İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sitemap ve katkıları

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap eklemeden önce web sitemin indexli sayfa sayısı 48,000 civarı idi. sitemap eklediğimden beri hergün ortalama 3000 sayfa düşüyor şu anda indexli sayfa sayısı 18.600 adet kaldı. bu neye işarettir acaba?

Firarist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı şekilde ben de bir sitemap ekleyip siteme eklemiştim. Her gün istikrarlı şekilde düşüş başladı. Öyle ki en son index sayım 12 olmuştu.

Bir hafta önce kaldırdım yavaş yavaş düzeliyor. Şu an 850 civarında.

Yukarda bir arkadaş sorundan bahsetmiş. Explorer ile www.xxx.com/sitemap.xml şklinde görüntülemeye çalıştığımda görüntülenemiyor sayfayı yenileyin tarzı bir ibare çıkıyordu. Google de tanıtıp verilen kodu anadizine atmıştım. Fakat verify yaparken hata verdiği için .htaccess dosyasında değişiklikler yapmıştım.

Bilmiyorum muhtemelen benim yaptığım değişiklikler etkili olmuştur. Ancak benim için kötü bir deneyim oldu.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba herkese , yeni bir sitemap hazırlama sayfası , özelliği ise site adresinizi bir kere girdikten sonra, sayfada beklemeniz gerekmiyor..

size mail ile sitemap in hazırlandığını haber veriyor ve indir linki gönderiyor...

sitemap hazırlama adres: http://sitemap.xmlecho.org/sitemap/

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Soyle birsey nasil olur?

3 ay once Google webmastir bolumunde (sitenizi tanitip indexlettiginiz sayfada) soyle bir secenek vardi.

Domain tanitma ozelligi:
www.domain.com yada
domain.com

ben sayfaminkini bilmeden. domain.com olarak degistirmisim.
Daha sonra yaklasik 3 hafta boyunca Google dan gelen hit bayagi bir dustu, Banlandigimi falan zannettim, sayfalarim cikiyordu ancak eski yerlerinde degil daha asagi sayfalarda. Tabi ben bundan habersin haftalarca bekledim, Birgun aniden duzeldi.. ve eskiden www.domein.com olan sitem domein.com olarak gozukuyordu. Bugun tekrar Google webmastir bolumune bair goz attigimda hitimin 3 hafta dusme sebebini anladim. Google alttada yaziyordu. Boyle bir degisiklikte Google garanti veremez falan gibi birseyler.

Sayfa suan domein.com oldugu icin sitemap ekleyemiyorum. Google boyle diyor. Sitenizi domain.com olarak tanittiginiz icin diyor.

Boyle tercubesi olan arkadaslara sormak istiyorum ...

- www.domein.com yada domein.com olarak COK sey fark edermi?
- Siteyi eski haline yani www.domein.com olarak degistirmek istiyorum, ancak Google beni yine birkac hafta yada ay hitimi dusurur.

Ne dersiniz...

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.domain.com bir subdomaindir.
domain.com toplevel domaindir.
çok birşey farketmez.
kimi sitelerde www'dab domain.com'a yönlendirilir.
kimilerinde
domain.com'dan www.domain.com'a
bazı siteler aliases olarak kullanır her ikisi de aynı kapıya çıkar.

digitalpoint'e göre top level yani www' eklemeden kullanmak daha iyimiş.

http://blogspot.com en bariz örneği. burada www subdomaini yasaklı durumda.

piggy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2006 kasiminda sitemap eklemistim... page rank 4 olmus suan... bilmiyorum ne kadar faydasi var veya yoktur. indexli sayfam 198

R

radik

Misafir
metin77 :
googla domain.com olunca sitemapını kabul etmiyor değildir, sen sitemapini kontrol et o www.domain.com olarak hazırlanmıştır ondan kabul etmiyordur.

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemap sadece forum bölümümde ihtiyaç duyuyorum ama onun yerine seo kurmak çok daha rahatlık hiç uğraşmaya bile gelmez forum için ama forum dışı için yararlı olduğunada inanmıyorum açıkçası denedim 2 sitemde hiç bişe olmadı.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar peki bu sitemapı bir kere yapsak oluyormu yoksa arada bir yapmakmı gerekiyor ?

yunusyun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar peki bu sitemapı bir kere yapsak oluyormu yoksa arada bir yapmakmı gerekiyor ?

evet arkadaşlar bende merak ediyorum bunu sürekli yapmak gerekiyor mu yoksa 1 sefer yaptıktan sonra gerekmiyor mu?

bir de google, vs sitemap hazırlamanabiliyor. bunların arasında fark var mı?

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sitemap olduğunda çok daha çabuk sayfalar indexleniyor ama sitemapte her sayfanızın gözükmesi lazım

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet arkadaşlar bende merak ediyorum bunu sürekli yapmak gerekiyor mu yoksa 1 sefer yaptıktan sonra gerekmiyor mu?

bir de google, vs sitemap hazırlamanabiliyor. bunların arasında fark var mı?

sadece o an sitendeki linkleri ekliyor mesela bu gün oluşturdun diyelim sitemap ve yarın içerik girdin onlar eklenmiyor yani en az haftada bir yap

Srfcn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SMF kurulu forum sitem için nasıl kurabilirim ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5