İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google

HoRTLoCk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar.
Daha Öncede Dediğim Gibi Google'nin Bazı Sitelere 25 Haziran Sonrası Yaptığı Bazı Şeyleri Araştırmaktaydım.
Yaptığım Araştırmalar Gösteriyor ki Google Kendini Günden Güne Yenilemekle Birlikte Kendi Kalitesini de Yüksetmeye Çalışıyor.
Ve Bunuda Başarmış Görünüyor.
Nasıl Bu Kadar Emin Olabiliyorum? (Olabiliyorsun? Diye Soracaklarınız Olacaktır Muhakkak.)

Makaleme Başlamadan Önce Size Googlenin Ne Yaptığını Bir Örnekle Açıklamak İstiyorum."Sitenizin Yaşlı Veya Genç Olması Mühim Değil."

Örnek ; Bir Kız Gördüğünüzü Düşünün.
Kızın Fiziki Özellikleri ; Sarışın, Açık Mavi Gözlü, Uzun Boylu, Beyaz Tenli.Uzun Lafın Kısası Afet Gibi Bir Kız. (Resmi Beyninizde Oluşmuştur.Umarım)
Bu Kızı Siz Gördükten Sonra Bayağı Beğenirsiniz.
Keşke Kız Arkadaşım Olsaydı da 10 Bin YTL Borcum Olsaydı Derdiniz. "-Şahsen Ben Derdim." Sizde Onaylıyorsanız Devamını Okuyun.
Onaylamıyorsanız Hiç Zamanınızı Boşa Harcamayın!
(Bu Sayfayı Kapatın Keyfinize Bakın..)

Onaylayanlar İçin ;

Düşünün ki o Afetle tanıştınız ve arkadaşınız olmaya karar verdi.Gün geçer devran döner, bir bakmışsınız sevgili olmuşsunuz o güzel fiziğine kapılıpta...
Derken ; Şöyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz.
Kız çok güzel ama tanıdıkça sizi kendisine çekeceği yere itiyor. Fiziği güzel ama Kimyası iğrençmiş."Sizce tabi."
Kızın Kimyasını Öğrendikçe kız hakkındaki düşünceleriniz köreriyor.
Ve Yavaş yavaş kızdan kopmaya başlıyorsunuz.Bir süre sonra kızdan tam anlamıyla nefret etmeye başlarsınız.
Biri size onu sordu mu, lafını kesip ; "- Sus! adını bile anma" diyecek kadar kin beslemektesiniz ona karşı.
Örneğimiz burada son bulur...
Tabi bu örnek benim hayal ürünümdü.O Derece Afet Bir Kızdan Kim Nefret eder ki ?
Haklısınız, Saçmaladım biraz.
Güzel bir söz vardır bilmem duydunuz mu ?
Aynen şöyle ; "İnsan Güzel Sevmez, Sevdiğini Güzel Bulur." Diye.
Herneyse.
---
Şimdi dönelim kuru fasülyenin faydalarına. Yani Ana Konumuza.
Burada yapmak istediğim şey; Siz değerli webmaster arkadaşlarıma ne demek istediğimi daha açık bir şekilde aktarabilmektir.
Burada Erkek ve Sarışın Afet Rollerini Değiştirdiğiniz Zaman Google ile Güzel Siteniz Arasındaki İlişkiyi Canlandıracaksınız Aklınızda.
Yani ;
Erkek = Google
Sarışın Afet = Siteniz
Ne demek istediğimi azda olsa anlamışsınızdır umarım.
---
Bu verdiğim örneğin 25 Haziran Sonrasindaki Zamanla Alakası Ne Peki ?
Alakası Şudur Arkadaşlar ; Güzelim Sitenizi Google Öncelikle Beğenir, İstediğiniz Yere Yükseltir.
Ancak Daha Sonra Yaptığınız Hilelikleri (Spam, Boş Sayfalar, Alakasız Titleler, Bolca Gereksiz Etiketler vs vs...) Yani İç Kimyasını
Gördüğü zaman Siteniz GoogleBotunu Kendisinden İter.
Dikkat Ederseniz "İter" Diyorum Arkadaşlar.Güzelim Siteniz GoogleBotunu Tekmelemez, Yalnızca İter.
Tekmelemiş Olsaydı, Sitenizle Birlikte Googlede Zarar Görürdü.

[Tekrar ; Tekmelemiş Olsaydı, Sitenizle Birlikte Googlede Zarar Görürdü.]

