İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'a yasak geliyor

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
anlamıyorumki bu ülke nereye gidiyor. google yasaklayınca internet kullanıcıları neler kaybetcek görmüyorlarmı

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bizimkiler google benzeri bir arama motoru yapsınlar; %98 ihtimal uzun bir süre botnet testine tabi kalacak ve haliyle açılmayacak...
Bu keyfi uygulamalar devam ettikçe, koca ülke uyduruk bir siteyi dize getiremedikçe; daha çooookk karın ağrısı yaratır bunlar...

T

trgy

Misafir
Bişeycik olmaz. anasayfayı asla yasaklayamazlar. 1 hafta falan sorun devam eder böyle, 1 hafta sonra google bir çözümünü bulur. Türkiye pazarını asla bırakmaz. :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Video servisinde de sorun var, dengesizlerin haberleri yok google kapanınca türk internetinin bitme noktasına geleceğini, şuan piyasadaki binlerce site bu site üzerine kurulu aramızda kaç kişi yahoo, ask veya bing e göre kasıyor ki, umarım google türkiye duruma bir el atar.

T

trgy

Misafir
Sideo servisinde de sorun var, dengesizlerin haberleri yok google kapanınca türk internetinin bitme noktasına geleceğini, şuan piyasadaki binlerce site bu site üzerine kurulu aramızda kaç kişi yahoo, ask veya bing e göre kasıyor ki, umarım google türkiye duruma bir el atar.

Zeki öyle diyorsun da, illa ki bir alternatifi bulunur. ara.com.tr yi anasayfa yaptıracaklar bu gidişle. geçen gün bir deniyeyim dedim iyinet i bile doğru düzgün indexliyememiş. :p

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar mademki bu GOOGLE sizin için bu kadar önemli ve google'ın kapatılması sizlere zarar verecek diyorsunuz... Çıkın sokaklara yapın eyleminizi. İlla sayınızında çok olmasına gerek yok. Ufak bir topluluk ile yaratılabilecek bir farklılık ile gazetecilere de haber verirseniz akşam haber bültenlerinde yerinizi bulursunuz.

X

Xman

Misafir
Gazeteler olayı bizden daha iyi biliyorlar ve bizden daha çok etkilenecekler, o nedenle bu sabahtan itibaren manşetten vermeye başladılar olayı, 2-3 güne medya baskısıyla bu uygulamayı iptal ettirirler, bize gerek yok :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Görünen Türkiye kendini Çin falan sandı heralde fakat yanılıyorki google Türkiye yi Çin'i bıraktığı gibi milyon dolarlık pazarı birde bırakamaz.

Şimdi sorayım sana kaç kişi internetece girince ilk işi google açmak oluyor ? Sanki ben %95 lik kesim gibi duyuyorum evet ben bile ilk google ı açıyorum icabında kendi sitelerime bile google üzerinden giriyorum, sokaktaki 6 yaşındaki çocuktan 50 yaşındaki teyzemize kadar herkesin hayatına girmiş bir google bu ülkeden birde çıkamaz.

Diğer nokta adsense, analytics gibi servislerin her ne kadar analytics pek önem taşımasada adsense maalesef maddi yönden etkili olduğu için açıkcası buna kesinlikle bir çözüm getirecektir, adwords u söylemeye gerek yok zaten, adwors açılmayınca kim reklam verecek reklam verilmeyince google reklam marjı kim bilir % kaç gerileyecek.

Umarım hayırlı olur..

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hemen herşeyi siyaset olarak algılama gibi bir alışkanlığımız var, bu konunun siyasetle bir alakası yok konu irdelendiğinde olayın nedenleri arasında belli siyasi hesaplar olduğunu analiz etmek siyaset yapmak değildir.

Sizin mesajınıza atfen siyaset yapıyorsunuz demedim. Sizin mesajınıza bir ekleme yaptıktan sonra, kendim girebileceğim düşüncesiyle "neyse" dedim.

Konuyu dağıtmadan kısaca açıklama yapıyım dedim : )

X

Xman

Misafir
Yanlış anlaşılma olmuş demekki :). Ben tekrar vurguluyorum bu kararlar amerkiya bir mesajdır, bak senin zenginlerinin ülkemden para kazanmasını engellerim dercesine. 3-5 gün içerisinde bu karar geri çekilecektir, önemli olan diş göstermekti, ısırmak değil.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bence bu kapatma yöntemi sadece YouTube ile ilintili google.com.tr kapanamaz sanmam ...

Zaten öyle fakat youtube nin yayın yaptığı bazı ip lerde docs gibi servislerde mevcut doğal olarak bu şekilde 3-4 servis etkilenecek bu servisler arasında analytics gibi servislerde mevcut.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Zaten öyle fakat youtube nin yayın yaptığı bazı ip lerde docs gibi servislerde mevcut doğal olarak bu şekilde 3-4 servis etkilenecek bu servisler arasında analytics gibi servislerde mevcut.

Teşekkürler ben eksik yazdım haklısınız..
Google bence ona da bir çözüm bulacaktır..
Çünkü Türkiye pazarı iyi bir pazar google için ..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Aslında XMAN da güzel bir konuya değinmiş, olabilir tabiki şuan ismini hatırlayamadığım global bir dergide okumuştuk Amerika ya yön verenler arasında Eric Schmidt olduğu yazıyordu.

Bu arada analiycs kullananlar sitelerinden kaldırsınlar kodları siteler kasıyor.

X

Xman

Misafir
Bende analyticsçiyim, ne kullanacağız peki varmı sağlıklı bir sayaç, kodsuz falan.

T

trgy

Misafir
Analytics kullanmayı yakında herkes bırakacaktı zaten.

google.com/adplanner adresinden analytics kullanan sitelerin detaylı bilgilerini yayınlamaya başlamıştı google.

anahtar kelimelerini bile açığa dökmüş.

@xman

sayyac.com u kullan. parasını öde kodları gözükmesin. Türk insanlar kazansın.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Analytics kullanmayı yakında herkes bırakacaktı zaten.

google.com/adplanner adresinden analytics kullanan sitelerin detaylı bilgilerini yayınlamaya başlamıştı google.

anahtar kelimelerini bile açığa dökmüş.

turgay adplanner in asıl amacı amazon şirketinden alexa olayını almaktı aslında almak desek iyi olmaz, alexa olayını kendisine çevirmek istemesindedir diyelim.Asıl ön planda olan bu amaç yani.

X

Xman

Misafir
Peki bu durum düzelirse, birkaç gün beklesekmi analyticsi kaldırmak için, yılların alışkanlığı :) yeni bir sisteme geçmek düşündürüyor açıkçası..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Peki bu durum düzelirse, birkaç gün beklesekmi analyticsi kaldırmak için, yılların alışkanlığı :) yeni bir sisteme geçmek düşündürüyor açıkçası..

Valla ben komple kaldırdım şuan önemli sitelerde hiçbir sayaç bulunmuyor artık alışkanlık olmuş fakat ziyaretçilerin memnun olması açısından kasmaması için deaktif ettim ben.

X

Xman

Misafir
Valla ben komple kaldırdım şuan önemli sitelerde hiçbir sayaç bulunmuyor artık alışkanlık olmuş fakat ziyaretçilerin memnun olması açısından kasmaması için deaktif ettim ben.

İmzamdaki siteye tıklarmısın, analytics mevcut, bir kasmamvarmı şu an sence? saniyesinde açıyor bende.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5