İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Web Yöneticisi Araçları Sorunum (RESİMLİ)

demars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google web yöneticisi Araçları Bu durumda dizine eklemiyor. Lütfen Yardım

Devamı Oku: Google Web Yöneticisi Araçları Sorunum (RESİMLİ)
51dyz.png

Ekli dosyayı görüntüle 3470

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Soldaki menüden "Tanılamalar" (Ne demekse:) ) orada google bot gibi tara vardır, ona gir..Oradaki merin kutusuna bir şey yazma(Birsey yazmayınca ana sayfayı tarıyor) getir butonuna bas.Başarılı yazarsa dizine gönder yazan butona tıkla, orada da URL ve ona bağlı tüm bağlantılar gibi bir seçenek var onu seçip gönder dersin..Böylece manuel olarak cebren ve hile ile google botu sayfana getirir indexletirsin. Zaten sayfanda ilgili teknik bir şey varda Google bot gibi tarayı kullanırken hata verir.

Eğer işlem sırasında "İsteğinizi gerçekleştirirken bir sorunla karşılaştık" yazar ise bikaç kez dene olmazsa bir şekilde filtreye girmişsindir -30 mu desem,-60 mı desem artık..Bu işlemden sonra bikaç gün bekle site haritaları kısmındaki indexlenen sayfa sayısının artması lazım.

demars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsteğinizi gerçekleştirirken bir sorunla karşılaştık yazıyor :(

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi birkaç gündür aynı hatayı bende de veriyor ama benim sitemin filtrede olma ihtimali yüksek! Başka bir sitem vardı pek uğraşmıyordum onunlada denedim ondada hata verdi,oda filtrede değilse penguenden sonra google cortladı her halde.Web yöneticisi araçlarını kullanan arkadaşlar google bot gibi tarayı deneyim dizene gönder dediklerinde sorun yaşıyorlarmı..Acil bikaç cengaver üye yazsa yeterli

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Aynı hatayı tüm sitelerimde verdi. Genel bir sorun olduğu aşikar.

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eyvallah yeniçeri hocam Cengaver dedik,Yeniçeri geldi..Oda güzel :) Varmı başka deneyen ..?

TaWeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon yanlış okumuşum cevabımı kaldırdım .... kafam dalgın kusura bakmayın

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
site haritası ekleme/test etme buton'u üzerindeki
linki silmeyi unutmuşsun .
:)

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Genel bir problem var, bende de günlük 100K'dan fazla index oluşturuyor ve eklenen 95K'nın üzerinde ama Google'da aratıldığında sadece ana domain çıkıyor. 2/3 gün önce yeniden değerlendirme isteği gönderdim ama hala farklılık yok. İndex'leri alıyor, ekliyor ama arama sonuçlarında gözükmüyor. Umarım düzelir kısa süre içerisinde, index uçunca sitenin hit'i 1M'in altına düştü bir anda.

Bir gün hepinizi Google lanetinden kurtarıcam, merak etmeyin :)

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Penguendenmidir, yoksa havalar ısınınca Google serverları kafayımı yedi bilemiyorum, Google da bu ara nereyi tutsan elinde kalıyor,Google monitör programıyla anahtar kelimelerimi inceliyorum, 17. sırada gözüken 2 saat sonra 128.sıraya gidiyor akşam 11 sıraya gidiyor, sonra 98..Daha olmadı 21'e geri dönüyor..İndex konusuna hiç girmiycem bendede tersi vardı,site indexinde 2-3 sayfa kalmıştı, ama arama snuçlarında tüm konular çıkıyordu,arka sıradada olsa..Bu index denilen şey google veritabanındaki sitemin sayfa sayısı değilmi, o 3 ken diğerlerini nasıl gösteriyor, Bing'den, yahoodan ödünçmü alıyor napıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5