Hiç Bir Teknik Direktör Sakatlanan Oyuncusunu İlelebet Takımdan Çıkarmaz.Ona Tam Anlamıyla İyileşinceye Kadar Zaman Verir.
Sizede Tanınan Bu Süre Zarfında Sitenizdeki Spamları, Boş Sayfaları, Alakasız Titleleri, Bolca Gereksiz Etiketleri ve Buna Benzer Diğer Hilelikleri Temizleyin.
Temizleyin Diyorum da , Adam gibi temizleyin.
Bir Yandan Temizlemeye çalışırken diğer yandan kirletmeyin.
---
Bana Gönderilen Sitelerin Tümünde Gereksiz İçeriklerle Karşılaştım.
Evet Arkadaşlar 25 Site Gönderildi Bana Ve Bunların Hepsinde de "Kopya İçerikler, Spam Sayfalar, Boş Sayfalar, Sayfa içeriğiyle Alakasız Titleler, Gereksiz Etiketler"
Gördüm.
Sitelerin Adreslerini Yazmak istemiyorum.Bana Site Gönderen Arkadaşlarım Kendilerini Biliyorlar zaten.
Bana Gelen Sitelerden Birkaçıda Yeni Açılmış.
O Yeni Açılan Sitelerin Durumu Farklı.
1. Makalemde Yeni Açılan Sitelerde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenleri Anlatmıştım.Bkz.
O Arkadaşlarım Makalemi Okumamışlar Sanırım, Yapılmaması Gerekenleri Israrla Tekrarlamışlar.
Ve Onlarda Sazan Gibi Ağa Takılmışlar.
Sazan dediğim için özür diliyorum ama başka ne diyebilirim ki ? Sazanlık işte.
Size Yapmayın diye diye Boğazımızda kıl kalmadı ama Sizler Israrla Yapıyorsunuz.
Sonrada Gelip "- Google Çifte Standart uyguluyor. - Ben Bunu Haketmedim. - Beni Sallamıyor Google... vs vs..vs... Ivır zıvırları Sıralıyorsunuz.
10.000.000.000 x Yapma = 10.000.000.000 Milyar Defa Yapma.
(Sıfırlarını Uzatabilirsiniz.)
---
Hee..Sitemi Temizledim de Bundan Sonra Ne Yapmam Gerekiyor ?
Yapmanız Gerekenler ;
1) Sitenizin İçeriğini Temizlediğinize Emin Olmak.
2) 3-4 Günde Bir En Az Bir Sayfa Ekleyip Sitemap'a Eklemeden Sitenizden Bağlantı Vermek.
(Sayfa Google Tarafından İndexlendikten Sonra Sitemap'a Eklersiniz.)
3) Sitenizde Güncellik İlkesini Tekrarlamak.
4) Sitenizin İçeriğiyle İlgili Linkler Almak. (PageRank Değeri Mühim Değil.İçerik Aynı Olsun Yeter.Bide Googlede İnfosu Olsun.)
5) Daha Önce Kasmış Olduğunuz Bir Title Varsa Ondan Ayrı Ama Ona Yakın Başka Bir Title Seçip Onunla Yola Devam Etmek.
6) O Kasacağınız Yeni Titleyi Anasayfanızın Titlesine Eklemek.
Son Olarak.
7) Sitenize ve Kendinize Güvenmek.

---

Bunları Yaptıktan Sonra Siteniz Yavaş Yavaş Düzelecektir.
Yani ; Sarışın Afette Kusur Göremeyen Erkek Yeniden İlgi Duymaya Başlar.
Ve Belkide Pişman Olur, Ne Kadar Güzel Bir Kızdı. Ben Neden Bu Kızı Bıraktım ki ? Diye Sorar Kendine :)
---

Evet Arkadaşlar.
Faydanıza Olacağını Düşündüğüm Bir Paylaşımda Bulunduğumu Sanıyorum.
(Umarım Sizde Öyle Düşünüyorsunuzdur.)
Tamamiyle Bana Ait Bir Sözle Makaleme Son vermek İstiyorum.

: - Paylaşmak Bir Sanattır.En Güzel Sanat, İnsanın Faydalanabileceği Bir Paylaşımda Bulunmaktır.
---
Saygılarımla...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google sarışın afet, biz delikanlı sitelerimizle ona kur yapıyoruz işte...
Tersini yazmış arkadaş...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5