İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sıra düşüşü ve hit kaybı yaşıyoruz

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Reaction score
17
2019 yılının Google üzerinden para kazananlar için bir kayıp yılı olacağını söyleyebiliriz. Son bir kaç ayda hem Adsense gelirlerindeki düşüş hem de Google sıralamadaki düşüşler, hit kaybı ve hayattan soğutacak sonuçlar. Sadece bende olmadığını öğrenmek güzel aslında. Çünkü Google hit kaybını son birkaç ayda sadece ben yaşamıyorum. TBM düşüşü ile ilgili konuya da göz atabilirsiniz. 2019 TBM'ler ne kadar?

İşte düşüş yaşayanların grafiklerinden birkaçı:

google-hit-ve-sıralama-düşmesi-mart.png

google-düşüş-nedeni.png

google-search-console-anahtar-kelimelerde-düşme.png

google-search-console-keywords.png

google-search-console-anahtar-kelimelerde-düşme-sebebi.png

Son düzenleme:

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Son 1 haftadır büyük bir düşüş var. 12 Mart 2019 tarihinde bir Google Algoritma Güncellemesi olmuştu. Bu güncellemenin etkisi ile anahtar kelimelerde düşüşler yaşandı. Sadece sağlık ve medikal sektörü için geldiği söyleniyordu son güncellemenin. Ancak çok fazla detay verilmemişti. Genel bir güncelleme yapıldı sanırım.

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Beni asıl düşündüren nerede hata yapıyoruz? Ya da doğru olarak bildiğimiz şeyleri mi yanlış yapıyoruz !

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Reaction score
39
Bu bir emek hırsızlığı ve soygun demek.
Emek verenlerin alt sıralara düşmesi, yerine de hiç alakasız sitelerin yukarılarda olması emek hırsızlığıdır. Tıklama başına 7-8 kuruş vermek de hırsızlıktır. Sektör göz göre göre bitiyor. Yüz binlerce kişi bu sektörden ekmek yiyor.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Anlaşılan artık reklamda kazanç sistemi değişecek. Bu ona doğru bir gidişin ayak sesi zannedersem.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5