İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sabit paramı koyuyo ya????

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google adsense e başladığımda tek bi sitem vardı.Hitleri 2000-3000 civarında değişiyordu.Forum sitesiydi
Kazancı günlük 6-7 $ bazen 9-10$ arası seyrediyordu.
Dedim ek kazançda olur bi site daha açayım.
Msnkurdunu açtım.Açtıktan sonraki günden itibaren kazançlarım gene aynı para civarında seyretti.Forum sitesi kazancı 4$ sa 10da 1 hiti olan msnkurdu kazancı 3$ gib..Sonra bu iki kazanç toplamı 3-4$ arası seyretmeye başladı.
Son zamanlarda ise hiti forum sitesinden 10 kat daha düşük olan msn kurdunun tık sayısı her 5 gösterimde 1 olunca forumeradan ffazla olmaya başladı.
Dedim gene ek bi site daha açayım dosya.in ..
siteyi açtım yayına soktum google reklamlarını yerleştirdim (daha programlar eklenmedi) msnkurdunun kazançları sıfırlandı. günlük 1.5-2$ arası olan kazanç 0.10 cente düştü bi günde.. 2 gündür ise böyle.
Gösterim aynı tık sayısı rezalet 5-10 gibi..

Bunun sebebi ne olabilir?Google ın bana garezimi var?Gözmden bişeymi kaçtı?
Her site açışımda bi günde tık kaybediyorum.
Bi site hitten ve gösterimden kaybetmeden bi günde 100 tık kaybedemez..

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahmetciğim,
ticari konularda değil sitelerin, düşük vermesi normal. hem reklam verenin gazına göre değiştiği için google'ın yayımcıya ödemeleri; bu sebeple değişken olması gayet normal.

bir dönemi diğer dönemini tutmaz google'ın... ticari konulardan daha çok kazanabilirsin; keşke ticari bir site yapsaydın. satılacak eşya falan tanıtırdın. güzel olurdu. türkiye'de yok öyle eli ayağı düzgün ticari tanıtım siteleri. varolanların hepsi de satış yapıyor.

sen işini bilirsin yine de. :)

edit. unutmadan. kanallarla en çok tıklanan reklamları tespit et. az tıklanan ve az kazandıran reklamları kaldır. gerekirse sitenin tek yerinde reklam olsun ama en çok tıklanan o olsun. heryere serpiştirme reklamı.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sevgili erçin,
21 kasım 2006 günü atalarımıza layık olamadık :D:D:D

haklısın her zamanki gibi ama bir günde 100 tık düşmesi normal mi? 120 tık alan site 20 tıka düşer mi bi günde?
bence bu bi tesadüf değil :S

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu tamamen reklam verenin bütçesi ile alakalı
yani google un dağıtım stratejisi değil

S

Sabri

Misafir
ülkemizde en çok adwordse kim reklam veriyor sizin benim gibi insanlar, ben geçenlerde bir arkadaştan 55$lık adwords kuponu aldım resmen sıkıp suyunu çıkartıyoruz 0.02den adwordse reklam verdim bu reklamlar nerede dönecek sizin benim gibi arkadaşların sitelerinde dönecek büyük çoğunlukta benim gibi yapıyor bilmem anlatabildimmi?

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
durun tık demiş.
açılın gari.

abicim! etraf lavuk zihniyetli adsense tecavüzcüsü dolu!... bir kaç tip var bilirsin... eskilerden. adamlar çekemiyor bizi...
senin reklamlara tıklayıp geçersiz tıklama yaratıp banlatmaya çalışıyorlar olmasın?!?
o gereksiz lavuk tavukları sen benden daha iyi bilirsin ;)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hepsi aynı hesapta..

ya şu sizce mantıklı mı? 5 gösterime 1 tık alan site nası olurda bi gün sonra ve ardındaki 3 gün süreyle 400 gösterime 20 tık verir? normalde en az 80 tık vermesi gerek

Dj B@mBaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hepsi aynı hesapta..

ya şu sizce mantıklı mı? 5 gösterime 1 tık alan site nası olurda bi gün sonra ve ardındaki 3 gün süreyle 400 gösterime 20 tık verir? normalde en az 80 tık vermesi gerek

eğer sen bunu beğenmiyorsan benim ağlamam lazım:D
bak dostum aşağıdaki benim şu anki durumum:)

Sayfa gösterimleri :4.122
Tıklamalar: 12

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsi aynı hesapta..

kardeşim benim sen 400 gösterime 20 tık diosun da bizim ne yapalım :)

aşağıdaki de benim 22.11.2006 tarihli gösterim ve kazancım sen karar ver artık duruma :D

13.938 35 0,25% USD 0,06 USD 0,89

sence hangimiz daha aciz durumda ??

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5