İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google mı Bing mi ?

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar

Herkes biliyor ki gelmiş geçmiş en iyi arama motoru google'dur.Evet Bing in Nete girmesi pek fazla bir zaman almadı yalnız çok iddalı girmiş bulunmakta.Ben sanmıyorum google u geçecek bir duruma geleceğini ama zaman neyi gösterecek bilmiyorum tabi..

Şimdi sizlere sormak istediğim şudur arkadaşlar ?

İkisinden birini tecih etmek gerekirse Google mı yoksa Bing' i mi seçerdiniz ? Ve Neden...

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
anket olarak acsaydın herkesin google dediğini görebilirdin
+
nedeni yok tamamen duygusal :) ( para para para )

T

trgy

Misafir
Bing geçen ay çok kullanıyordu fakat bu ay kullanımda baya bi düşüş var. Sanırım ilk yükseliş diye birşey gerçekleşti şu an düşüşte ve bi süre arka sayfada kalacaktır. O yüzden gerek yok şu an için bing e.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Ben google diyorum ama LitmuS'un değindiği tamamen duygusal nedenlerden değil :D

Tamamen arama sistemleri ile alakalı. Bing'in arama sistemi oldukça basit ve kötü. Bu yüzden daima kullanıcının ilk tercihi Google olacaktır. Bu yüzden google.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Duygusal yaklaşmamız için Bing'in yeterli bir altyapısı yok.
Google; bize alıştığımızı geliştirip sunuyor hep, bu yüzden google

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
BİNG = SAÇMA SONUÇLAR

Ben google diyorum ama LitmuS'un değindiği tamamen duygusal nedenlerden değil :D

Tamamen arama sistemleri ile alakalı. Bing'in arama sistemi oldukça basit ve kötü. Bu yüzden daima kullanıcının ilk tercihi Google olacaktır. Bu yüzden google.

ya bırak şimdi :D tıklamalar az gelince tüh bu ay eksik alıyoruz demiyormusun :p
Şaka bir kenarı google ile artık kanka olduk, o bizim dilimizden anlıyor biz onun dilinden aradığımız şeyleri bilinçli olarak bulabiliyoruz örneğin ne aradığımızda ne çıkabileceğini ama bing te öyle değil ''sohbet araması cinsellikle ilgili açık içerik barındıran sonuçlar döndürebilir.
Sonuç almak için arama terimlerinizi değiştirin.'' diyebilecek kadar saçma bir sisteme sahip :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şu an için tabiki google...sebebini sen zaten söylemişsin, bing çok yeni.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet arkadaşlar ben zamanla bing in daha iyi konumlara geleceğini inanıyorum ve google gibi alt yapısınıda geliştirecektir.Eminimki bir zamanlar gelecek ve googleden çok sevilecek.

Google amca vefat edecek Bing dayı bizimle ilgilenecek :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Her "şey", doğar, büyür, kocaman olur ve çöker. Google'da bu sürecini tamamlayacaktır. Er ya da geç.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bing şu an itibariyle googlenin en büyük mirasçısı gibi görünüyor...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet microsoft zamanla çalımını atacaktır.Aralarındaki savaşı güclü olan tabiki bing kazanacak diye ümit ediyorum :)

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 arama motoru çıksın. Hiçbir arama motoru Google'un yerini,sağladığı hizmeti sağlayamaz. Bu düzen ne zaman değişir diye sorarsanız eğer,

1- Google iflas ettiğinde
2- Arama sonuçları alakasız çıktığında
3- Arama hizmetini paralı yaptığında
4- Webmasterların faydalandığı hizmetler paralı olduğunda
5- Arama sonuçları adaletsiz ve yanlı olduğunda

Google Tekeli biter mi bitmez ama ciddi bir düşüş olur. Google bu şekilde devam eder diğer arama motorları da kendini daha da geliştirirse Google tahttan iner. Bu da yıllar alır. Bence en az 5 yıl sürer. Microsoft arama - sonuç yapısını, mantığını değiştirmezse ismini 50 değiştirsin Google'u geçemez. Microsoft bu kafayla daha çok domain alır bing, ding, ming...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bing daha siteleri doğru düzgün indexleyemiyor bile.
Nasıl Google'a rakip görebiliyorsunuz?
Sahibinin Microsoft olması herşeyi hallediyor mu yani?
Arayüzü bile şahsen benim kullanmamam için ayrı bir neden.
Ayrıca Google'ı devirebilmek için medya kontrolünün elinizde olması lâzım, insanların bilinç altına Bing ile ping atmanız gerek. :)
Yoksa Arama=Google'dır önyargısını yıkamazsınız.
İnsanların Google'ı tercih etmesinin sebebi kalite değil, alışkanlıktır.
Alışkanlıkta en iyi medya ile bozulur.
Webmaster ve buna yakın meslek gruplarına ait Google kullanıcıları sadece hizmeti inceler.
Benim babam ne algoritmadan anlar, ne arama mantığından, nede kelime/sonuç ilişkisinden.
Zamanında Google'ı ezberlemiş, oradan arama yapıyor.
Gözünün önüne Bing sokulsa Bing ile arama yapar.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google diyorum ve büyük ölçüde duygusal...
Çünkü alıştığınız ve sevdiğiniz bir şeyin yerine daha iyisi gelse bile kolay kolay ısınamazsınız ona.
Ben şahsen bilgisayarımda hala Microsof Office 2003 kullanıyorum mesela :D
Yani Bing istediği kadar iyi hizmet sağlasın, Google'ın yerini zor alır, kaldı ki bugüne kadar çıkan hiçbir arama motoru potansiyel olarak bile Google'dan daha iyi olmamıştır, böyle bir izlenim vermemiştir.

[Konu dışı] Google'ı nasıl telaffuz ediyorsunuz arkadaşlar? Ben Gogıl diyorum. İnternetle pek haşır neşir olmayanlar Gogle diyorlar. Gugıl, Gogol, Cugıl, Gucıl, Gugle diyenler falan da var :D [/Konu dışı]

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
[Konu dışı] Google'ı nasıl telaffuz ediyorsunuz arkadaşlar? Ben Gogıl diyorum. İnternetle pek haşır neşir olmayanlar Gogle diyorlar. Gugıl, Gogol, Cugıl, Gucıl, Gugle diyenler falan da var :D [/Konu dışı]

Doğrusu Gugıl'dır. "u" çok az uzatılarak telâfuz edilir.

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Şimdi Bing'i denedim gayet güzel bir sistemi var, Bana google'dan daha güzel geldi. Ama gelgelelim bende dahil alışkanlıklarımızdan vazgeçemeyeceğimiz için mevcut ve daha sonradan çıkacak hiç bir arama motoru google ' yi geçemeyecektir diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5