İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sıralama hakkında bir soru

burdaherseyvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bunu çözemedim aklımda almıyor. Anlayan varsa lütfen banada bilgi versin.
Birtane blogum var. PR3 değeri.
Mor ve ötesi : deli ile ilgili bir yazım var, bilirsiniz google da kaçıncı sırada göründüğümüzü görteren programlar var.
Ben bu mor ve ötesi:deli yazısını arattığım zaman. Benim yazım ilk yüzde bile çıkmıyor, fakat sitesi benden daha kötü olan bir site sıralamada 5.sırada görünüyor. Bu sitenin pr' ı 0, halbuki benimki 3 nasıl oluyorda benimki ilk 100 de bile görünmezden bu sitesin aynı başlıktaki yazısı 5.sırada çıkıyor. Bu sitede bir blog, aramızdaki tek fark onunki kendi domain'i benimki blogspot.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
deneyimlerime gore kendi kategorisinden backlink alan siteler ve sık guncellenen siteleri google diğer sitelerden daha ust sıralarda tutuyor yani işin sırrı guncel ve kaliteli icerik ve backlink ;)

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba burdaherseyvar,
birseyi karistiriyorsunuz veya yanlis bilgiye ulasmissiniz. Sitenin pr degerinin siralamadaki yerle neredeyse hic alakasi yok, daha cok sitenize verilen linklerin kalitesi ve sitenizin güncelligi siralamadaki yerinizle ilgili. Bunun disinda öne cikmak istediginiz kelimelerin yazinizdaki sıklığı ve bunun gibi baska etkenler. Sitenize öne cikmak istediginiz kelimeyle link verilmesi de önemli.

Arama motoru optimizasyonu hakkinda bir kac site gezip temel bilgileri alirsaniz sanirim isinize yarayabilir ama sunu unutmayin TrDownload'in da dedigi gibi sitenizin sık güncellenmesi, backlinklerin kalitesi ve iceriginizin özgün olmasi kopya olmamasi PR'den önce gelen degerlerdir.

burdaherseyvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar. Bu konu hakında mümkün olduğu kadar çok bilgi toplamak istiyorum. Paylaşımlar için teşekkürler.

A_S_A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deneyimlerime gore kendi kategorisinden backlink alan siteler ve sık guncellenen siteleri google diğer sitelerden daha ust sıralarda tutuyor yani işin sırrı guncel ve kaliteli icerik ve backlink ;)

ya bişey diyecem bu konu başımada geldi..
sık guncellenen
siteler demişsin ?
bu site guncelenmesi olayını anlamadım..
googleyemi gunceleştiriyoruz..
yada başka bişey mi:S
açıklayabilirmisin biraz

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bişey diyecem bu konu başımada geldi..
sık guncellenen
siteler demişsin ?
bu site guncelenmesi olayını anlamadım..
googleyemi gunceleştiriyoruz..
yada başka bişey mi:S
açıklayabilirmisin biraz

Eger sitemap'inizi google'a ping ediyorsaniz (Genelde wordpress ve blogspot siteleri otomatik yapar bunu) google bunu görür. Ya da google her gelisinde sayfalarinizda sürekli yenilikler görürse sitenizin sik güncelledigini kendi de anlar.

A_S_A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger sitemap'inizi google'a ping ediyorsaniz (Genelde wordpress ve blogspot siteleri otomatik yapar bunu) google bunu görür. Ya da google her gelisinde sayfalarinizda sürekli yenilikler görürse sitenizin sik güncelledigini kendi de anlar.
anladım.. o zaman
vbseo Yahoo/google sitemap generator kurmak gerekir..
çünkü programlarla sitemap hazırlamak
çok zaman alıyor..
ama ben vbseo sitemap kurudugumda hata veriyor
:S

SeoAnaliz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmak için sadece PageRank değeri esas alınmıyor. Lin yapısının düzgün bir şekilde inşası ile birlikte Title, Meta Keyword ve Description'ların düzgün bir şekilde konumlandırılması. sayfa yapısı, anahtar kelime seçimleri gibi bir sürü özellik sonuçları etkiliyor.

Arama Motoru Optimizasyonu hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.
1- http://www.seoanaliz.com/amo.html
2- http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5