İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sifrelenmis aramalarda artis goruyorum.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Son 1-2 haftadir site istatistiklerinde sifrelenmis (encrypted) Google aramalarinda artis gormekteyim. Bugun itibari ile toplam Google trafiginin %8'i sifrelenmis olarak geliyor. Bu oran her gecen gun daha da artiyor. Ayni durumu baska gozlemleyen var mi merak ettim.

Bu arada sifrelemis aramalarin "arama kelimelerine gore icerik spami" olusturmaya karsi onemli bir adim oldugunu dusunuyorum ancak anahtar kelimeleri sadece site istatistikleri icin kullanan webmasterlar icin durum pek icacici degil.

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değişik fikirler sunulabilir. ama öyle bir şey olursa googlenin bir çok özelliğinin başta adwords olmak üzere bir anlamı kalmaz bence başka bir şey var bu işte.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
değişik fikirler sunulabilir. ama öyle bir şey olursa googlenin bir çok özelliğinin başta adwords olmak üzere bir anlamı kalmaz bence başka bir şey var bu işte.

Amac arama yapan kisinin privacy haklarini koruma altina almak. Google arama bilgisinin hicbir servis ile paylasilmayacagini garanti ediyor buna kendi servisleri de dahil

Surada guvenli aramanin toplam aramaya orani ile ilgili guzel bir makale ve grafik var goz atmak isterseniz. Grafifkte Ekim ayinda oranin %30'a ulastini gosteriyor.

http://www.komarketingassociates.com/blog/google-encrypted-search-one-year-later/

Ekli dosyayı görüntüle 5195

seozirve

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'da dalgalanma mı oluyor yoksa algoritma mı değişiyor bilmiyorum. Son 2 haftadır bu söylentiler var. Örneğin; Site 1. sıradaydı 20. sıraya düştü. Site 20. sıradaydı 3. sıraya yükseldi gibi. 1 kaç webmaster forumlarında duyuyorum r10 da dahil. Bu şifrelenmiş arama dediğin gibi bana göre de içerik spam'a karşılık bir önlem için gelişiyor.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bence de dalgalanma var. Benim bildiğim şifreli arama sadece bir (SSL)güvenlik katmanı. Yani aramalarınızı SSL üzerinden server'a gönderip/alıyor ve böylece network üzerinden aramalarınız takip edilemiyor. Edilsede anlamlandırılamıyor, şifrelendiğinden dolayı. Bunun dışında encrypted search kısmı için algoritmasına özel bir değişiklik yaptığını duymadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5