İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

googlebot gelmiyor.

O

OyunAlemi

Misafir
ya sitem halan googlede cikmadi cikmiyor deli olucagim ne yapabilirim oneriniz varmı

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin sitesi google'da çıkacak diye bir kural yok.

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sitenin açılış tarihi nedir?
sitelerin google da tamamen indekslenmeleri aylar alabiliyor, sabırlı olmalısın..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google ve yahoo ya kendiniz kayıt yapınca çok geç listeleniyor. ama bıraksanız kendisi birkaç günde listeliyor.. hala listelenmedim diye sürekli sitenizi eklemeyin..

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyunalemi.com dan bahsediyorsan uzun bir süre daha gelmez.

normalde acıldıktan 1 gün sonra tüm alt sayfaları indexletebilirsin.

oyunalemi.com seninse eğer sayfana birşeyler koy. meta title gibi :=)

tabiki iyi bir optimasyon yapman lazım.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylasalim.Com' Alıntı:
oyunalemi.com dan bahsediyorsan uzun bir süre daha gelmez.

normalde acıldıktan 1 gün sonra tüm alt sayfaları indexletebilirsin.

oyunalemi.com seninse eğer sayfana birşeyler koy. meta title gibi :=)

tabiki iyi bir optimasyon yapman lazım.
Herkes senin kadar ballı değil :p

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok canım , balla alakası yok. onun haricinde 4 site daha açtım onlarda 1 günde oldu.

sadece iyi optimasyon yeterli oluyor. robots.txt yi mutlaka yapmanız lazım. zaten elinizde her gün indexlenen bir site varsa google ın gelmesi çok kolay oluyor.

yabancı forumlarda okudugum kadarıyla indexlenen sitelerdeki linkleri takip eder google.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bot hergün siteme geliyor. Kafasına esiyo 300 sayfa geziyor haftada bir. ama onun dışında ana sayfaya girip kaçıyor. Dengesiz bu google.

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet google bot gelmiyor. domain kaydettirdim fakat gelmiyor.. robot.txt yi nasıl yapacaz.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
robots.txt indexlenmemesini istediginiz sayfaları yada klasörler için kullanılır.
hiç bir şekilde indexlemenin hızlanmasına yardım etmez.

örnek
admin klasörünün içine girmesni istemiyorsanız

User-agent: *
Disallow: /admin/
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /resimlerim/

Aşağıda bir sitemin istatistigi googlebot 24 mayıs tarihine kadar 206 kez gelmiş 27585 sayfamı re-indexlemiş.robots txt falanda yok :p yiğidin malı meydanda olur saklayacak bir klasörümüz olmadıgından robots.txt kullanmam.

Alexa (IA Archiver) 48574+168
MSNBot 40969+418
Googlebot 27585+206

Gelmemesiniz etkenleri;
hostunuzdan olabilir,
cezalı bir ip ile aynı class C olabilirsiniz, bu etkenleride göz önünde bulundurun :rolleyes:
bazı datacenterlar googlebotu blockluyor band tüketiyor diye yada saldırılar googlebot şekline bürünüp geliyor diye.Eger uzun süre sorun devam ederse mutlaka hostunuzu degiştirin

C

c4®

Misafir
@OyunAlemi ; şundanda kaynaklanıyor olabilir ; kullandığın scriptin bir özelliği bu 4images google alt sayfalarını almakta çok zorlanıyor , 4images kullanıpta PR değerleri 5-6 olan sitelerin bile alt sayfalarını çok zor indexlediğini göreceksin..

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaslar benim forumum war we forumda sadece ana sayfaya uyeliksiz girilebiliyordu fakat daha sonra bunu kaldırdım.Butun sayfalarda uyeliksiz geziliyor yani.ama yourcache den baktıgımda indexlenen sayfa 1 gozukuo (bir ara -1 olmuş bu ne manaya geliyo aciklarmisiniz?). peki google tekrar ne kadar sure sonra siteme ugrar ve diger sayfalari da indexler?

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belli olmaz :D ben sadece tahmini bi sure istedim.sen demissin ya bi gun ugruo bi gun ugramio fln die.

Xcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gelmemesinin ekenlerini nasil anlariz baska yolu olabilirmi ?

yoktur' Alıntı:
Gelmemesiniz etkenleri;
hostunuzdan olabilir,
cezalı bir ip ile aynı class C olabilirsiniz, bu etkenleride göz önünde bulundurun :rolleyes:
bazı datacenterlar googlebotu blockluyor band tüketiyor diye yada saldırılar googlebot şekline bürünüp geliyor diye.Eger uzun süre sorun devam ederse mutlaka hostunuzu degiştirin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5