İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google - türkçe karakter/gen.tr

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlenin gen.tr domainlere bakış açısı nedir yani gen.tr uzantısını türkiyenin yasal uzantısı olarak mı görüyor yoksa gen.tr adından açılmış bir subdomain olarakmı algılıyor (soru biraz yüzeysel kaçtı ama sanırım anlattım kendimi , ayrıca iyinetin konuyla ilgili bi topici vardı diye hatırlıyorum ama bulamadım malum forum değişimden sonra biraz karıştı...)

2. sorumda mesela biz domain alırken bundan 1 sene öncesine kadar türkçe karakter kullanamıyorduk (ç,ş,ı,ö vs) gibi yani çarşı.com domaini yerine carsi.com domaini alıyorduk googleye türkçe aramlarda bu harfleri birbirlerine eş değer sayması konusunda bir istekde bulunulabilirmi? yani hem domain hem içerik anlamında... ????

N

NeTBuL

Misafir
Benim bildiğim kadarıyla google gen.tr leri seviyor örn sayfa.gen.tr düşmesine rağmen indexleri pr si duruyor .(şu an kayıt edildi)
Gen.tr kendi sitem var hemen indexledi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde elimde bir adet gen.tr domain varda... ( www.lsd.gen.tr ) kararsızdım üstüne yoğunlaşmakda ama bu yorumlardan sonra sanırım zaman ayırıcam...
bu arada türkçe karakterlerle ilgili herhangi bir yorumu olan yokmu?

G

gencturk1453

Misafir
walla ben hiç memnun değilim benimde var gen.tr domaınım sadece htm,html uzantıları indexliyor .php indexlemedi daha 4 ay oldu ve pr 4 isteyen bakabilir
www.turkceforum.gen.tr

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
donanimmerkezi.com' Alıntı:
Asıl ingilizce arama aşağıda. Bundada ilk sayfadasınız tebrik ederim.

http://www.google.com/search?hl=en&q=mkportal&meta=

Merhaba,

mesajımın herhangi bir yerinde "ingilizce" arama kelimesi geçmediği halde neden böyle gereksiz bir mesaj yazdınız anlamış değilim. :) Neyse zaten bu marifet değil (PR) ben sadece gen.tr uzantının PR'a olumsuz katkısı olmadığını yazmak istedim. Pekte umrumda değil açıkcası mkportal.gen.tr nin Prı kimse search ile siteye erişmiyor

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Firar bu konuda en ufak bir endişen olmasın.

şöyle farzet

www.aaa.com un PR si 1 iken
bbb.aaa.com un PR si 6 olabilir.

gen.tr li bir sitenin de pr si 10 olabilir.. Sorun yok..

Ç-ğ olayına gelince..

google teknolojiyi bizim takip ettiğimizden daha fazla takip ediyor..

ç-ğ li domainler çıkmışsa buna ilk desteği verecek ve de "VERMEK ZORUNDA" olan da google dır...

Ama sana tavsiyem kesinlikle ççç li domain alma.... İnsanlarımız artık çççç li site olmadığını biliyorlar.... ççç li siteler de tutmadı zaten.. tutması da çok zor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
domain uzantıları arasında ; com,net,com.tr,gen.tr ,tc, it v.s. hiç bir fark yoktur.Bunu guidlines ' de google zaten duyurmuştu.Hatta türkçe aramalarda google com.tr lere birazdaha topril geçmekte.Gen.tr ler için bu sonuç varmı bilemiyorum.
Kısacası google içerik indexleyen bir arama motorudur.İçeriğe bakar, domainin uzantısı onu pek önemsemez.Harf eşlesmesi olayı zaten şu andada devam eden bir şeydir.

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=gamze+ozcelik buradaki linke tıklayıp ilk sıraya bakarsanız titlede sonuç olarak otomatik eşleştirme yapmıştır.Bu daima kullanılan bir yöntemdir.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilemiyorum ancak index atmış olmak için ilk buldugum index.html dosyasını atmıştım ftpye sağolsn indexlemiş.. sadece iyinette bi kaç link vardı bu arada içinde lsd geçen domainleriniz ilgimi çekebilir pm bekliyorum.. sağlam bişiy bulursam düşünmicem:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5