İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google neden bu kadar az ödüyor?

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Dün forumda konuştuğum arkadaşlarımın önerisi üzerine az tıklama olan tüm sayfalardan adsense kodlarını kaldırdım. Sadece en çok tıklama yapılan 3-4 sayfada kodları bıraktım. Buna rağmen Google hala çok az ödeme yapıyor. Bu durumun çözümü nedir? Aşağıda adsense hesabımdan ve reklam gösterimi olan bir alandan örnekleri bilgilerinize sunuyorum:

veri1.gif

veri2.gif

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
119 click e 2.50 USD sence normal midir? Tüm Türkçe sitelerin akibeti bu ise vay haline o zaman Türk webmasterların...

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google yavaş yavaş Türk webmaster'ları cezalandırmaya ve kara listeye almaya mı başladı? Forumlardan takip ettiğime göre Google'ı kızdırıcı bir çok aktivite yapıldığına şahit oluyorum. Bu konuda fikriniz nedir?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben (kendi adıma) gayet memnunum adsense den. genelde 2 click başına 1,75 dolar ortalamayla gidiyorum 3 senedir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Can' Alıntı:
valla ben (kendi adıma) gayet memnunum adsense den. genelde 2 click başına 1,75 dolar ortalamayla gidiyorum 3 senedir.

3 senemi sanırıms enin siten yabancı hit ile besleniyor ve yabancı üyeliğin var..

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rockaltin' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

sayfada kodları bıraktım. Buna rağmen Google hala çok az ödeme yapıyor.QUOTE]

türkce sitede, ingilizce reklam??? yapılmaz degil yapılıyor... ancak gogle da bos durmuyor, surekli filtreler gelistiriyor, bence en matıklı acıklaması bu..
aynı durum bi kac arkadasın daha basına geldi, iframe sayesinde ing. reklamlar cıkarttıyolardı. (bunun legal olup olmadıgı halen tr de yurtdısında da tartısılıyor)
neyse, ilk zamanlar bir turk siteside, yabancı reklamlar sayesinde aynı avrupalı meslekdaslar gibi kazabiliyordu, ancak son zamanlarda bu iframe olayına da google sanırsam kendince bi cozum bulmus... Arada, yuksek ortalama alanlar sanırsam Permission kardesin dedigi gibi. yabancı uyelik sahibi ve aynızamanda 3 senelik eski bir üye..

sonucta bot, iframeleri de algılayabiliyor :)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission,
evet benim sitelerim yabancı, türkçe sitelerim de var ama bahsettiğim para yabancı (ingilizce) sitelerden geliyor.
Türkçe sitelerde rakamlar arkadaşın bahsettiği gibi. 1-2 sene içinde türkçe sitelerde de rakamların yükseleceğine eminin ben.

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoo yoo ben web sitemde hiç bir zaman iframe yada benzeri metodlarla manipulasyona girişmedim. Sayfamdaki ne title, ne keywods nede gizli yerlere kelime yerleştirek Google'ı yanıltıcı hiç bir şey yapmadım. O sayfada neden bende bilmiyorum sürekli yabancı hosting reklamları çıkıyor. Web sitemde diğer alanlarda normal Türkçe reklamlar çıkıyor:

tes1.gif

1 saat geçtikten sonraki istatistiklerimi tekrar yolluyorum. Aradaki farktan da görüleceği gibi 11 click e 0.34 cent vermiş.

belg2.gif

Forumu resimlerle donattım umarım bana kızmamışsınızdır. Mühendis yapımdan ötürü belgelerle ve verilerle konuşmaya alışkın olduğumdan böyleyim. Affola.

