İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google ne sıklıkla indexliyor

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siteye göre değişir.

Serbülent Daşkın

H

hitmp3tr_com

Misafir
evet meta taga yazabilirsin ne sıklıkla gelmesini istiyosan

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
<meta name="Robots" content="index,follow" />
<meta name="Resource-Type" content="document" />
<meta name="Distribution" content="Global" />
<meta name="Rating" content="General" />
<meta name="Revisit-After" content="2 Days" />

boyle olunca iyi somuruyor google ve MSN :D

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdogan' Alıntı:
<meta name="Revisit-After" content="2 Days" />

boyle olunca iyi somuruyor google ve MSN :D

peki content="2 Days" /> ne deek yani 1 yapsak herğünmü indexlenir sayfalarımız birde meta tag'ı tam olarak verebilirmisiniz.

bu arada telekom'un bağlantı sorunları nedeniyle daha yeni bağlanabildim.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayir 2 Days / 7 Days .... gibi gidiyor, belirli bir standarti var. Su anda tam aklimda degil, sadece 2 Days ve 7 Days'i hatirliyorum. Google'dan aratip bulabilirsin.

Meta ayracini tam olarak verdim zaten :) Bunlari <head></head> ayraci icinde kullanman yeterli. Fakat bu Google'in 2 gunde bir gelecegi garantisini vermiyor. Sadece bir etken.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yabancı forumda
Kod:
<meta name="revisit-after" content="12 Hours">
tagının işe yaradığı yazıyordu. Acaba doğru mu :rolleyes:

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hidayet dogru soyluyor, mesela benim sitelerimde revisit taglarini hic kullanmadım/kullanmıyorum ama google hergun gelıp sıte basına 20 mb bandwith yıyor :)

E

eXaltoz

Misafir
meta tag ile, şu kadar gün sonra tekrar gel diyerek arama motorlarını yönlendiremezsiniz.

kendilerinin belli ziyaret periyodları var ve o aralıklarda geliyorlar.

burada PR büyük önem taşıyor. örneğin yüksek PR'lı bir siteyi her gün indekslerken, düşük PR'lı bir siteyi ayda bir güncelliyor.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Şöyle söyleyeyim o zaman.
Turkmankenler.com Pr 2 Hergun indexliyor.
Sibelkekilli.info Pr 0 Hergun indexliyor.
Heidi-kLum.info Pr 0 Hergun indexliyor.
arkadasyeri.com Pr 4 Hergun indexliyor.
Google bot'un girisini awstats'dan görebiliyorum. Ancak girdikten ancak 1 gün sonra indexlenmis oLuyor site. Sitenize googlebot'un gelmesi icinde daha önce google tarafından index'lenmis bir siteden, sizin sitenize link verilmesi gerekiyor.

Z

zeynelkoc

Misafir
bizim sayfada revisit after 1 day yazıyor hergün indexliyor

E

eXaltoz

Misafir
Googlebot'un hergün ziyaret etmesi, sitenizin her gün indekslendiği anlamına gelmiyor.
Google, indeksindeki tüm siteleri hergün ziyaret ediyor zaten, ama siteyi hergün indekslemesi gibi birşey söz konusu olamaz (düşük PR'lı siteler için diyorum tabi).
Sitelerin ana sayfalarını daha sık aralıklarla indeksliyor zaten, bu istisnai bir durum. ama söylediğiniz şey mümkün değil.

bi kere mantık yürütün, popüler olmayan bir sayfayı, Google niye hergün indeklesin.

sizin mantığınızla, Google dünyadaki tüm siteleri hergün yeniden indeskliyor sonucu çıkar. Bende sitemin hergün indekslenmesini isterim, herkes ister. Herkes koyar meta tag'ları sayfalarına, Google ve diğer motorlarda hergün paso tüm interneti yeniden indeksler, her gün yeniden SERP hesaplamalarını yapar. vede hergün arama sonuçları değişir. bir gün bi keyword'den birinci olan site, ertesi gün üçüncü sırada çıkar, hergün değişir yani.

böyle birşey mümkün değil. Googledance diye birşey var. bilmem duydunuzmu. Google'ın aylık olarak komple tüm siteleri indeklemesine deniyor. Her Googledance'tan sonra Google günlerce bunun hesaplamalarını yapıyor.

tekrar söylüyorum, meta tag ile arama motorlarının hergün sitenizi indesklemesini sağlayamazsınız. Hergün ziyaret etmesininde meta tag'ları ile alakası yok. Google'ın yeni stratejisi bu.

Peki indekslemiyorsa niye hergün ziyaret ediyor derseniz, orasınından tam emin değilim işte, Google bu, vardır bir bildiği. Yanlız, son Florida güncellemesinden sonra böyle davranmaya başladı. Öncesinde, Googlebot ayda bir geliyor vede siteyi komple indeksleyip gidiyordu.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Yalnız su var : Benim bugun aldıgım bir domaini, googlebot'un her gun geldigi bir siteye ekliyorum. 1 gün sonra yeni aldıgım domain google'de indexlenmis oLuyor. Genelde domainlerle ilgilendigim icin bu olayı periyodik olarak yapıyorum. Dolayısıyla şansınıza indexlenmistir dememeniz gerekiyor..
Herhalde hergun indexliyor. Bunu ust tarafta yazdıgım olaya bagliyorum.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Yalnız su var : Benim bugun aldıgım bir domaini, googlebot'un her gun geldigi bir siteye ekliyorum. 1 gün sonra yeni aldıgım domain google'de indexlenmis oLuyor. Genelde domainlerle ilgilendigim icin bu olayı periyodik olarak yapıyorum. Dolayısıyla şansınıza indexlenmistir dememeniz gerekiyor..
Herhalde hergun indexliyor. Bunu ust tarafta yazdıgım olaya bagliyorum.

oyle sanıyorum ki en buyuk etken, hergun indexlenen bir siteden baska yeni hic indexlenmemis bir siteye link vermek,
cunku google un ugramadıgı tonla site olduguna eminim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5