İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Sitemap

T

turka

Misafir
arkadaşlar o scriptler programlanmış bir mantığı anlayamaz.
a.html
xa.html
ca.html
va.html
...
...

gibi sabit dosyalar için kullanışlı bir yöntem eğer bütün dosyalarınız sabitse işe yarar genelde. harici bişey için kendiniz yazmanız gerekecek

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Isin ozu, sitenizdeki google tarafindan indexlenmesini istediginiz linkleri, google'in istedigi sekilde(nasil istedigi anlatilmis zaten), XML dosyasi icine kaydetmeniz ve google'a gondermeniz gerekiyor.

Linkleri XML dosyasi icine nasil kaydedebilirim derseniz;
Linkleriniz statik html lerden olusuyorsa islem kolay zaten anlatilmis ama
egerki siteniz dinamik bir yapida ise (ASP,PHP vb) linkleri kendinizin yazdigi bir script ile olusturmaniz gerekiyor. Belkide ufak bir robot yazilip sitedeki tum linkleri bir dosyaya kaydedilebilir.

E

EnTrue

Misafir
bir de bu dosyaların içinde urllist.txt var bende bir script yaptım nuke için forumdaki bütün sayfaları çıkarıyor ama şimdi onları napcam xml olarak nası kaydetcem urllist.txt yapıp veriyom almıyor. Yada direk xml yapma yolu var mı?

E

EnTrue

Misafir
Neyse kendim sordum kendim cevapliyim pişir ye usulü

www.gsitemap.com

adresinden indirilen program ile url dosyalarınızı xml yapabiliyorsunuz. Program çalışmayabilir onun için de bir windows yaması gerekiyor.

W

W3BM4ST3R

Misafir
program bende çalışmadı nasıl bi yama yapmamız lazımdır

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben programı calistirdim ama program kısır donguye girdi.php forumum war da :) online.php de takıldı ve session idler problem cıkardi.her ne kadar filtrelesem de olmadi bi turlu...

Sanitarium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gsitemap programıyla bende sitemap oluşturdum. Fakat biraz fazlasıyla indexledi. Diğer kayıtlı olan sitelerin linklerinide indexledi mubarek :D

Bu program beni fazla sarmadı. Sitemin directory bölümünün sadece kategorilerini indexledi, diğer alt linklere inmedi.

Herkes bir script yazmış, sonuç olarak en iyi hangisi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5