İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Sitemap

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Skeleton' Alıntı:
Google Sitemap dosyamı 3 gün önce gönderdim. 85.000 civarı link içeriyordu. 3 adet sitemap dosyası ve bir de bu 3 dosyayı gösteren sitemap index dosyası. Bugün şu âna kadar 1165 tane sayfa indexledi google. Daha önceden de bu kadar (hatta biraz daha fazla) indexlediği günler olmuştu tabii. Ama belki SiteMaps olayının bir yararı olabilir. Hâla indexlemeye devam ediyor. Durunca haber veririm :)

Sitemap protokolunde baglanti sayisinin toplam 50000'den fazlasini kabul etmiyor diye biliyorum (kendi sitelerinden okuyup aklimda kalan).

M

mavidusler

Misafir
Bu başlığı okuduktan sonra hemen ben de denedim. Ondan mı oldu bilmiyorum ama günlerdir indekslenmesini beklediğim sitem hızla indekslenmeye başladı.

S

Skeleton

Misafir
hdogan' Alıntı:
Sitemap protokolunde baglanti sayisinin toplam 50000'den fazlasini kabul etmiyor diye biliyorum (kendi sitelerinden okuyup aklimda kalan).

Yanlış aklında kalmış sanırım. Aşağıdaki google'dan alıntı:

You can provide multiple Sitemap files, but each file that you provide must have no more than 50,000 URLs and must be no larger than 10MB (10,485,760) when uncompressed. These limits help to ensure that your Web server does not get bogged down serving very large files.

If you want to list more than 50,000 URLs, you must create multiple Sitemap files. If you anticipate your Sitemap growing beyond 50,000 URLs or 10MB, you should consider creating multiple Sitemap files. If you do provide multiple Sitemaps, you must list them in a Sitemap index file. Sitemap index files may not list more than 1,000 Sitemaps. Your Sitemap index file could be named Sitemap_index.xml.

Yani dediğine göre üst limit 1000 tane sitemap dosyası sadece. Her sitemap dosyasında 50.000 link kullanıp 1000 tane sitemap.xml dosyası yaparsanız 50.000 X 1.000 = 50.000.000 tane url limiti var toplamda.

Bu arada dün google toplam 1185 sayfamı indexledi. Bugün ise şu dakika itibarı ile 1074 sayfa indexledi ve hâlâ devam ediyor.

W

wow_cek

Misafir
slm

arkadaşlar php nuke kullanıyorum hangi programı kullanmalıyım sitemap için

S

Skeleton

Misafir
wow_cek' Alıntı:
dün biraz ugraştım bu bilgiler var bunların anlamları nedir sayfalarım indexlendimi

Sitemap URL Submitted Downloaded Status Actions
http://www.x*x*x.com/sitemap.xml Sitemap 14 hours ago 2 hours ago OK

Bu sayfaların indexlendiği anlamına gelmiyor. Sadece sitemap.xml dosyasına ulaşıldığı ve indirildiği bildiriliyor. Ayrıca bu indirdikleri sitemap.xml dosyanda da bir sorun olmadığını söylüyırlar.

S

Skeleton

Misafir
Google SiteMaps raporum:

10.06.2005 : İlk defa sitemap dosyamı hazırlayıp gönderdim.
11.06.2005 : Teknik bir sorundan dolayı Google sitemap dosyalarımı alamadı, bir daha gönderdim aldı ve OK verdi.
13.06.2005 : Googlebot 1185 sayfamı indexledi.
14.06.2005 : Googlebot 1210 sayfamı indexledi.
15.06.2005 : Googlebot 1156 sayfamı indexledi.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rapor :

356.000 indexli sayfa

simdi 399 'da ...

gelde siyirma ...

W

wow_cek

Misafir
arkadaşlar ben siteyi yeni baştan yaptım tüm sayfaları degiştirdim şimdi aynı sitemap dosyasını güncelleyip bu adrese google.com/webmasters/sitemaps/login ginemi gönderecegim.

G

guajira

Misafir
Ya arkadaşlar öyle bi girmişsiniz ki konuya sağdan soldan bi b..k anlamadım ya. Biri başka bir başlık açıp yazsa makbule geçecek. Nedir, nasıl yaparız, hangi programı nereden indirirz.

"srkn"

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence de öyle. Herkes konuyu eniyle boyuyla açıklayamadan bir şeyler söylemiş. Kime sorduysam anlayamadım dedi. Bu konuyu asp ve php'siyle açıklayabilirseniz seviniriz. Herkesin kafası karışmış durumda.

Saygılar.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw google sitemap ekledigim xml dosyalarını silmiş.acaba eklenincemi siliniyor ben bir şey anlamadım valla.hepsini onayladılardı.

S

Skeleton

Misafir
guajira' Alıntı:
Ya arkadaşlar öyle bi girmişsiniz ki konuya sağdan soldan bi b..k anlamadım ya. Biri başka bir başlık açıp yazsa makbule geçecek. Nedir, nasıl yaparız, hangi programı nereden indirirz.

Yeni bir hizmet olduğundan daha tüm sistemler (ne bileyim php, asp sitesi olan, blogger, wordpress kullanan, vbulletin, ipb, phpBB forumu olan, vs...) için stabil çözümü yok gibi. her önüne gelen deneme amaçlı yazmış bir kod ve kendisi için olmuş, diğerlerine de ben böyle yaptım oldu diyor, isterseniz siz de kullanın bunu. daha önce de dediğim gibi sistem aslında çok basit, google öyle ya da böyle oluşturulumuş sitemap.xml adında bir dosya istiyor. standarlarını da sayfasında yayınlamış. siz ister hazır bir script kullanırsınız, ister kendi çözümünüzü oluşturursunuz ki en mantıklı olan kendi scriptitiniz yapıp kendinize göre otomasyon yapmanız.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ewet stabil bi çözüm zor gibi. eğer siteniz sadece HTML lerden oluşuyorsa kolay. asp script var klasörleri ve rootu okuyup. size XML dosyasını hazırlıyor. (sanırım bu başlığın ilk sayfalarında linki olacak)

ama siteleri interaktif olan ASP,PHP,ASPX gibi siteler için en iyisi Database lerinden okuyup. ona göre kendi çözümlerini oluşturmaları gerekli. yine bu başlığın ilk sayfalarında DB den çekme örneği var. onu inceleyerek bir çözüm bulabilirsiniz.

zaten google sitemap kısmında formatı belirlemiş. oan göre çıktı alıp. hostunuza gönderin. sitemap sayfasından ekleyin url sini.

ben 3 sitemi ekledim. 1 haftayı geçti sadece bir tanesinde kıpırdanmalar var. 2 sayfası indexli idi. 80 tane oldu dün.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi ben asp yazıp site hazırlıyorum ilk sayfada bir arkadaş bi site adresi vermiş ordaki sitemap_gen.asp ve Sitemap_gen_db.asp deki neleri değiştirip siteye koyacam söyleyebilirmisiniz.aklım karıştı bende hiçbişi anlamadım ya bundan.biri yardımcı olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5