Google Ürün Listeleme Reklamları'nda 3 Önemli Yenilik

gokkhan

0
İyinet Üyesi
Katılım
18 Şubat 2011
Mesajlar
36
Reaction score
0
Google her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Google reklam verme ürünü olan Adwords'te değişimin yaşandığı alanlardan birisi haline geldi. WordsStream kaynaklı habere göre, Google bu ay içerisinde Ürün Listeleme Reklamları'nda 3 önemli yeniliğini test ediyor. İşte test edilen yenilikler:


  • Google Görseller- Ürün Listeleme Reklamları
google-ürün-listeleme-reklamları-yenilik-001.jpgGoogle'ın "PLA Carausel" adını verdiği bu yapı ile birlikte ürün reklamları, görsel arama sonuçlarında gösteriliyor. Yani artık sadece arama sonuç sayfasında değil görsel arama sonuçlarında da reklamları görebiliriz. Normal arama sonuçlarında 5 adete kadar ürün görseli ve fiyatı görebiliyorduk. PLA Carousel yapısı ile görsel arama sonuçlarında 15 adet ürüne kadar gösterilebiliyor ve oklar aracılığıyla ürün geçişleri yapılabiliyor. Böylece rekabette yükselmeye başlayacak.


  • İsteğe Bağlı Genişletilmiş Alanlar- Ürün Listeleme Reklamları
google-ürün-listeleme-reklamları-yenilik-002.jpg


Kullanıcı, Google ile arama yaptığında arama konsolunun altında 5 ürün görseli ve fiyatı görüyor. Yapılan ikinci değişiklik testinde reklamların sağ alt köşesine yerleştirilen bir ok ile isteğe bağlı olarak daha fazla ürün reklamları görülebilecek. Bu hamle ile birlikte Google, ürün listeleme reklamlarında daha fazla reklam alabilecek duruma gelecek.

  • Emojiler- Ürün Listeleme Reklamları
google-ürün-listeleme-reklamları-yenilik-003.jpg


Emojiler artık her tarafta... Bugünlerde oldukça trend olan emojiler, Google'ın ürün listeleme reklamlarında yer alabilir. Google reklamlarında ve organik aramalarda emojilere izin vermiyor fakat düşünülen güncellemede eğer bir kullanıcı bir ürünü emojili bir şekilde arama yaparsa, reklamları emoji içeren bir formda göstermeyi planlıyor.

KAYNAK: http://enpazarlama.com/google-urun-listelemede-3-onemli-yenilik/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst