chat ege.net sohbet

Google Ve SEO

S

Sticks

Arkadaşlar,
Öylesine açılmıştı bu konu ama çok genişledi. Faydalı olacağı kanısındayım SEO ve Google ile ilgili bilgilerin. Şiddetle tavsiye ederim okuyun vaktiniz varsa (biraz uzun da :D)
 
S

Sticks

AkrepList' Alıntı:
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=6058

Ayrıca oradakileri buraya copy paste edin denilse de şu var ki :
Orada soru cevap şeklinde yapıldı ve kimi yazılanların soruları görmeden buraya paste edilmesi mantıksız birşey. Sorulmamış şeylere cevap vermek gibi olacaktır.

Ama bu başlık açık kalsın yazmaya devam edeceğim burada.

Bir bilgiGoogle'da bazen arama yapıldığında kimi zaman o aranan terimin hiçbir şekilde ilk (örneğin) 3 site içeriğinde geçmediğini görebilirsiniz. Mesela Google daha önceden Bill Clinton başkanlığı döneminde WhiteHouse.gov sitesine ve hatta [email protected] gibi, aslında arama sonuçlarında hiç çıkmayan email adresi gibi sonucu listelediğini de söylüyor. Ve bakıldğında , dediğim gibi aslında crawl edilemeyen yani listelenmemesi gereken , hatta ve hatta genelde arama motorlarının birbiri ile benzer sonuçlar çıkarması gerekirken diğer a.motorlarının hiçbir şekilde whitehouse yada emaili listelemediğini belirtmiş.
Bunun sebebini anchor text olarak açıklıyor Google ve ayrıca sonuç sayfasında 1. sırada ancak aranan kelimelerin hiçbirini içermeyen whitehouse.gov 'un anchor text sayesinde ve sahip olduğu PageRank tan ötürü 1. olduğunu gösteriyor. whiteouse.gov diğer sitelere oranla gerçekten gözle görülür şekilde en yüksek değer olan PR10 olduğundan anchor text'in de diğer sitelere pranla aşırı olmasından email adresine mail yollama tag'ı mailto: yu bile bir farklılık sergileyerek ilk sayfada ve ilk sıralarda yayınladığını söylüyorlar Google kurucusu.

Anchor + Max. PR = No 1 .

Bilgi kaynağı :
http://www-db.stanford.edu/~backrub/google.html - Bu uzun yazıyı mutlaka ama mutlaka , şiddetle okuyun derim gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız. Tamamen esas bilgiye ulaşacağınız tek adres.
Ne ticari , ne promosyon - Tamamen Google kurucuları olan Sergey Brin ve Lawrence Page tarafından hazırlanmıştır.

Bu başlığı takip ederseniz elimden geldiği kadar Google ve SEO hakkında bilgi ve ipuçları vereceğim
Kolay gelsin.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst