İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google müşteriden aldığının ne kadarını veriyor?

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

İlk başladığında sanki müşteriden aldığı paranın yarısını sitesahibine veriyordu diye hatırlıyorum. Sonra tıklanma oranına falan bağlıyorum, çok gösterim yapıp az tıklanıyorsan daha az vereceğim demişti. Bu oran hakkında bilgisi olan olan var mı?

Reklam vermeye çalışınca en az tıklama başına 8 kuruş(cpmi 35 kuruştan az olmamak kaydıyla) değil mi?

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki o zaman en az tıklama başına 8 kuruşa reklam verildiğini görüyorum, neden tıklama başına 1 kuruş veriyor(%0.5 ctr)?

3ün birini veriyorsa tıklama başına 3 kuruşa reklam verilebiliyor olmalı.. Ama nasıl?
Artık kredi çekleri de dağıtılmıyor bildiğim kadarıyla.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu daha öncede epey bir tartışıldı ve netice olarak üçün birine bağlandı diye hatırlıyorum, üçün birini biz alıyoruz, ikisini google.Üç aşağı beş yukarı oynama oluyordur bu rakamlarda tabi ama genele vurarsak durum bu gibi.

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
3 te 1 verse gene iyi.. Mesela google adwordste ... kelimesi için yarışıyorlar.Bizzat şahit oldum tıklama başı 3-5 ytl veriyorlar.Dedim bu kelimeyle bir site açayım iyi kazanırım.Bi baktım tık başı kazandığım para 0.03 :d

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5