İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sitemap hatası

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gün önce Google'a gönderdiğim sitemap dosyaları onaylanmıştı. Ftp deki yerlerini Google'a doğru göstermiştim ve aynı gece indekslemeye bile başlamıştı. Ancak bugün Tools'da şu şekilde bir Uyarı ile karşılaştım.

Ayrıntılar

Dosyaları ne bulundukları dizinden oynattım ne de ftp de başka herhangi bir işlem yaptım. Önce kabul edilen indekslenmeye başlayan sitemap dosyalarıma şimdi ne olmuş olabilir? Ayrıca yeniden eklemeye çalıştım bu sefer onaylamadı. Anlayamıyorum biri açıklarsa sevinicem :(

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya çok zor bir soru sordum kimsenin fikri yok yanıtı hakkında ya da çok çok kolay bir soruydu yanıtı yazmaya üşeniyorsunuz veya veya ben yeniyim galiba.. Yardım edebilecek arkadaşlardan ne olduğuna dair fikir bekliyorum. :(

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Server firewall'ı google ip.lerini banlamış olabilir, makina seninse firewallın log dosyasından banlanana ipleri kontrol edebilirsin.

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makine benim değil yurt dışında bir makine. Dolayısıyla erişimim yok. Peki eğer google ipleri banlandıysa tekrar açılır mı bir süre sonra veya makine sahipleriyle irtibata mı geçmem gerekir?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sunucu sahibi ile irtibata gec banlı ipleri acsınlar.

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün mail atsam büyük ihtimalle Pazartesi yanıt alıcam. Peki dediğim gibi firewall crontab'a bağlı ise bir süre sonra kendisi açar mı acaba? Bu şekilde beklemek süreyi daha da mı uzatır Pazartesi'nden daha kısa sürede sonuç almam mümkün mü sizce?

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sitemap.xml.gz dosyasının adını sitemap.gz olarak değiştirip bir dene bakalım benimde başıma gelmiştide
birde linux hostingse büyük-küçük harf duyarlı onada dikkat etmen lazım

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet büyük-küçük harf duyarlılığını biliyorum Linux hosting ve dikkat ettim sanırım onda bir sorun yok. Birde dediğin şekilde .gz deneyeyim bakalım olucak mı olmazsa Pazartesiye kaldı artık.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5