İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google keyword hilecileri (spamcileri) ile savaşmaya varmısınız ?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google keyword hilecileri (spamcileri) ile savaşmaya varmısınız ?

Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere bir çok site keyword hileleri yapıyor mesela zemin rengi ile aynı olan renkte yazılar kullanmak anahtar kelimeleri içeren sahte sayfalar üretmek gibi.

Google da hangi kelimeyi aratırsak aratalım mutlaka sonuçlarda aramamızla alakasız bu tür hileler içeren bi dünya siteler çıkıyor (özellikle chat siteleri)

Aslında basit biliyorsunuz google ın webmastertoolsu var: https://www.google.com/webmasters/ zaten bir çoğunuzunda mutlaka buraya üyeliği vardır. Yapmanız gereken sadece buraya giriş yapıp (üye değilseniz olun bilmeyen arkadaşlar araştırsın bu alanın faydasını görürler) sağ üste doğru gördüğünüz +TOOLS yazan kutucuğa tıklamak ve oradan Report spam in our index seçeneğini seçmek tespit ettiğiniz spamci haksız keyword kullanan siteleri buradan google a bildirin ben tespit ettiklerimi elimden geldiğince bildiriyorum

sadece denk geldiğiniz 1 siteyi bile bildirseniz bunun faydasını bir çok insan görecektir.

ayrıca bu linktende direkt olarak bu hileci siteleri bildirebilirsiniz: http://www.google.com/contact/spamreport.html

D

Dot Net

Misafir
daha önce 2 3 defa,spam oldugu cok cok acık olan 2 siteyi şikayet ettim. aylar önce. ama hiçbir sonuc cıkmadı. google ın sonu olacaksa bu yüzden olacak işte.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne derece ilgilendiklerini henüz test edemedim ama sırf bu yüzden ben google kullanmıyorum kendimi bildim bileli yahoo kullanırım aramalarımda ve özellikle şu 2 aydır gördüğüm kadarı ile google arama sonuçlarında bu spamcilere teslim olmuş durumda :)

Yakında bi konu açıcam neden yahoo diye :) google ı google yapan sadece adı insanlar efsaneleştirmiş google ı internet kullanan ve tecrübesi olmayan kime en iyi arama motoru hangisi diye sorarsanız direk google der neden en iyi olduğunu sorarsanız önce durur düşünür sora bi arkadaşım söyledi der :)

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yokuz cunki burda bu isi (SEO/Keyword spam) bircok kisi yapiyor, sonra satasiyorlar :eek:

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cok dogru hem o sayfa ıle ılgılenen yetkılıde yok googleda merak etme istedigi kadar edılsın bıey olmaz

gokhan_ssl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google hangi birinle iligilensinki bir sürü çöplük site var hep hile hurda..Ama google'ın gittiği yol, yol değil yani :D bunu bilin..

zargi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben yapmıyorum ama aramızda yapan ikinci müdürler var.Ne lan bu? bu kadar ikinci müdür olurmu.Bide tüm müdürler ile ilgili bir fıkra var hepimiz biliyoruz sanırım :)

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir çok kez hileci adwords/adsense rapor ettim ama bir tanesine bile müdahale edilmedi.. Google Turkiye..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5