İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google sitenizi indekslemiyorsa...

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçenlerde keşfettik ki, google çeşitli nedenlerle bazı siteleri indekslemiyor. Nedenini bile bilmiyoruz yani. Sandbox olması imkansız siteler bile indekslenmiyordu. Bazı sitelerimi aynı datacenter da 4-5 günde google tarafından taranıyordu.

Bizde tuttuk bu siteler için adwords reklamı verdik. ilk iki gün reklam çıktı ama sonra gördük ki reklamla beraber sitede çıkmaya başladı.

Eğer sizinde böyle bir sorununuz varsa sabah saatlerinde bir dilime sitenizle ilgili abuk sabuk bir kelime bulup ( masraf etmemek için ) reklam verip halledebilirsiniz.

Reklamı kaldırdığımızda ise site arama sonuçlarında çıkmaz. Bilginiz olsun.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Geçenlerde keşfettik ki, google çeşitli nedenlerle bazı siteleri indekslemiyor. Nedenini bile bilmiyoruz yani. Sandbox olması imkansız siteler bile indekslenmiyordu. Bazı sitelerimi aynı datacenter da 4-5 günde google tarafından taranıyordu.

Bizde tuttuk bu siteler için adwords reklamı verdik. ilk iki gün reklam çıktı ama sonra gördük ki reklamla beraber sitede çıkmaya başladı.

Eğer sizinde böyle bir sorununuz varsa sabah saatlerinde bir dilime sitenizle ilgili abuk sabuk bir kelime bulup ( masraf etmemek için ) reklam verip halledebilirsiniz.

Reklamı kaldırdığımızda ise site arama sonuçlarında çıkmaz. Bilginiz olsun.

ya bence saçma olmuş :)

adwords ile reklam verirken google indexledi + sonuçlara yansıdı ama adwords bitince indexler silindi... çok garip vede imkansız gibi :)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende anlamış değilim ama oldu. hatta biraz evvel reklamı yeniden aktif ettim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
reklamla indexlemesini çok insan söylüyor ama reklam bitince indexin gitmesi mantıklı değil pek.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazdım. şuanda indekslenmemiş görünüyor. ama google a göre 5 şubatta indekslemiş tabi. sitemap yok iddiasında google, ama var. o da ayrı enteresan.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google da bu aralar bir dalgalanma var gibi ..
ya da yeni bir algoritma geliştirdiler :))

siteler keyfi silinip keyfi eklenmez .
hem google millet sitesini indexlemek için bizden adwords alsın da sonra indexleriz .. reklamları bitincede sileriz . eli ayağı alışır diye bi politikaya da girmez kanımca :))

ya da ben yanlışım ..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şeyi başka bir sayfaya daha yaptık. indekslenmişti. onun reklamını kaldırmadık. 4-5 aydır indeksleniyor ama sonuçlarda çıkmıyordu. hatta sitenin adresi başka sitelerde çıkıyordu. sonra ikinci gün anasayfa sonuçlarda çıktı. şimdi ise 500 küsür sayfası indekslendi.

diğer site için reklamı geri koydum, bakalım ne olacak.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemap kullanıyormusunuz ?

yok kullanmıyorsanız bence denemelisiniz. eğer yok sitemapla alakalı bir mevzu değil bu bu apayrı bi mevzu diyorsanız 2 şubatta açtığım bir siteyi örnek olarak pm atarım. 5 şubatta 2000 hiti çaktı google :) bence enteresan şeyler denemektense googlenin bahsettiklerini ve istediklerini uygulamakta fayda var derim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sitemap kullanıyormusunuz ?

yok kullanmıyorsanız bence denemelisiniz. eğer yok sitemapla alakalı bir mevzu değil bu bu apayrı bi mevzu diyorsanız 2 şubatta açtığım bir siteyi örnek olarak pm atarım. 5 şubatta 2000 hiti çaktı google :) bence enteresan şeyler denemektense googlenin bahsettiklerini ve istediklerini uygulamakta fayda var derim.

sitemap yaptıktan sonra güncellemek gerekiyomu (siteyi güncelledik mesela)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemap yaptıktan sonra güncellemek gerekiyomu (siteyi güncelledik mesela)

evet siteyi güncelleyince ftp de bulunan sitemapıda güncellemek gerekiyor. benim verdiğim konudaki gsitecrawler programı tekrar uraştırmadan update yapıyor. yeni sayfaları tarayıp .xml dosyasını yeniliyor. sadece onu ftp ye atmak kalıyor.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@keyfinebak.com
siteler açıldıkları andan itibaren sitemaplere sahipti.

@forucuali
site adsenseden banalanmamıştı. yeni sitelerdi.

hayır eskidende ban yemiş olamazlar sıfır yaşında domainler. Google bazı domainlere gıcık anlayamadık.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ocak sonu 1 domain aldım, şubatın 1nde açtım 2sinde sitemap oluşturup googleye kayıtladım. 5 şubat günü 2000 üzerinde googleden hit gelmiş. adsenseye veyahut başka bir yere reklam vermedim. bir kaç link değişimi yaptım o kadar. bence adsenseye reklam vermek filan bana göre boş iş (indexletmek için). yani adsense reklamı ile google arama motorunun bağlantısını bir türlü kuramıyorum. ama yok sen diyorsan ki ben yaptım fayda gördüm haklısın derim. :)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ister inanın ister inanmayın, site şimdi google tarafından indekslendi. durum adwords kaynaklımıdır bilemiyorum ama başka bir ihtimalde göremiyorum. demek ki google parasını verene düdüğü çalmayı bile öğretiyor :)

zokanzi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok yok. reklam vermek google'a üst sıralarda çıkmayı etkilemiyor. Sadece indekslenmesini çabuklaştırıyor. Bu benim firkim değil. Kesin bir olay.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5