İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google son ceyrekte 1 milyar dolar kar acikladi

cevirmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama sonuclarinda yayinlanan reklamlardan Google son ceyrekte 1 milyar dolar kar elde ettigini acikladi. Sirket DoubleClick sirketini bunyelerine katmanin bedelinin ise 3 milyar dolar oldugunu bildirildi. DoubleClick Yahoo ve MSN’nin guclu Google’in zayif oldugu online reklam gosterimi alaninda yogunlasan bir sirket.

Yahoo’nun $307 milyon kazandigi bu alanda Microsoft MSN $200 milyon zarar acikladi.
“Aramanin kilidi Google’da diyen” Scott Kessler ( Standard & Poors ) bunun cok yakin bir zamanda degisecegini sanmiyorum dedi.
Google aramanin otesinde musterilerinin reklamlarini gazetelerde, radyolarda, dergilerde ve uydu tvlere kadar genisletmeye calisiyor.Ayrica Google e-mail, anlik mesajlasma ve kisisellestirilmis ana sayfa alanlarinda geleneksel guc olan MSN ve Yahoo ile rekabet etmeye hazirlaniyor.
Google aramanin populeritesi o kadar buyuk ki daha 1-2 hafta once Microsoftun en cok ziyaret edilen websayfasi unvanini elinden aldi ve dunyada en cok ziyaret edilen websayfasi oldu.ComScore Media Metrix’e gore mart ayi icinde Google 528 milyon kisi ziyaret ederken, Microsoft’u 526 milyon kisi Yahoo’yu ise 476 milyon kisi ziyaret etmis. Bir yil once Google’in ziyaretci sayisi 467 milyondu.
“Microsoft ve Yahoo’nun birlikteligi ve isbirligi onlari daha rekabetci kiliyor ama Google hala onlarin kendisine yaklasmasini bekliyor. Ben boyle bir seyin oldugunu veya yakin gelecekte olacagini zannetmiyorum” Charlene Li, Arastirmaci, Forrester Research

kaynak
kaynak

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Google'ı kınıyorum milletin parasını vermiyor, sonra bilmem ne kadar kârımız var diyor :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5