İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google OS geliyor...

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dasdsdsdsadadadasdsda4ne.jpg

Internet devi google in mühendisleri isletim sistemi hazirlamanin
son asamasina gelmis durumdalar. 2006 basinda betasi yayinlanacak
olan GOOGLE isimli isletim sistemi su özelliklere sahip;

*Google kabaca sadece bir ISLETIM SISTEMI yani müzik,video,resim
gibi multimedia ögeleri,ofis ve internet ile ilgili programlar
3.parti yazilimlar ile saglanacak
*Tahminen 100 mb civarinda olmasi bekleniyor
*3.parti yazilimlar ile 300 mb civarinda olmasi bekleniyor.
mp3 çalar olarak winamp ile
video çalar olarak vlc player ile
resim düzenleyici olarak picasa(kendi programi)
harddisk ve internet aramasi google desktop search(kendi programi)
browser olarak firefox ile
dosya indiricisi olarak hidownload ile
office için ability office ile
cd/dvd yazmak için nero ile
film ses editlemek için blaze media pro ile
virüs için avast ile
spy için lavasoft adaware ile anlasti
*Fiyatinin 50$ civarinda olmasi bekleniyor
*Beta sürümü ingilizce olarak çikacak ama dil dosyasi degistirilerek
diger diller ile kullanilabilecek
*Kurulum yaklasik olarak 10 dk. sürecek.Google kurulumun sikici olmamasi için
kurulum sirasinda “Evanascence” in bir sarkisi çalicak.

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft Bence bitti

yavaş yavaş google tüm alanlarda lider oluyor

mail de oldu bile bence

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OnurSqL' Alıntı:
microsoft isterse google ı yerrr :)
Microsoft yiyecek zaten. Bence Google daha hızlı gelişmezse, maksimum 3 yıl sonra Google şimdiki kadar popüler olmayacak.

Örnek: ICQ

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kadar ileri giden bir başka firma olmadı. microsoft duraklama dönemine girdi arkadaşalar. gerileme dönemi daha ileride. bilişim sektöründe büyük bir boşluk oluşturacak olan microsoftun gerilemesiyle aynı zamanda bir başka firma yükseliş yaşamalı ki kaos olmamalı bu da şu anda google gibi gözüküyor.

F

fenerli

Misafir
bizce;
google ın tek farkı abd hükümetinin desteğinin daha fazla almış olması ve yıllardır konuşulan big brother (biri bizi gözetliyor) projesinin gerçek anlamda yürütülmesini sağlayan bir sistemdir, 2006 başında veya sonunda IPv6 ya geçeceğiz ve her cihazın bir IP si olacak ileriki zamanlarda, bir anlamda her insanın bir kaç IP si olacak, bizim bile kendi projelerimizde IP takibimiz ve IP havuzumuz var bir IP haftalık ne kadar geliyor nelere tıklıyor gibi birşeyleri takip ediyoruz bir anlamda kişilerin tercihlerini, ilgi alanlarını öğrenmiş oluyoruz ileriki zamanda da bu reklam sistemimiz devreye girdiğinde bu havuzdaki IP lere farklı reklamlar ve haberler gösterme imkanımız olacak, google ise çok daha ileriye giderek adsense yi takip edin diye bir toolbar yapmış (bu sizin hile yapıp yapmadığınız gibi birçok şeyi takip ediyor) sonra masaüstü bir program flix gibi birşey galiba adı resimlerinizi arşivliyor bir anlamda pc de ne var ne yok bakıyor, Jabber kullanarak VOIP sistemini kurdu ki bunun bir özelliği yok esasında (isteyen herkes Jabber ile google ın aynı sistemini kurabilir, tabi google ın milyonlarca kullanıcısı olması her zaman avantaj) yani google a ait ne kadar çok şeyi kullanırsanız ve pc nize yüklerseniz o kadar çok google kendinizi tanıtmış oluyorsunuz , kısacası biz asıl big brother projesinin şimdi tamamlandığını düşünüyoruz ( microsoft tan şüphe eden avrupa linux tabanlı kendi sistemlerini hazırladılar ve kamu kurumlarında kullanıma başladılar)

S

Senbul

Misafir
microzort tekelcilik davalarından okadar bunandıkı adam her dalga rakibi olmasını istiyor ;
bill amcanın zaten artık parayla pulla isi yok :p adam kendini börtü böcege falan verdi :D
genclere bırakıyor artık meydanı google bill amcayı zor bitirir ama bill amca isterse google yer ; ham yapar valla :)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Microsoft'a yavaş yavaş rakip oluyor ama daha bir sürü fırın daha bitirmesi lazım!

Microsoft'u bitirir mi konusuna gelirsek, zaten para bakımından bitirmek şu aşamadan sonra imkansız :D Ama şunu da bilelim ki artık insanlar bilgisayar ve yazılımları konusunda daha bilinçli... Biliyorlar ki her windows kullanıcısının her bilgisi kabak gibi ortada... Bu yüzden insanlar MS Windows'tan daha iyi bir işletim sistemi bulsalar direk diğerine geçecekler... Ki windows a şu anda rakip sayabileceğimiz, fakat bir çok özelliği eksik olan linux bile bu adımı gerçekleştiremedi... Diğer firmaların falan yaptığı sistemler zaten vasatında altnda...

Google ms'i bitirir, ancak arkasından bir sürü kişiyi sürüklemesi lazım... Mesela kendi sistemini en baştan kuracağına, linux'u geliştirsin...

C

cappytoi

Misafir
ne olursa olsun son kullanıcı için hangi işletim sistemi windows kalitesini yakalayabilir. bu bir tekelcilik vakası değil tercih meselesi. işletim sistemine para vermek istemeyen + açık kaynağa destek olmak isteyen tabii ki linux seçebilir ama şu zamana kadar son kullanıcı için işletim sisteminde windows lider. (benim görüşüm)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cappytoi' Alıntı:
ne olursa olsun son kullanıcı için hangi işletim sistemi windows kalitesini yakalayabilir. bu bir tekelcilik vakası değil tercih meselesi. işletim sistemine para vermek istemeyen + açık kaynağa destek olmak isteyen tabii ki linux seçebilir ama şu zamana kadar son kullanıcı için işletim sisteminde windows lider. (benim görüşüm)
işletim sisteminde lider microsoft bunun aksini söyleyen zaten görmemezlikten geliyor demektir. oyunların çalışmadığı bir işletim sistemi (tam anlamıyla çalışmayı kastediyorum) microsoftun yerini alacağını düşünmesin. microsoftun en sağlam olduğu konu üzerine şirket kurarak microsoft ile baş edilemez zaten; şu anda neredeyse bütün web siteleri googleye para kazandırıyor. yani hiçbir zaman microsoftun para kazanmadığı bir alandan para kazanılabileceğini gösteren ve yaşayan (bu kadar büyük çapta) ilk firma google ve artık başka alanlara dallanmaya başlıyor. tiyatronun diğer perdelerini görmek için izlemeye devam edeceğiz.

C

cappytoi

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
işletim sisteminde lider microsoft bunun aksini söyleyen zaten görmemezlikten geliyor demektir. oyunların çalışmadığı bir işletim sistemi (tam anlamıyla çalışmayı kastediyorum) microsoftun yerini alacağını düşünmesin. microsoftun en sağlam olduğu konu üzerine şirket kurarak microsoft ile baş edilemez zaten; şu anda neredeyse bütün web siteleri googleye para kazandırıyor. yani hiçbir zaman microsoftun para kazanmadığı bir alandan para kazanılabileceğini gösteren ve yaşayan (bu kadar büyük çapta) ilk firma google ve artık başka alanlara dallanmaya başlıyor. tiyatronun diğer perdelerini görmek için izlemeye devam edeceğiz.
microsoft bcentral 'la bu işi zaten yapıyordu...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cappytoi' Alıntı:
microsoft bcentral 'la bu işi zaten yapıyordu...

size ufak bir soru:
web siteniz var mı? cevabınız evetse ufak soru devam ediyor
bcentral ile mi google adsense ile mi çalışıyorsunuz her ikisi ileyse hangisi öncelikli?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ms nereye bitiyor arkadaşlar... kimin işletim sistemini kullanırken, hangi kuruluşun biteceğini yazıyorsunuz? :)

M

mfk_1868

Misafir
o longhorn vista **** o işletim sistemi cıktıgında ve kullanılmaya baslandgında sanki msn search kullanmaya baslıcaz gibi bi his var içimde:D

Edit: Lütfen kötü örnek olmayalım.

C

cappytoi

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
size ufak bir soru:
web siteniz var mı? cevabınız evetse ufak soru devam ediyor
bcentral ile mi google adsense ile mi çalışıyorsunuz her ikisi ileyse hangisi öncelikli?
"microsoftun para kazanmadığı bir alandan" -> bcentral buna cevaben yazıldı

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cappytoi' Alıntı:
"microsoftun para kazanmadığı bir alandan" -> bcentral buna cevaben yazıldı
dediğiniz bir yere kadar doğru; bir yerden sonra doğruluğunu yitiriyor. çünkü ilgili firmanın para kazandığı yer orası değil.

F

fenerli

Misafir
Bu firmaların birbirine olan üstünlüğünü tartışacağımıza kendimiz ne üretiyoruz bunu tartışalım, biri diğerinden fazla kazansa bize ne, önemli olan bizim de bir şeyler üretmemiz hep kullanıcı durumunda kalmamamız.
Biz adamın umurunda değiliz ki şu yukarıdaki reklama bak türkçe karakterler hatalı.

C

cappytoi

Misafir
fenerli' Alıntı:
Bu firmaların birbirine olan üstünlüğünü tartışacağımıza kendimiz ne üretiyoruz bunu tartışalım, biri diğerinden fazla kazansa bize ne, önemli olan bizim de bir şeyler üretmemiz hep kullanıcı durumunda kalmamamız.
Biz adamın umurunda değiliz ki şu yukarıdaki reklama bak türkçe karakterler hatalı.
şimdi bi Bill 'in sermayesi var bir de benim sermayem var ben ne üretebilirim onu konuşalım
:) açıkçası zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler ha işte aynen ondan.

@Trinsanrehberi, ona bakılırsa google 'ın da para kazandığı yer işletim sistemi değil. ayrıca microsoftun bcentraldan kazandığı google adsense kadar olmayabilir ama microsoftun normal gelirinin yanında bcentralı zaten konuşsak da bir işe yaramaz. ben sadece microsoftun da böyle bir sistemi olduğunu hatırlatmak istedim o kadar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5