

arkadaşlar benim tek istegim siteme backlink almak ama yabancı sitelerden sizin yazdıklarınızı okuyorum ama hiç birşey anlamıyorum..
bunu nasıl yaparım açıklayıcı bi yazı varsa yada anlatacak arkadaş varsa lütfen ilgilensin...

şimdiden teşekkürler...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
arkadaşlar benim tek istegim siteme backlink almak ama yabancı sitelerden sizin yazdıklarınızı okuyorum ama hiç birşey anlamıyorum..
bunu nasıl yaparım açıklayıcı bi yazı varsa yada anlatacak arkadaş varsa lütfen ilgilensin...

şimdiden teşekkürler...

Bi blog sitesi vardı blogger temalarıyla ilgili yabancı bir blog.Blog adresimi oradaki yorum bölümüne ekledim inanırmısın yaklaşık 1 ayda oradaki yorumlardan bloguma giren kişi sayısı 125.Türkçe bi siteyle link değişimi yapsam 1 ayda 15 ziyaretçiyi zor gönderirdi belkide.(adres bende saklı)
adszac3.jpg

Ama size bi kıyak yapayım googledan sitenize en çok hit gönderen kelimeleri söyliyim:

Hit Yüzdesi Kelime

383 4.91% 2008
324 4.16% fifa
277 3.55% disk
266 3.41% demo
193 2.48% bayram
149 1.91% blme
146 1.87% vista
125 1.60% program
109 1.40% mesajlar
106 1.36% blog
99 1.27% msn
90 1.15% duty
90 1.15% call
78 1.00% vistada
76 0.98% blogger
75 0.96% mesaj
68 0.87% gzel
68 0.87% birletirme
62 0.80% winamp
61 0.78% html
61 0.78% winrar
59 0.76% arklar
58 0.74% iyi
57 0.73% kodlar
53 0.68% ffa
52 0.67% kota
51 0.65% turkcell
48 0.62% blogspot
46 0.59% 371

Tabi bu googleda bu kelimeleri arayıp benim bloguma girenlerin sonuçları.Gördüğüm şeyler fifa 2008, adsl kota, msn, son çıkan nfs oyunu call of duty 4, vista, tema, müzik, blog gibi kelimeler son 2 aydır çok iyi hit sağlıyor googledan..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5