İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Sitemap'in yararı yokmu yoksa

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba , yaklaşık 45 günlük denemelerimi buradan sizlere duyurmak istiyorum.

2006 eylül ile birlikte foruma katıldım. o tarihte sitemin googleda sayfa sayısı yaklaşık 27.000 di.

sonra faydası olur amacıyla siteme sitemap ekledim , ok.lendi.

fakat sonrası facia ; şöyleki 2006 aralık ayında sitemin googleda sayfa sayısı yaklaşık 6.000 düştü..

2007 ocak ortası sitemapi sildim ; ve bugün sonuç : yeniden sitemin google da kayıtlı sayfa sayısı 45 gün içinde , 22.000 lere geldi.

bundan sonra diğer sitelerimdeki , sitemap'leride silme kararı aldım ve uyguladım.

bu sitelerin sonuçlarınıda 1 ay kadar sonra açıklayacağım.

şimdi sorum şu : sitemap in faydası yokmu varmı?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sitemap daha hızlı indexlenmesine yardımcı oluyor o kesin.
Ve istatistik sunması, oradan linkleri takip edebilmeniz, hatalı linkleri bize göstermesi açısından faydalı bir araç.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben 3 aylık siteme sitemap ekledikten 8-9gün sonra index'im 2ye katlandı, hitlerim 150-200den 1500e çıktı. tesadüfmü, sitemap'in etkisimi bilemem..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru düzgün indexlenmemiş siteme sitemap koyuyorum. Önce olanıda siliyor sonra baştan yazıyor.
çok sayfam indexli ise sitemapın yanından bile geçmiyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
peki başta indexletmek için kullansak ve sonra güncelmesek sorun teşkil edermi

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi kurdum sitemapı hazırladım 2nci günü 2bin tekil hit 15nci gün 6bin tekil hite ulaştım.

kaçtane indexlemiş kaçtane indexlememiş kontrol etmedim. ama bana her zaman faydalı oldu sitemap olmayada devam ediyor.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitemap devamlı guncellendigi zaman yararlı olur yoksa zararını görürsünüz.

portalistan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap kullanmak çok faydalı:

* Google sitenizin tüm sayfalarına arayıp ulaşmak zorunda kalmıyor, üstelik herhangi bir sayfaya link vermemiş bile olsanız sitemap olduğunda google bunu indeksler.

* Diğer bir faydası, sitenizdeki sayfaların önem sırasını belirleyebiliyorsunuz.

Google'daki sayfaların azalıp artması ise sitemap ile alakalı değil, zaten google sürekli indekslerini günceller. Bazen 300.000 sayfa indeksli iken bazen 25.000 gösterebilir. Hatta "site:domain adı" sorgusu için, düğmeye her bastığımda farklı sayıda rakam verdiğini bile gördüm.

Bence kullanın.

Paranoia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba , yaklaşık 45 günlük denemelerimi buradan sizlere duyurmak istiyorum.

2006 eylül ile birlikte foruma katıldım. o tarihte sitemin googleda sayfa sayısı yaklaşık 27.000 di.

sonra faydası olur amacıyla siteme sitemap ekledim , ok.lendi.

fakat sonrası facia ; şöyleki 2006 aralık ayında sitemin googleda sayfa sayısı yaklaşık 6.000 düştü..

2007 ocak ortası sitemapi sildim ; ve bugün sonuç : yeniden sitemin google da kayıtlı sayfa sayısı 45 gün içinde , 22.000 lere geldi.

bundan sonra diğer sitelerimdeki , sitemap'leride silme kararı aldım ve uyguladım.

bu sitelerin sonuçlarınıda 1 ay kadar sonra açıklayacağım.

şimdi sorum şu : sitemap in faydası yokmu varmı?

Konu ile belki alakalıdır. Bu tarz birşey bende yaşadım. Günlük tekil 2000 civarı hiti olan bir sitem vardı, forumdan okuduğum kadarıyla sitemap eklemenin faydalı birşey olduğunu öğrendim ve ekledim. Belki hitlerde bir atış olur düşüncesiyle.

Site 2-3 gün içerisinde artık sandbox'a mı düştü banlandımı yada öyle birşey. 100 hit bile görmedi :)

Merakettim acaba sebeb bumu yoksa sitede zararlı birşeymi var düşüncesiyle boşta olan ve googlede aktif olan kullanmadığım bir domainde aynı olayı uyguladım ve aynı sonuca vardım.

balıkmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır index sayın düşmeye başlayınca sitemapi yenileyin

selam,

bir kaç sorum olacak;

* index saymak nasıl oluyor,
* sitenin banlanıp banlanmadıgını nasıl anlyoruz,
* 1 aylık bir sitem var ama google ve diger arama motorlarında anahtar kelimede yazsam,tam link' ini de yazsam bulunamıyor..
su ana kadar henüz indexlenmedi.. sebebi ne olabilir..
sitayi flash da yaptım.
html tag larını da yazdım.. anahtar kelimeleride, site map da ekledim

neden??

yaklasık 40 gündür site yok.. ama calısıyor..aramalarda neden cıkmıyor

teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5