İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google reklamları üzerine bir düşünce.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
ya siz yapin sitenizi icerigiiniz guzel ve saglamsa zaten ziyaretci de gelir para da gelir. kimse isin *edited* kacmasin afedersiniz

Üzgünüz ki küfür ya da argo kelimeleri kullanmayı affedemiyoruz..

Lütfen daha seviyeli konuşalım..

İyi çalışmalar..

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb' Alıntı:
Sadece bu yazi bile google tos una aykiri. Bu bile iptal nedeni.

Siz daha yenisiniz (adsense de). bir iki ay sonra gorursunuz olayi tam olarak.

TEKRAR SOYLUYORUM:
Bir kisi sizin adsense hesabinii iptal ettirebilir, bu benim fikrim degil, bu bir gercek.

Malesef ki sana katilmiyorum hotweb. neden dersen, ben orada "hadi tiklayin da para kazanayim" mantigi veya amaciyla yazmis deilim o cumleyi. Soylemek istedigim önceki mesajlara bir atifti ve önceki mesajlarda bir kişinin bir webmasteri isterse magdur edebilecegi düşüncesi. Buna karşilik yazdim o cumleyi.. ve o cumlede "Tıklamaya Davet" değil, "Google teknolojisine güven" anlami yatmakta. Google in TOSuna aykiri olmadigini dusunuyorum..

Eger google sahte tiklamayi farkederse webmasteri madur etmek yerine şöyle bir yol izler bence,
-Biri gelir seni mahvetmek amaci ile reklamlarina tıklar durur
-Sahte tıklma farkedilir
-Google bu tıklamalari saymaz
-Rahatsiz edici boyutta ise webmastera mail atar
-webmaster savunmasini yapar, durumu anlatir..
-ve gerisini google bir şekilde halleder :)) misal sahte tıklamalari saymayarak.. kardeşim madem sahte tıklama farkedilebiliyorsa neden webmaster bu olaya kurban gitsin ki? saymayiverir o tiklamalari olur biter...

Aksi taktirde bu sistem içinden cıkılmaz hale gelirdi şu ana dek. ve milyonlarca webmasterin güvenini saglayamazdi.. herkes birbirinin hesabini iptal ederdi.. ve şimdiye adsense hesabi olan webmaster kalmazdi..

:eek: Çünkü bu dünyada yasayan insanlar bazen çok garip olabiliyor :) :eek:

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef ki sana katilmiyorum hotweb. neden dersen, ben orada "hadi tiklayin da para kazanayim" mantigi veya amaciyla yazmis deilim o cumleyi. Soylemek istedigim önceki mesajlara bir atifti ve önceki mesajlarda bir kişinin bir webmasteri isterse magdur edebilecegi düşüncesi. Buna karşilik yazdim o cumleyi.. ve o cumlede "Tıklamaya Davet" değil, "Google teknolojisine güven" anlami yatmakta. Google in TOSuna aykiri olmadigini dusunuyorum..

Eger google sahte tiklamayi farkederse webmasteri madur etmek yerine şöyle bir yol izler bence,
-Biri gelir seni mahvetmek amaci ile reklamlarina tıklar durur
-Sahte tıklma farkedilir
-Google bu tıklamalari saymaz
-Rahatsiz edici boyutta ise webmastera mail atar
-webmaster savunmasini yapar, durumu anlatir..
-ve gerisini google bir şekilde halleder :)) misal sahte tıklamalari saymayarak.. kardeşim madem sahte tıklama farkedilebiliyorsa neden webmaster bu olaya kurban gitsin ki? saymayiverir o tiklamalari olur biter...

Aksi taktirde bu sistem içinden cıkılmaz hale gelirdi şu ana dek. ve milyonlarca webmasterin güvenini saglayamazdi.. herkes birbirinin hesabini iptal ederdi.. ve şimdiye adsense hesabi olan webmaster kalmazdi..

:eek: Çünkü bu dünyada yasayan insanlar bazen çok garip olabiliyor :) :eek

sende haklisin :) ne diyelim.

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her seferinde farklı IP'den tıklatırım, fakat aynı bilgisayar olduğunu cokilerden google anlar. Olaya hile süsü veririm. Bunu anlamakta neden direniyorsunuz ki ??

Eğer içinizde Braveheart varsa google hesabını kapatabiliirim. Böylece denemiş oluruz. :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siterehber cesur yurekligini coktan ortaya koymustu zaten.
fakat siz siz olun kimsenin ahini almayin bu dunyada, yoksa sonra cikar aheste aheste...

alma mazlumun ahini, cikar aheste aheste idi sanirim esas soz:)

benim google a guvenim tam acikcasi, sevmemin nedeni ise dunyadaki e reklam olayini yaymasi ve ulkemize de bunu getirmis olmasi, bu turkiyede baska bircok firmaya ilham kaynagi olacaktir ve kazanan hepimiz olacagiz

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cesur yureklilik deil sadece google a guvenimi koydum ortaya..

Çok ilginçtir ama bugunki hasilat dünkünün 7 katı civarinda :) yoksa denemek icin saldırmaya basladiniz mi? :)

Bugunku hasilat artisini forumda baska bir baslik altinda bir arkadaş belirtmiş, belki artış sebebi aynıdır. fakat eger hesabi iptal icin tiklama yapiyorsaniz söyleyinde bileyim..
Artik YETEEERR PESS ETTIM :) diyesim geliyor ama........ :)

G

Gencturk.Net

Misafir
SiteRehber.com' Alıntı:
Bugunku hasilat artisini forumda baska bir baslik altinda bir arkadaş belirtmiş, belki artış sebebi aynıdır. fakat eger hesabi iptal icin tiklama yapiyorsaniz söyleyinde bileyim..

Dikkat ettiysen artış gören sitelerin tıklama sayısında görülür çok belirdin bir artıs yok, sadece yönlendirilen reklamlar değişiyor ve buna bağlı olarak o reklamlardan kazanılan tık başına kazanç.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugunki tiklama sayisi 2 kat fazla, fakat kazanç 7-8 kat fazla.. sayfa gösterimi ise dünkü gösterimle ayni.

Bu demektirki hem yuksek getirili reklamlar cıkmış hemde daha fazla tıklama almiş.. PEki sebep?

G

Gencturk.Net

Misafir
Hem muhtemel "affiliate rank" teorisi muhtemelen gerçekleşmiş, hemde sana gıcıklık olsun diye tıklamalar olmuş :p

Yani ikisi bir arada :D

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet bu olay benim başıma adhearusta ve bidvertiser'de geldi. gıcığın biri durmadan tıklamış reklamlara tutturdular hile scripti yazmışsın die... atıldım tabi sonra.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5