İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google reklamları üzerine bir düşünce.

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese merhaba,
Son günlerde adsense ve adhearus gibi sistemlere ilgi gösteriyorum (dolayısıyla para kazanmaya ilgili olduğum anlaşılıyo değil mi :p )

Google hoca kuralların birinde derki kendi reklamlarınıza tıklarsanız fraud(sahtekarlık) sayarım ve hesabını iptal ederim vs...

Yine bir diğer kuralda : siteye girenlere eşe dostlara reklamlara tıklayın demeyeceksiniz, duyarsam, ispatlarsam silerim vs.

Bu kuralların suistimale açık olduğunu düşünüyorum :
Diyelim ki bi şekilde reklam yayıncılarından birise uyuz oldum her gün 25-35 kez tıklayıp hesabını kapatırım... Hatta bi şantaj unsuru bile olabilir. Düşünün arama motoru sitesinin webmasterine dediniz ki : "Sitemi üst sıralarda çıkarmazsan google hesabını kapatırım"...

Yada örneğin bu tarz forumların birinde kurallara uymadın güselim hesabını dondurduk dedi yönetici, yöneticiye bir mail "Hesabımı açmazsan google hesabını kapatırım" :D

....

Demem şudur ki dikkatli olmak lazım, her yerde yayınladığınız sitenin urlsini sölemekte pek mantıklı gibi değil yani. Herkesle iyi geçinmekte fayda var.
Yaşasın insanlık kardeşlik, yeşili sev doğayı sev, terli terli su içme vaziyetleri.:D

Google veya adhearusun bu suistimali tespit edebileceğini sanmıyorum, bu konuda düşüncelerini nelerdir acaba ?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cok basit ayni ipden gelen birden fazla tiklamayi saymaz sende bosuna bosuna tiklatir durursun ama google sadece guler gecer

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunları düşünebilen elbette bu ihtamilide düşünür aynı ıpden tıklatacağımı kim söledi. Proxyler kullanarak script kullanarak ... Örneğin bazı top listlerde aynı IPden gelen tıklamaları saymıyor, ama her seferinde farklı ıpden tıklatınca saymak zorunda kalıyor ve 30dakika içinde 2500 tık gönderebiliyorum, top listte birinci sıraya yerleşebiliyorum...

Bu halde google bana gülüp geçerse bende google'a habire gülüp geçerim

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anahostun soyledigi cok dogru. Size gicik giden biri hesabinizin iptaline neden olur kolaylikla, sizin hic kusurunuz olmasa bile. Goolge icin kimin sahte tiklama yaptigi degil, sahte tiklamanin yapilmis olmasi onemli.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu isler bu kadar basit degil arka planda oyle teknolojiler varki herseyi adamlar ele aliyor. elbetteki proxy yada bilimum baska yollar var ama adamlarda proxy listesi olmadigini nerden biliyorsunuz siz? bunu kontrol etmediklerini nerden biliyorsunuz?
ustelik ben bilimum gmail filan kullaniyorum ip im loglaniyor benim yapmadigim cok ortada birsey bu anlasilir.

yani cok basit dusunmemek lazim arka planda cidden cok satir kodlar var cok kontroller var,

biz kurallara uyalim yeterki

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bu konu geçen gün Majestic le de aramızda geçti. bendde aynı şekilde düşündüm. ben o zaman gıcık olduklarımın sitelerine gideyim hepsinin google ına günde bi kaç kere tıklayayım oh mis gibi adamın hesabı kapatıldı var mı böyle bir şey ya.. bence çok saçma...

U

ulukislali

Misafir
Su acidan arkadas hakli. Eger ki bir siteye zarar vermek isterseniz, ve bolca o kisinin reklamina tikliyorsaniz, google düsünmez mi, "bu kisi kendisi bir arkadasindan,is yerinden, internetcafe'den haksiz para kazanmak icin kendi reklamina tikliyor" diye. Kendinizin yapmadigini ispat sanirim oldukca zor.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, google herşeyi ince eleyip sık dokuyan bi sistem. Boyle bir sistemi kuran kişiler acaba sizin bizim kadar dusunme yetisine sahip degillermi zannediyorsunuz? yani onlar dusunmuyormu ki bir webmasterin basina boyle bir sey gelebilir? bence boyle bir durumda site sahibi madur olmaz...

