İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sitemi listeden mi sildi?

mailicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

Aramalarda genelde 1. yada 2. site olarak çıkan halen pagearnk 3 olan bir sitem var. Ama dün bir anda ziyaretçi sayısının düşmüş olduğunu fark ettim. Google da arama yaptım ve sitemin ilk sırada geldiği kelimelerde bile siteme rastlayamadım.

Google "web site yöneticisi"ne herhangi bir uyarı falan gelmemiş. Acaba ne olduğunu nerden öğrenebilir ve nasıl çözebilirm?

Not: Yaklaşık bir ay önce coğrafi bölge değiştirilerek Türkiye olarak ayarlanmış, onun etkisi olur mu acaba?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
evet coğrafi konum değiştirmek hitini olumsuz etkiler, 1 2 haftaya yoluna gireceğini düşünüyorum, eski coğrafi konumun yurt dışımıydı?

mailicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır önceden ayarlanmamıştı. Ancak farkı bir durum var ki: bana ait tüm siteler bir anda google da yok olmuş durumda. yani diğer sitelerimde sıralama da gözüken yerlerinde değil hatta hiç gözükmüyorlar. Ne oldu birden bire hiçanlayamadım. Yadımcı olacak kimse yok mu acaba?

mailicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu durumla karşılaşan yada fikri olan kimse yok mu acaba?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Yakınlarda pagerank güncellemesi olma ihtimali yüksek. Google'da zaman zaman dalgalanmalar oluyor. Bu durumla karşılaşan çok fazla kişi var. Birkaç gün bekleyin. Düzelecektir.

mailicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakınlarda pagerank güncellemesi olma ihtimali yüksek. Google'da zaman zaman dalgalanmalar oluyor. Bu durumla karşılaşan çok fazla kişi var. Birkaç gün bekleyin. Düzelecektir.
tavsiyenizi uygulayacağım ve sonucu burdan paylaşacağım.

Ancak tüm sitelerimin aynı anda bu durumla karşılaşmasına hala mantıklı bir açıklama getiremedim. Öyleki kişisel sitemi aramak için adımı soyadımı yazıyorum(domain adını yani) ve 1. sayfanın sonunda sıralanıyor. Ki tamamamen Flash bir site yani içerik bile yok

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende de aynı sorun var :(

mustafa ceceli es şarkı sözü nde siteme hiç rastlayamazken es şarkı sözü yazınca 6.sıradayım :(
Nasıl bir iştir anlamadım. Mustafa Ceceli kelimesini mi engelledi google onu da anlamadım :(

mailicin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bu durumla karşılaşan başkaları da var ve herkes aynı durumda. benim anlayamadığım neden bizim sitelerimiz seçildi yani benzer hatta daha kötü siteler şuan aramalarda liste başı olarak geliyor benim yerime. biz neyi yanlış yaptık da böyle bie ceza uygulandı?

umitto34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,
Aynı durum bende de var maalesef :(
Google'da ilk sayfada çıkan sitemiz artık hiç çıkmıyor.
Neden olabilir? Bu durumu düzeltmek için ne yapabiliriz?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaslar lutfen konuyu dagitmayin. Her gun 100 webmastera sorsaniz iclerinden en az onu bugun hitim dustu diyecektir. Google trafiginin dalgalanmasi normaldir cunku siralamar artik eskisine gore daha cok degisiyor. Bunu baska bir konu altinda konusabiliriz ama bu konu mailicin'in tum sitelerinin dususu ile ilgili, ona yogunlasalim.

Sorular:
* Kac adet siteden bahsediyoruz?
* Tum siteler ayni sunucu uzerinde mi? ya da ayni host saglayicida mi?
* Tum siteler indeksten tamamen mi ucmus? mesela site:siteadi.com ile sonuc geliyor mu? domain adi aramasi ile sonuc geliyor mu?
* Son zamanlarda servis kesintisi oldu mu, tum siteleri ayni anda etkileyecek bicimde?
* Siteler arasina linkleme yapiyor musun?
* Son birkac aydir ne tur SEO calismalari yaptin? Bugunlerde hemen her SEO teknigi spame girdigi icin bu nokta onemli.
* Webmaster tools uzerinde indeks grafigini kontrol edebilir misin? Grafikte dusus mevcut mu?
* Yine webmaster tools uzerinde sorgu sayilarini ve SERP pozisyonlarini kontrol eder misin? Dusus goruyor musun?

mailicin, sorularin altina cevaplari yazabilir misin?

Tesekkurler

dalgic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serkantkar bu konu ile sorulabilecek her soruyu sormus, cevaplarsan daha net bi sonuc alabilirsin mailicin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5