İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google remove kodu

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi bir siteyi Google'dan tamamiyle silmek için gerekli olan kodu bilen var mı? Bir de bu kod ara sayfalara koyulunca da işlev görüyor mu?

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission var da kodu unuttum. 2.5-3 ay önce yaptım bir siteye hala da google indexlemedi siteyi. Ama kodu bulamıyorum bir türlü.

H

hitmp3tr_com

Misafir
sitenin root dizinine koy google robotu gelince siteni indexlemeden gidecektir.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya da bütün sayfalarına;

<meta name="googlebot" content="noindex,nofollow,noarchive" />

meta kodunu yerleştir. Yalnızca google'dan değil bütün robotlardan kurtulmak istiyorsan "robots" yaz "googlebot" yerine.

--

robots.txt diye bir text dosyası oluşturup içine:

User-agent: *
Disallow: /

Yazarsan bütün botları engellersin, arama motorları siteni indekslemez. Fakat robots.txt'yi göz ardı eden arama motorları var tabi.

Bu text dosyasını robots.txt olarak sitenin root bölümüne (ana sayfanın olduğu klasöre) eklemelisin.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlenin botlarinin ne zarari oluyorki sasirdim dogrusu

google herşeyi indexler bu bazen kötü bir durumdur..

Bazıları istemediği şeyleri yazmıstır yada kendi özel resimlerini felan sitesine koymustur ama sadece kendi bildigi linkten girip bakmak ister..

ama google ona sen link vermesen dahi bulabilir o sayfayı ve indexler.. buda başkalarının o sayfaya ulaşması demektir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5