İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'a sert rakip!

Shellci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20080728110641xz9.jpg

Eski Google çalışanlarından yeni arama motoru

Google'ın eski çalışanları tarafından kurulan Cuil isimli arama motoru, rakiplerine meydan okuyor...

Google 1 trilyon sayfa indekslemesiyle gururlanıp elektrikli otomobillerle uğraşa dursun, yeni arama motoru Cuil iddialı geliyor. Daha önce Google'da görev yapmış mühendisler tarafından kurulan Cuil indekslediği sayfa sayısı bakımından Google'ı geride bıraktığını iddia ediyor ancak Google'ın yerleştirdiği sörf alışkanlıklarına karşı işi zor gibi.

www.cuil.com adresli arama motoru web sayfalarını indeksleme işini Google'a kıyasla daha hızlı ve verimli biçimde yapıyor.

Cuil'in kurucularından Tom Costello şirket hakkında açıklama yaparken arama teknolojilerinde elde ettikleri mesafenin Web'in büyük bölümünün indekslenmesini sağladığını ifade etti. Cuil, sayfaları Google gibi ziyaret sayısı ve web linklerine göre indekslemenin yanında, her sayfanın genel içeriğini tanıma ve kullanıcının aramada kullandığı anahtar kelimelerin analizi gibi ekstra yeteneklerine güveniyor.​

Alinti

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biri şu gazetecilere internet dersi versin. 78.sınıf arama motorlaını Google'a rakip göstermekten bıkmadılar hala.
120 küsür milyar sayfa taralıymış güya ama daha bir selam kelimesinin karşılığı yok.
http://www.cuil.com/search?q=selam

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok sıkı rakipmiş :D

Siteme Google arama motorunu include etsem daha çok tutar :p

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google'a hiç bir zaman rakip çıkamaz çıksa bile bu böyle hemen bi site kurup 2. gün Google'a rakip olacak bir site olamaz :) google 2gün önce kurulmuş herkesin kullandığı bir arama motoru değil ki bi günde rakip çıkartsınlar :)

Bu cuil in adsense felan varmı kullanalım :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
googleden daha iyi bir sitem yazılır vss ama alışkanlıklar degişmez diyorum ben şimdi google paralı arama yaptırmıyorki başka arama motoruna yönelmesi için bir etken olsun

kafalardaki google silinmedikten sonra yeni arama motorunun tutması zor diyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
googleden daha iyi bir sitem yazılır vss ama alışkanlıklar degişmez diyorum ben şimdi google paralı arama yaptırmıyorki başka arama motoruna yönelmesi için bir etken olsun

kafalardaki google silinmedikten sonra yeni arama motorunun tutması zor diyorum.

Googledan önce altavista vardı. İnsanlar önce bildikleri siteye daha sonra bilgi için altavistaya bakıyordu. Google altavistayı geçti :) Ama bu demek değil ki Google ı da geçecekler.. Bence de geçemezler de teori doğru değil.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Googledan önce altavista vardı. İnsanlar önce bildikleri siteye daha sonra bilgi için altavistaya bakıyordu. Google altavistayı geçti :) Ama bu demek değil ki Google ı da geçecekler.. Bence de geçemezler de teori doğru değil.

eskiden altavista diyordunda eskidne arama motoru bile kullanılmıyordu o kadar web sitesi yoktiki arama motoru kullanasın millet biliyorsa siteyi giriyordu yoksa girmiyordu

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Altavista,Arabul bunlar Türkiye'de tarih oldu mesela... Google'da olabilir,ama daha iyi bir sistem yazılırsa. Google şu an en üstdüzeyde,bir insanın bulamayacağı birşey yok. Microsoft gecegündüz çalışıp,artık tamam bu Google'ı geçecen deyip ortaya çıkardığı Live.com'un bile hali ortada iken,Google'a im rakip olabilir. Ancak işte böyle internetten anlamayan gazeteler uyduruk rakip üretir 2 gün sonra da söner.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5