İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Türkiye müdürü istifa etti

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Google Türkiye müdürü istifa etti

Ezgi BAŞARAN
Google Türkiye müdürü istifa etti Google Türkiye ofisini kuran ve 1 Aralık 2005’ten beri ülke müdürü olan Erem Karabey (35), görevinden istifa etti.

Karabey, istifasını doğrularken nedenleri konusunda "Kendim hakkında konuşmayı sevmem, ama geçmişe değil, geleceğe odaklı biriyim ve profesyonel alanda güzel fırsatların olduğu bir yöndeyim. Bu nedenlerden ötürü geçmiş konular ile ilgili yorum yapmak istemiyorum" diye konuştu. Karabey, bir süre dinlenmek istediğini, daha sonra gelen teklifleri değerlendireceğini belirtti.

Google, son zamanlarda satın aldığı video paylaşım sitesi YouTube’daki Atatürk videosu ve Google Earth programındaki kullanıcıların yaptığı Kürdistan yorumlarıyla çok sık gündeme gelmişti. Karabey’in ayrılmasında, bu olayların da etkili olmuş olabileceği iddia ediliyor.

Karabey’in istifasını, Google Kurumsal İletişim Direktörü Rachel Whetstone da doğrulayarak "Türkiye pazarını çok önemsediğimiz için yeni bir ülke müdürü arayışı içindeyiz. Erem’in yerine geçecek kişiyi bulana kadar, şimdilik Google’un gelişmekte olan pazarlar bölümü sorumlusu Muhammed Gawdat Türkiye sorumluluğunu üstlenecek" dedi

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir tepki gerçekten. helal olsun Erem Karabey'e.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence en iyisini yaptı ulkemizi savundugunu dusunuyorum.Tebrik ederim iş basvurularına bı bakayım google tr nın belkı bana goredır mudurluk :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Konudan ben sizin anladıgınızı anlamadım. Adam vatan millet icin ayrıldım demiyor.
geçmişe değil, geleceğe odaklı biriyim ve profesyonel alanda güzel fırsatların olduğu bir yöndeyim.
diyor. yani daha iyi bir iş teklifi yada daha yüksek maaşta bir yere başlayacagını ifade ediyor.
Okumak için okumayalımki dogruyu bulalım.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İtiraf ediyorum, yeni genel müdür benim. :D

Adamın neden ayrıldığı belli değil, Google Türkiye genel müdürlüğünü para için bırakmış olabileceğini düşünmüyorum. Bence başka bir sebep var bunda. Google gibi her geçen gün yükselen bir değerin Türkiye genel müdürlüğü, öyle basit bir sebepten de bırakılmaz yani. ;)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğan grubundan yüksek teklif almıştır bakmayın siz işi öğrendi google da şimdi başka yere müdür olur

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belkıde mynet le anlasmıstır adclıck partnere fılan bellıde olmaz ama benım tahmınım yahoo network mecidyekoye kale kuracak

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para için tabii..daha iyi bir iş teklifi gibi duruyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hatırlatma, bilişim sektöründe bir yerden ayrıldığınızda 6 ay - 1 sene aynı sektörde başka bir yerde çalışamayacağınız gibi bir sözleşme vardır.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adam işi beceremedim diyemiyoda ideallerim var falan ama sonundada "teklif beklediğini" sölüyo yermisin yemezmisin?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başarısız bulunup google istifasını istemiş olabilir, çünkü genelde kovmazlar konuşurlar ve adam istifasını verir

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence iyi olmuş, niye dersek yabancı bir müdür yabancı kafasıyla düşünüp , yabancı para ödeyecektir , bizi üç kuruşa mahkum etmeyecek ve bizede kazandıracaktır.

Google bence Türk müdür atamakla yanlış yaptı, çünkü google daki reklam pastasını gören bizim medya devleri , hemen bu müdürü paraya boğup , gel bizdede böyle sistem kur , parayı götürelim , yayıncılara nasıl daha az ödeyip kazanırız gibi taktikleri muhakkak almışlardır,

bence bu kişi şu anda örtülü olarak bir medya devinde müdür olmuştur bile....

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Türkiye ofisinin yanlış politikaları yüzünden bu adam görevden ALINMIŞTIR.

Olayın özünü bilmeden yok pkk yok youtube olayları etkili oldu demeyin lütfen.

Bu adamın kişisel sorunları yüzünden, milyon dolarlık anlaşmaları zevk için iptal ettiğini, en büyük türkçe siteleri adsenseden banladığını, ve bazı şirket sitelerine (doğan holding, show tv tarzı) yalakalık yaptığı biliniyordu. Ve en sonunda google gerekeni yaptı. Umarım daha düzgün birisi gelir göreve

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Türkiye ofisinin yanlış politikaları yüzünden bu adam görevden ALINMIŞTIR.

Olayın özünü bilmeden yok pkk yok youtube olayları etkili oldu demeyin lütfen.

Bu adamın kişisel sorunları yüzünden, milyon dolarlık anlaşmaları zevk için iptal ettiğini, en büyük türkçe siteleri adsenseden banladığını, ve bazı şirket sitelerine (doğan holding, show tv tarzı) yalakalık yaptığı biliniyordu. Ve en sonunda google gerekeni yaptı. Umarım daha düzgün birisi gelir göreve

Bu söylediklerinizi neye dayanarak söylediniz acaba? Bunlar ciddi iddialar. İspat talep ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5