İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Türkiye için özel logo seferberliği

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 Türk genci, arama motorunun logolarına el attı. “Ellere var da bize yok mu?” sloganıyla yola çıkan ‘googlebizelogoyapsana.com’, Türkiye tarihinin önemli günlerinde, arama sitesinden diğer ülkeler için yaptığı gibi özel logolar istiyor.

“Google Türkiye’nin ana sayfasına bizim özel günlerimize uygun logo koymamasına içerleyen, Google da ‘bizden’ birşeyler görmek isteyen, bunun için sessizce oturup diğer ülkelere yapılan Google logolarına bakıp bakıp, ‘Ne güzel olmuş ya, ne yaratıcı esprili adam şu Google dakiler’ demek yerine ‘Birşeyler yapmanın zamanı gelmedi mi?’ sorusuna büyülenmiş gözlerle bakan bir avuç Google severiz.”
www.googlebizelogoyapsana.com’u kuran Özgür Alaz, Cihan Ergür, Can Oktay Heper ve Muammer Okumuş, sitelerinde kendilerini bu sözlerle anlatıyor.

‘google.com.tr‘ye tıklandığında Atatürk’ün olduğu, 23 Nisan’ın kutlandığı, Eurovision birinciliğini hatırlayan, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde siyahlara bürünen, Galatasaray’ın UEFA kupasını kaldırdığı güne özel ya da Fenerbahçe’nin 100. yılını kutlayan logolar görmek isteyen 4 genç, ünlü arama motorunu harekete geçirmek için kollarını sıvadı.

Sitede kendi örnek tasarımlarına da yer veren genç girişimciler, dışarıdan okuyucu ve tasarımcılardan da destek bekliyor ve geniş kitlelere ulaşarak Google’ı ikna edeceklerine inanıyor.

Destek vermek için tıklayın: www.googlebizelogoyapsana.com

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/news/404075.asp

Not site hakkında açıklama daha önce verilmiş, haber olarakta ben vermek istedim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hoş bir girişim, bizim tüm bayramımızı, seyranımızı logo yapmasalarda, 10 kasım, 23 nisan vb. çok önemli tarihlere özel logolar hazırlanırsa, gerçekten google takdir edilesi bir davranış yapmış olur.

umuyorum bu logoların faliyete geçmesi için yapılan bu girişim başarıyla sonuçlanır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5