İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google yeni algoritması Panda'yı global olarak(ingilizce kullananlar) devreye soktu.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Arkadaşlar biliyorsunuz Google şubat ayında sadece Amerikadan yapılan Google aramalarında yeni algoritmasını kullanmaya başladığını açıklamıştı.

Bugün'den(dün) itibaren bütün ülkelerde ingilizce aramalarda kullanmaya başladığını resmen açıkladı. Son 1 haftada zaten çok fazla düşüş yaşayan büyük siteler ki bunların başında ezinearticles geliyor bu algoritma için çözüm arayışına girmişler.

http://googlewebmastercentral.blogsp...ithm-goes.html

Google'ın esas amacı spam siteleri, çalıntı içerikli kopyala yapıştır sitelerini sıralamadan kaydırıp tırpanlamak ve yavaş yavaş ilk sayfalardan düşürmek ancak!!! bu yeni algoritmanın büyük haber ve blog sitelerinide çok etkilediğini görmüşler ve Google resmi yardm forumunda bir konu açmışlar. Orda etkilenen sitelerinizi söyleyin demişler ama kısacası tek tek bir müdahalede bulunmayacaklarını açıklamışlar.Ama millet yine de yazıyor.(açılan konuyu yeni gördüm
smile.gif
)

http://www.google.com/support/forum/...hl=en&start=40

Google'ın açıkladığına göre istediğini arayıp bulanların memnuniyet oranı fazlalaşmış. (nasıl anladılarsa. herhalde pozitif geri dönüş sağladılar)

Dünden itibaren İngiltereden gelen (co.uk) aramalarının sıralamalarıda çok etkilenmiş.

Muhtemelen yani zamanla bu yeni algoritma bütün dillerdeki aramalar için geçerli olacak. Net bir şekilde söylemişler tüm dil ailesi için algoritma hayata geçirilecek.

Daha detaylı bilgiyi kısa sürede bu başlık altında paylaşacağım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Panda/Farmer Update bildiğim kadarı ile aynı şey. Nereden buluyorlar bu ilginç isimleri. Türkiye'ye gelince etkileri ne olacak çok merak ediyorum.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çalışan emek veren kazanacak bu kadar basit, elbette her algoritmada olan hatalar gibi bu algoritmada da elekten sağlam sitelerde geçicek zamanla beta aşamasından çıkar ve herşey yoluna girer diye düşünüyorum, umarım kısa sürede bizim ülkemizede gelir ve kim çalışıyorsa hak ettiğini gözle görülür şekilde alır.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bu algoritmayı da çözerler kesin, googleın algoritma tutturduğunu ben görmedim açıkçası

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Çalışan emek veren kazanacak bu kadar basit, elbette her algoritmada olan hatalar gibi bu algoritmada da elekten sağlam sitelerde geçicek zamanla beta aşamasından çıkar ve herşey yoluna girer diye düşünüyorum, umarım kısa sürede bizim ülkemizede gelir ve kim çalışıyorsa hak ettiğini gözle görülür şekilde alır.

Google hemen hemen her algoritmasında başarmayı çalıştığı şey çalışıp çalışmayanı ayıredebilmektir. Bu algoritmasında da gene o fikir gözlemleniyor. Umarım bu sefer başarılar olurlar.

bu algoritmayı da çözerler kesin, googleın algoritma tutturduğunu ben görmedim açıkçası

Haklısın bu algoritmada diğer algoritmalar gibi çözülecek hatta az çok googlenin belli başlı özelliklerinin burda da gözlemleyecez. Çok çok büyük farklar olmayacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Spinnerleri ve otoblogcuları arkalara atacak diye bekliyorum. Farmeri anladık da "içerik çiftliği" kalitesiz siteleri hedefliyor. Panda'nın anlamını bilmiyorum.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
İnşallah bu sistem ile ayıklamalar düzgün yapılır ancak bu sistem oturana kadar bizim Türkler bu algoritmayı çözeceklerdir illaki. Zaman içerisinde göreceğiz değişiklikleri hayırlı olsun ne diyelim bekleyip görcez. Bu arada bilgiler için teşekkürler devamı olursa bekliyoruz.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
İnşallah bu sistem ile ayıklamalar düzgün yapılır ancak bu sistem oturana kadar bizim Türkler bu algoritmayı çözeceklerdir illaki. Zaman içerisinde göreceğiz değişiklikleri hayırlı olsun ne diyelim bekleyip görcez. Bu arada bilgiler için teşekkürler devamı olursa bekliyoruz.

http://forum.iyinet.com/google-opti...9081-google-farmer-update-yeni-algoritma.html

Bu konuyuda incelerseniz daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet şimdi okudum kardes gerçekten güzel bir makale olmus ve cok net olarak konuya açıklık getirilmiş paylaşım için teşekkürler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Google Türkiye içinde etkisini göstermeye başladı, sürekli içerik tekrarı yapan web siteleri oldukça gerilemiş durumda.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Valla etkili olmalı elbette bir eliminasyon olmadımı hoş olmuyordu gerçekten bilgi yaığını oluyordu. Ayrıca iş yapanla iş yapmayan belli olmuyordu. Biri emek harcayıp yayınlasın digeri sürekli kopyalasın :) olmaz işte şimdi istedikleri kadar birbirinden kopyalama yapsınlar ama istedikleri noktaya gelemeyecekler... Herkes birşeyelere ulaşmak için az veya çok emek harcayacak özgünlük bakımından ;) belki bunlarında sistemi çözülür o ayrı bir konu tabi :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi