İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Reklamı Olan Bir Sitede Mynet Adklik Olabilirmi?

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google reklamı olan bir sitede
google reklamı konmayan bir sayfaya mynet adklik reklamı koymak kurallara aykırı olurmu ?

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Mynet den arzu hanıma görüşürken aynı soruyu bende sordum sorun çıkmaz dedi diye hatırlıyorum ama emin olmak için google mail atmak lazım.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Sisteme kabul ettiler ama adamlar öyle bir sistem kurmuşlarki reklam kodu oluşturmak dert verdikleri kodu ne html ne de php kabul ediyor. Bi yerlerde açıklama var mı konuyla ilgili?

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan için mynet adklik kullanmıyorum ama asp, php ve html sayfalarımda kodları eklemiştim herhangi bir sorun yoktu.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'a göre aynı sistemi kullanan ya da görünüş olarak benzerlik gösteren reklamlar yayınlamak yasaktır. yani adsense'in olduğu sayfaya, adengage adbrite gibi görüntüsü adsense ile çakışacak reklamlar koymak yasaktır. bunun yasak olacağına arzu hanım karar vermez, adsense karar verir :)

bandirma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google reklamı olan bir sitede
google reklamı konmayan bir sayfaya mynet adklik reklamı koymak kurallara aykırı olurmu ?

kaynak : http://adpartner.mynet.com/content.asp?c=sss

7. madde:

Soru : Web sitemde başka bir içerik reklam bazında başka bir reklam ağı ile çalışıyorsam başvurum reddedilir mi?

Cevap : Adpartner üyelik şartlarına göre yayıncı web sitesinde Mynet Adpartner'le benzer çalışma prensibine sahip başka bir reklam ağı ile çalışamaz. Mynet Adpartner ile çalışmak isteyen yayıncının başvurusunun kabul edilebilmesi için öncelikle diğer reklam ağı ile ortaklığını sona erdirmek zorundadır.

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'a göre aynı sistemi kullanan ya da görünüş olarak benzerlik gösteren reklamlar yayınlamak yasaktır. yani adsense'in olduğu sayfaya, adengage adbrite gibi görüntüsü adsense ile çakışacak reklamlar koymak yasaktır. bunun yasak olacağına arzu hanım karar vermez, adsense karar verir :)

Ehehe Güzel Cvp :) Ama Adsense nin giripte Siteye Sayfa sayfa Onu kontrol Edeceğini Sanmıyorum.

Freezer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabiki koyarsın kardeş senin sitenin reklam içeriğine hiç kimsenin karışma hakkı yoktur bence ?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kendisinden başka içerik ile ilgili reklam çıkaran bi şirketi kabul etmiyo seçim yapmak zorundasınız... (mynet içeriğe göremi çıkarıyor bilemiyorum..)

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adengage ve adbrite adsense ile kullanmak yasak degilki

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adengage ve adbrite adsense ile kullanmak yasak degilki

bu bilgiye nerden vardın.
adsense kurallar bölümünde benim reklamıma benzeyen reklamları benimle birlikte gösteremezsin diyor.

Hatta r10'da adsense'se, katreklam ile adsense'i aynı sayfada kullanabilirmiyiz diye soruldu. adsensin cevabı hayır kullanamazsın oldu.

Örnek veriyorum: http://www.filimk.com/
Demekki oluyormuşş..
ama sonucu ne olur zaman göstericek :D

olmaması için bir neden varmı istersen 1 sayfaya 30 tane adsense 300 tane katreklam 100 tane adengage koyarsın

Ama bunu yapan sonra adsense beni banlamış halbuki hiç hile yapmamıştım diyede bir mesaj atar :D

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya boşverin Mynet'i Adklik'i falan. Onlar kendi biyerlerini doğrultamıyorlar webmasterınkini nasıl doğrultacaklar :) Herşeyi özenti adamların. Yayımcı bulmak için herşeyi yaparlar, hatta Google'ın Türkiye üzerindeki etkinliğini azaltmak için sizi Adsense ile beraber reklam koymaya bile teşvik edebilir.

Eskiden Adbrite ile beraber koyan hemen herkesi banladılar. Şimdi de Mynet için aynısını yapacaklardır. Eliniz Google'a mahkum olsun ama Mynet'e olmasın. Daha hayırlıdır.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu bilgiye nerden vardın.
adsense kurallar bölümünde benim reklamıma benzeyen reklamları benimle birlikte gösteremezsin diyor.
adengage ile adsense ayni reklam olmuyor malesef
ben kendimde kullandim zamaninda adengage ile adsense yi yanyana
revenuepilot kullandigim zamanda mail atmistim adsenseye kullanacabilcegimi soylemislerdi
adsense ile birlikte icerige gore reklam cikartan reklam grublarini kullanamazsin
dedigim gibi adengage icerige gore reklam cikartmiyor

maniakcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir webmaster abimiz bunu google amcamıza zamanında sormuştu katreklam için ama

cevap ortada

Soru:
katreklam.com ile adsense ayni sayfada kullanmak yasak mi

cevap:

Merhaba,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

Google AdSense program kuralları Google reklamlarının diğer içerik hedefli reklamlarla aynı web sitelerinde gösterilmesine izin vermez. Yani, Google reklamlarını taklit eden veya bunlarla karıştırılabilecek nitelikte olan reklamların olduğu aynı web sitesine Google reklamlarının konulmasına da izin verilmez. Bu kurallar çerçevesinde, Katreklam reklamları içerik hedefli bir ürün olduğundan dolayı AdSense reklamlarının olduğu sitelerde gösterilemez. Bunun yanısıra, ortaklık veya kısıtlı metin bağlantılarına izin vermekteyiz.

Arama için AdSense kullanıyorsanız, diğer arama hizmetlerinin veya arama hedefli reklamların aynı sitede gösterilmesine izin vermediğimizi de hatırlatırız.

Bu kuralları koymamızdaki gaye, reklamcılarımızın haklarını ve AdWords ve AdSense programlarının dürüstlüğünü korumaktır.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi sorularınız varsa, lütfen önce AdSense Destek sayfasını ziyaret edin ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

Özgür
Google AdSense Ekibi

yani bu ne demeek

adsense le birlikte katreklam, mynet, adengage .... içerik için reklam çıkaran siteler yasak demek ;)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir webmaster abimiz bunu google amcamıza zamanında sormuştu katreklam için ama

cevap ortada

Soru:
katreklam.com ile adsense ayni sayfada kullanmak yasak mi

cevap:

yani bu ne demeek

adsense le birlikte katreklam, mynet, adengage .... içerik için reklam çıkaran siteler yasak demek ;)
Bak cevabi kendin yazmissin
Katreklam reklamları içerik hedefli bir ürün olduğundan dolayı AdSense reklamlarının olduğu sitelerde gösterilemez.
adengage icerik hedefli degil

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5