S

Skeleton

Misafir
Can' Alıntı:

bu ay içerisinde AdSense daha 2. senesini doldurmuş olmuyor mu? Bildiğim kadarı ile 2003 Haziran'da başladı AdSense programı.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum senin yapacağın şey cpm degerini yükseltmek.
cpm= reklam kalitesidir.
Cpm sitelerdeki reklamların yerleştirilme düzenine göre degeri degişiyor azalıyor yada artıyor.Adsense ısı haritası vardır.Aşağıdaki yazıyı herkez okusun.
https://www.google.com/support/adsense/bin/static.py?page=tips.html

Bir kere şunu herkezin bilmesi gerek ki, her geçen gün yeni siteler açıldıkça reklamlar kısa zamanda tükenir oldu. Kazançlar, yeni sitelerede paylaştırıldığından dolayı genel anlamda herkezde düştü ve düşüşte sürecektir.
istisnalar kaideyi bozmaz ama genel anlamda durum budur.
Piyasaya ciddi reklam verecek firmalar girmedikçe sürer bu.Bu durum tek bizde degil, yabancı forumlardada konuşulan ortak konu.onlarda şikayetçi hergün yeni bir sitenin mantar gibi türemesinden ve kazançlarına ortak olmasından.
Benim kendi çapımda aldığım önlemler:
-çok gösterim iyi degildir. cpm yi düşürür.bu sebeble tıklanılmayan sayfalarımdaki reklamları kaldırdım ve cpm genel ortalamam yükseldi.
-Sayfaya çok reklam koymak iyi degildir sanılanın aksine.En çok cpm yi en küçük reklam boyutu verir.kutu reklam boyutu cpm'yi yükselten reklamdır.
-Bir sayfada ne kadar çok link varsa yani ziyaretçinin ne kadar çok başka linke tıklama alternatifi varsa cpm o kadar düşüyor.Az linkin oldugu mesela makale sayfalarınız varsa, ziyaretçi makaleyi okuduktan sonra şimdi ne yapsam sorusunu kendine soruyor ve sayfadan çıkış için reklama tıklıyor

Google ipucu' Alıntı:
Örneğin, kullanıcıların tipik olarak bir makaleyi okumaya yoğunlaştıkları sayfalarda makale içeriğinin hemen sonuna yerleştirilen reklamlar çok iyi verim almaktadırlar. Bu neredeyse kullanıcıların makaleyi okumayı bitirerek kendilerine, "şimdi ne yapabilirim?" diye sormaları gibidir. Doğru hedeflenmiş reklamlar bu sorunun cevabını verebilir.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gunde 190 tık ile 7.50 $ kazanıyorum ben %0.9 ıle turkce reklam yok ustelık tammen zıyaretçinin ip sınden kaynaklanıyor galıba...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ayrıca yabancı reklam ve yabancı ziyaretçi çok para demek değildir ki. yabancı evcil hayvan sitem var tık başı 0.06 dolar ortalaması. en düşük 0.03, en yüksek 0.21 i gördüm!!
ziyaretçilerin tamamı Amerikadan. cpm de hiç 2.2 nin altına inmedi..
bunu da değerlendirin.
www.cat50.com

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skeleton' Alıntı:
bu ay içerisinde AdSense daha 2. senesini doldurmuş olmuyor mu? Bildiğim kadarı ile 2003 Haziran'da başladı AdSense programı.

haklısın Skeleton, bende şimdi kontrol ettim 2003 haziranda başlamış, ağustos da ben üye olmuşum.
Bana zaman sanki daha uzun gibi geldiği için 3 sene dedim. ;)
düzeltiyorum, 2 senedir kullanıyorum :D

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
google google google , googleden başka reklam veren yok mu kardeşim bu ülkede

W

w0w

Misafir
yoktur cpm önemli demişin ama sana bi satır gösteriyim bu ayki kazancımdan.

3.499.984 267 0,0% USD 0,03 USD 97,26

Koyu renk olan kısım cpm. Saldırı olduğundan reklam gösterimim artıyor ve cpm doğal olarak düşüyor. Ama kazançta bir oynama yok. Bu da senin tezini çürütüyor sanırım.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
3 tıklama 3.89$.. bu tıklamanın olduğu sayfada 3 farklı alanda google reklamı var. yani CPM'i düşürecek bir etken. Google'ı anlamak kolay değil, bu sürekli olan bir şey değil, ilginç olduğu için yazdım :)

M

M@latyæsporlu

Misafir
Buyrun size 2 farkl1 kanaldan çektiim veriler.

5.291 166 3,1% USD 2,50 USD 13,24
332 12 3,6% USD 51,57 USD 17,12

1.si Türkçe site 166 tik 13 $
2.si ingilizce site 12 tik 17 $

tam manasiyla gülünç..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5