İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GoogleBot Cloak Nedir?

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemi bugünlerde sık sık gelmeye başladı.. Bunun ne olduğunu bilen var mı??? :confused:

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakın tam ip yi bilmiyorum ama google taktik geliştirdi ip sonu 138 ile biten bot gelip sitemde devamlı 404 denemesi yapıyor !

yani öyle salla linki devrimi bu şekilde bitirmeyi planlıyor bence google...

rastgele sayfaların çok farklı çıkmaması gerekiyor bana göre denetimi bu şkilde yapacaklar ve sonuç mutlaka 404 vermeli 200-302 falanda kurtarmaz gibime geliyor.. ;)

açıkcası bende farklı isimle php denemesi yapıyordu artık php leri 404 e düşürdüm uygunsuz bikaç yer vardı onları kaldırdım zaten çok bişey gelmiyor googledan durduk yere banlnmayalım :)

yukarıda bahsettiğin boyu görmedim ama oda bu tarz işlemler yapıyor olabilir muhtemelen.

google i kendim yakalayıp bakıyorum belki bu 138 le biten ip odur :rolleyes:

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
anında banlanma sebebi sakın yapmayın.

if(eregi("googlebot",$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))
{
google amcaya gösterilecek özel içerikk

}else {
normal içerik
}

bu taktiği kullanan siteler anında banlanır.Çünkü google artık tek gelmiyor indexlemeye sitelere ,
eger googlebotu başka sayfaya yönlendirirseniz hemen banlanıyorsunuz :D

O

onder

Misafir
onunda yolu var, kafayı çalıştırmak lazım ;) ama ufak bir ipucu vereyim

search.php?k=hedehodo ;)

P

postmodern

Misafir
onder : o ola biteli yıl oluyor, banlanmadıysan tesadüf dikkat et :) O işin asıl yolu google ip blokları ve tr için özellikle güncel ip2country olayına girmektir.

O

onder

Misafir
yo yo bu biraz daha farklı dostum, bunu yiyor, ben yapmadım sonra diğerlerine haksızlık oluyor diye ama böyle oluyor. sanırım sen anladın :) bi dene bak. Sitede tek dosya olacak, onun üzerinden yapılacak her şey. search.php gibi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5