"Sahte tıklama yapar hesabini iptal ettirebilirim" düşüncesini denemek isteyen varmi? buyrun www.siterehber.com deneyip görelim? :) tıklayın tıklayabilidiginiz şekilde ve en hin planlarinizi uygulayin? ok? bakin bu iyligi kimse yapmaz :)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SiteRehberin dedıgı dogru.
sıze bunda 1 sene once basıma gelen bır olayı anlatmak ıstıyorm...
ıngılızce sıtemle adsense e uye oldugumun 2. gunuydu.
tabı buyuk bır merak ve heyecan vardı bende. web sitemi daha yenı hazırlamıstım ve bılen sadece bırkac arkadasım vardı...
bu arkadaslarımdan bır tanesı bana ıyılık olsun dıye :) ana sayfamdakı adsense reklamlarına sureklı back tusunu kullanarak 16 kere tıkladıgını soyledı...

ben ınanılmaz korkmaya baslamıstım, acaba atarlarmı benı dıye;
bu tıklamalardan yaklasık 2,5 saat sonra hesabımda sayılan 2 tıklama gordum :)
ve bana hıc bır maıl atılmadı, uyarı verılmedı, uyelıgımde hala devam etmekte...

Yanı google tıklamaların bır sure sonra kasıtlı yapıldıgını anlayıp, fazla tıklamaları saymamıs... sadece 2 tanesı kabul edılmıs..

kı dusunun bu anlattıklarım 1 sene once oluyor, su anda cok daha fazla gelısmıstır kullandıkları aplıkasyonlar...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Sahte tıklama yapar hesabini iptal ettirebilirim" düşüncesini denemek isteyen varmi? buyrun www.siterehber.com deneyip görelim? tıklayın tıklayabilidiginiz şekilde ve en hin planlarinizi uygulayin? ok? bakin bu iyligi kimse yapmaz

Sadece bu yazi bile google tos una aykiri. Bu bile iptal nedeni.

Siz daha yenisiniz (adsense de). bir iki ay sonra gorursunuz olayi tam olarak.

TEKRAR SOYLUYORUM:
Bir kisi sizin adsense hesabinii iptal ettirebilir, bu benim fikrim degil, bu bir gercek.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya siterehber mantık olarak doğru söylüyorsun. haklısın fakat adamlar kurallarına yazmışlar bunu. gerçekten her tarafa çekilebilecek bir kural bu. dikkat etmek gerekiyor..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hic bir teknoloji sirketi boyle zayif bir sistem kurmaz, kesinlikle bunu anlama ve ele alma olarak dusundukleri ve uyguladiklari bir sistem var.
oh ne ala o zaman herkez girsin milletin sitesine misal turkler yunanlilara onlarda bizim sitelere tiklasinlar dursunlar ve iptal olurmu ya,
bu tam bir sacmalik, merak edenler mail atip sorsunlar bence yuzde 1000 boyle birsey olmaz, olursa da google itibarini zedeler

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
hic bir teknoloji sirketi boyle zayif bir sistem kurmaz, kesinlikle bunu anlama ve ele alma olarak dusundukleri ve uyguladiklari bir sistem var.
oh ne ala o zaman herkez girsin milletin sitesine misal turkler yunanlilara onlarda bizim sitelere tiklasinlar dursunlar ve iptal olurmu ya,
bu tam bir sacmalik, merak edenler mail atip sorsunlar bence yuzde 1000 boyle birsey olmaz, olursa da google itibarini zedeler

