İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ve domain kaydi

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google resmen ICANN dan onay almis. Yani google her an domain kaydetmeye baslayabilir. Belki bakarsiniz rekabet olsun diye 1 dolara domain satar.

Google iyice buyumeye basladi domain isine girdi, hosting isinede gircek diyorlar. Zaten daha oncede bir iki sirket almisti (bir blog sirketi birde keyhole diye bir sey) googlunu neler planladigi belli degil.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Türk Webmasterlarına yararı olur, hakkaten rekabet iyidir.....

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Directi Gibisi Yok derim ben :D
Murat gecenlerde nerdeyse kandiriyordum seni. ;)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
icann dan onay almak kolay degil, payagi para vede sartlar gerekiyor (google icin pek birsey degildir ama) genede bir planlari olmasalar basvurmazlardi.

Google onay aldigina gore su an teknik olarak domain kaydedicisi.

Google kesinlikle vede kesinlikle domain kaydina yakinda baslayacak.

S

soundmaster

Misafir
arkadaşım icann den onay almak kolay diil, bilmem kaç yüzbin dolar teminat vs. istiolar da
insaf yani bahsettiğin şirket google dünya devi
ben şu an yapamayacaklarını bi iş göremiorum

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten butun ıslerı de yapmaları gerekıyor cunku ıflas ederler buyuyemezlerse.
bıldıgınız gıbı google artık 2 kısının kurdugu bır fırma degıl halka arz edılmıs bır fırma.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Üyesi olduğum ve domain uzmanlarınında bulunduğu e-gruplarda sürekli tekrarlanan şu;

"Google böyle bir girişimde bulundu çünkü asıl isteği aramalardaki kaliteyi arttırmaktı. American Online gibi bir kaç dev şirkette ICANN onayına sahip ancak bunlar hiçbir zaman domain işine el atmadılar. -Ki isteseler yaparlar, ellerinde büyük bir pazar var. Google'ın domain kayıt şirketi olmak gibi bir planı yok."

B

Bedavalar-Net

Misafir
AOL kendi kullanicisi olan 35 milyon kisiye domain satiyor disariya vermiyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google böyle bir girişimde bulundu çünkü asıl isteği aramalardaki kaliteyi arttırmaktı.

bu cümleyi anlamadım ben, google ICANN'a başvurunca aramalardaki kalite nasıl artıyor yani?

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google hakkında kimse ne yapacağını önceden kestiremez... Kim bilir bi gün çıkmış domain satıyor... hiç belli olmaz...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendisinden domain alanları aramalarda ön sıraya atarsa çaktırmadan bak sen o zaman curcunaya :)

T

Turkyurdu.org

Misafir
Pazarlama gibi bir sorunu olmayacagi icin domain pazarina girerse kisa zamanda ust siralara oynar. Google'i takip etmeyen webmaster yoktur sanirim. Ucretsiz mail konusunda beta olmasina ragmen yuzunun akiyla cikmistir. Stratejilerini uzun vadede yaptiklarina inaniyorum. bu baglamda Google domain pazarina mutlaka girecektir.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.

yoktur +1

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5