İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ve yeni bir alan adım hakkında.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.msnifadeleri.com adresi sahibiyim. Google için baya bir uğraştım en sonunda indexledi. İndexlemesinden sonra 2 hafta geçmesine sağmen, sayfa tasarımı, meta taglar ve içerik msn ifadeleri kelimesine uygun olmasına rağmen google aramalarında henüz ilk 40 sayfada bile değilim. Fakat önce 10. sayfada çıkartmıştı.

Pr değeri 4 ve 4 üzerinde olan web sitelerinde text link verdik. Bu sitelerin toplam sayısı ortalama 15, fakat henüz "msn ifadeleri" arama sonucunda ilk 10 sayfaya gelemedim.

Birde şunu düşünüyorum, birçok msn messenger içerikli site title bölümünde msn ifadeleri kelimeslerini kullanmış. Bu beni zorlarmı? Yada bu sebepten dolayı mı böyle bir durumadüşünüyorum?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Birde şunu düşünüyorum, birçok msn messenger içerikli site title bölümünde msn ifadeleri kelimeslerini kullanmış. Bu beni zorlarmı?

biraz zorlar ama domain ismin sayesinde ilk sayfada çıkacaksındır. bence biraz daha sabret. en geç 2 aya ilk sayfada çıkarsın sandbox'a düşmessen :)

bu arada siten açılmıyor, bakamadım. eğer sürekli bu sorunu yaşıyorsan indexlenmene, yukarılara çıkmana buda kötü etki edebilir...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
domain çok uygun ama biraz sabır.. daha çok yeni. domain de yeniyse sandboxa dikkat.
sitede içerik yok. ek olarak kategoriler açıp alt sayfalar yaratın.
domaine yazık etmeyin..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler arkadaşlar. Önerilerinizi dikkate alıcam. Tekrar teşekkür ederim. pigeon sanada bilgilerini paylaştığın için rep ile karşılık verebilirim ancak :) küçük bi hediye olsun.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok yok kesinlikle ilk sayfada cıkıp hit alamazsın.... :)

domaini satmak istersen pm..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Zanza, domaini satmayı düşünmüyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayrıca her zaman söylerim en azından Google Tavsiyelerinden birini koy. Öyle sitelere google daha çok giriyor. Ve daha rahat indexliyor.. (aksini iddia etmeyin ediyorsanız da benim yazıma inanmayın)

İfadeleri kategorilere ayırırsan çok iyi olur. Sayfa dolaşma olmalı sitede..

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Zanza, domaini satmayı düşünmüyorum.

bence de satma ..
biraz çaba sarfederek istediğin noktaya çıkarabilirsin ama iyi bir çalışma lazım .

her sayfanın meta sı ile title ve keywordlerinin farklı olmasına dikkat et :)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bende msn üzerine bir site açtım. birçok link aldım msn ifadeleri altında vede ilk sayfaya ciktim. bir iki ay zamanımı aldı. sen cok daha rahat çıkarsın hiç endişelenme. domainin de yeni sanırım. önce sandboxa girdim. bir hafta olmadı çıktım sandboxtan ve ilk sayfada yerimi aldım. umarım girmezsin sandboxa :( girersen de çabuk çıkman dileği ile..

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar.
Sinyor, bu yarışmada aynı kulvarda koşuyoruz, bir zaman sonra Msn ifadeleri kelimesinde senden yukarıda olma ihtimalimin büyük olmasına rağmen bu konuda bana fikirlerini belirttiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.

Bu arada ifadeleri sayfalara ayırıyorum. Yukarıya menü yaptım, sayfalar henüz tam olarak hazır değil fakat en azından google indexlesin şimdiden. Resimleri depoluyorum daha sonra hepsini yerleştireceğim.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuyla ilgilenicem, uyarın için teşekkürler.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
konunun başlarında bahsetttiğim site msn nickleri msn ifadeleri ve msn resimleri'nde aramalarda ilk 3'te. fakat virüs uyarısı veriyor :( istersen yerimi sana verebilirim :) ben yararını göremiyorum bari sana yararı dokunsun :D

wiseasssed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaman lazım herşeyden önce. sen içeriğini güncel tutup sitenden link vermeden link alırsan google bir süre sonra seni üst sıralara taşır. Fakat bu işler biraz zaman almakta. Bide çok hızlı yükselmek yerine yavaş yavaş emin adımlarla yükselmeyi denemeni tavsiye ederim. Abartmadan link alarak hem sandboxa düşmezsin hemde ilk sayfalarda kalıcı olursun. Google zaten yeni siteleri hemen ilk sayfada çıkarmıyor. Mantıksız derecede yükselen sitler ise sandbox'a düşüyor.Domain name in sayesinde ilk sayfada olacağın garanti gibi bişey. Bu nedenle text link alıcaksan başka kelimeler için almanı tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5