sende haklisinda olaya sadece senin bakis acindan bakiyorsun. Google icin sahte tiklama olmus olmasi cok onemli, google itibari burda sahte tiklamari onlemek. sahte tiklamari kim yapmis neden yapmis googlun umrunda degil. Sen yuzde 1000 olmaz diyorsunda defalarca kere oldu (yabanci forumlari takip et).
Eger biri senin adsense ne tiklamayi aliskanlik haline getirirse adsensen iptal olur %99. Isterse senin hic bir sucun olmasin. Bunun sacmalikla filanda ilgisi yok. Cunku gayet mantikli.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Proxy konusunda cok gelismis diyorsunuz.
Şahsen ben adsense kullanmıyorum. Ama bulundugum yerde arkadaşların adsense hesapları var. Geçen akşam Proxy ile tıkladılar-Ki halende tıklıyorlar. Hesaplarındaki para arttıkça artıyor. Bende bunun bir önlemi olması gerektiğini düşünüyorum. Hatta olmaz böyle birşey diyorum. Ama gözlerimlede görüyorum adam tıkladıkca hesabındaki ucret artıyor.
Bu olay şu anda bile devam ediyor. 3 / 4 Gün önce başladı.. Halen atılmadılar.
Ancak bu söylediğim sadece bir örnek. Sizlere yapmanızı önermem.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bence google a soralim, yabanci forumlara baktim ama kim kime camur attigi belli degil, yapmislar hileleri sonra da bagiriyorlar, bu olaylar sanıldıgından da gelismis bence.
milyon dolarlar dokmus adamlar bu islere.

valla proxy olayi cok sakat, o arkadas dikkatli olsun

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bilginize

google adsense hakkında yabancı site forumlarına bakın göreceksinizki google istediğini iptal etmekte özgür.
3.000.000 üstünde gösterimi olan 5 sitesiden hepsi direk kapatılmış, onaylanan ödemelerini almış ama google şimdi iptal etmiş ve tekrar kabul edilmemiş bir site sahibi ne yapabilirim diye uğraşıp duruyor bir çok sitede yazıyor.

google iptal için çekinmez.
iptal nedeni kendisine göredir, tartışılamaz.
uyarı ise denileni yapmakla yükümlüsünüz.
atılınca tek yapacağınız şey avukatları ile görüşmek, teknik cevap vermiyor ondan sonra.
site iptali ile hesap iptali ayrı olaylar birbirine karıştırmayın.

1-2 aya kadar yeni dillerdeki siteler onaylandıktan sonra google kontrollerini artıracaktır.
o zamandan sonra iptalleri Türk Webmasterlarda göreceğiz.

bu arada Türk reklam verenleri çıkmazsa o zaman ne olacak o mechul.

kayıt olurken tüm reklamları kabul edin sonra değiştiremiyorsunuz onu.

bakın kimler var burada kime destek olmak istiyorsunuz.

kimin size destek olacağını düşünüyorsunuz.

ona göre kendi hilenizi oluşturmak yere gerçek hit yapın.

herkes google para kapısı olarak gördüğüne göre, kapı açık içeriden alıyorsunuz, alırken kapının kapanmasını sağlamayın.

oyuncu
http://www.yenisunucu.com

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ederse eder arkadaslar. Bugüne kadar karnımızı adsensemi doyurdu?

YanCebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üstelik niye yasa dışı yollardan proxy vs ile kazanç arttırılmaya çalışılıyor anlayamıyorum. kurallar dahilinde her şey tabii ki yapılmalı ama proxy ve diğer yöntemler neden denediyor. git hırsızlık yap o zaman ( lafım bilerek yasadışı yoldan gelir etmek isteyen kişilere )

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Zaten proxy ile hit kazanan insan haksız yoldan alır ve bu parada hayır getirmez. Haramın büyüğü küçüğü olmaz. Ve insan olan biriside gidip başkasının sitesinde bannerine fazladan veya proxy ile tıklayarak hesabını kapattırmaz. Bu resmen bir insanın ekmeğiyle oynamaktır.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya siz yapin sitenizi icerigiiniz guzel ve saglamsa zaten ziyaretci de gelir para da gelir. kimse isin *edited* kacmasin afedersiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5