İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Pages (Hosting) Gerçekten Bunları Yapıyormu!

K

KIFO

Misafir
Google hosting daha önce çoğu kişinin bildiği bişey. Ama hostu depo olarak kullanmak istiyenlerde çok. Akıllara takılan birkaç soruda beraberinde geliyor tabi. Çünkü kimse emin olmadığı şeye upload yaparak vakit harcamak istemez.

1- Google host mp3 kabul ediyormu. Etmiyorsa "rar" formatına çevrilmiş ve şifrelenmiş mp3 kabul edermi.
2- BW gerçekten sınırsızmı? yoksa belirli bir kb indirme hızı üzerinden o anki kullanıcılaramı paylaştırılıyor hız?
3- Google host bu hizmeti ilerde kapatabilirmi veya bw yi sınırlı yaparmı? Sözleşmesinde bunları devamlılığına dair bir madder varmı?
4- 50 tane mail hesabı açtık diyelim ve bu hesapları google pagese kaydettirdik ve uploadlarla doldurduk ve birdaha hiç girmedik. Bu hesaplar kendini kapatırmı. Yani bazılarında 1 ay login olmazsan iptal olma sözkonusumu?
5- Dosya büyüklüğü olarak upload sınırı varmı?
6- Bunlar varsa niye hala insanlar rapidle uğraşıyor?

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Çünkü google pages 100 mb. 100 mb dolunca adam yeni mail alacak yeni bi google pages açacak.
Güvenlik konusunda ise sitemynet'ten farksız olacağını sanmıyorum.
Hız konusunda ise dediğin gibi hızı paylaştırıyor. Mp3 vb. dosyalar yükledim. Başka bilgisayarlardan indirince hız 1 mbps ile 5 kb ye kadar düşüyor.
Yani sonuç olarak bu hizmet blog tarzı site etmek isteyenler için.
Profesyonel amaçla kullanmak biraz zor.

DJ PİSAGOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence sen bi free hosting ' ten çok şey bekliyorsun :)
Rapidin hızına kimse yetişemez. Bi upload/download sitesi ile hosting sitesini karşılaştırman biraz enterasan. Tabii ki de bi yere kadar depo olarak kullanabilir ama 100 mb nedir ki?

Önemli olan hosting olarak ne veriyor ona bakmak lazım. Mesela dinamik sayfa yapılamıyor. Tabii böyle olunca mecburen depo şeklinde kullanalıyor host.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5