İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GoogleBot ne zaman siteme girmiş.. (indexleme için)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoogleBot'un siteyi indexlemek için ne zaman geldiğini öğrenebilir miyim acaba? Webalizer ile bu mümkün mü?

Ya da kısaca şöyle sorayım; GoogleBot'un indexleme işlemi için siteye giriş saatlerini öğrenmek istiyorum..Bunu bulabilmek için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

(Sitem asp..Hazır forum, portal vs değil..Kontrol panelim Plesk, Windows sunucu)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kontrol panelinden siteni ziyaret eden son ziyaretçilere bakabilirsin.

Mesela benim kontrol paneli cpanel ve Web/Ftp Istatistikleri-- Latest Visitors
"This will show you the last 300 visitors who came to your site and some interesting information about them"

diye bir bölüm var oradan girip bakabiliyorum.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows sunucu kullandığım için kontrol panelim Plesk..Plesk'te de öyle bir özellik yok sanırım.. :(

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
plesk 'ise tam olarak birşey diyemeyeceğim. Çünkü hiç plesk kullanmadım da :) kusura bakma ben daha fazla yardımcı olamam kolay gelsin...

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
@yagmayok, yardımın için yine de teşekkürler : )

Sitemap vardı sitemde..Fakat GoogleBot'u nereden bulacam panelde ? :)
Tam hazırlamıyorum fakat ya ilk sayfada yada domain tıkladıktan sonra gelen sayfada last download gibi bir yazı var altında tarih yazıyor yani en son ne zaman baktığı anlamında

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pcqopat.Com' Alıntı:
Tam hazırlamıyorum fakat ya ilk sayfada yada domain tıkladıktan sonra gelen sayfada last download gibi bir yazı var altında tarih yazıyor yani en son ne zaman baktığı anlamında

Tamam buldum, teşekkürler..

https://www.google.com/webmasters/sitemaps giriş yapıyoruz..Daha sonra domain'e tıklıyoruz..Açılan sayfada "Sitemaps" linkine tıklayınca "Last Downloaded" bölümünün altında "x hours ago" yazıyor..Kaç saat önce siteye geldiğini bulabiliyoruz :)

Fakat; GoogleBot bu saatler dışında siteye hiç uğramıyor mu acaba? Yani sitemap yaptıktan sonra, sitemap.xml dışındaki sayfaları gezmiyor mu ?

D

Dot Net

Misafir
bende plesk kullanıyorum ve webstat tan öğrenıyorum bunları. yanı wındows sunucumda pleskte öğrenebiliyorum.

P

PHP Warner

Misafir
Extreme tracker tarzı bir servise üye olup istatistiklere bakabilirsin. Mutlaka istediğin bilgiyi kayıt edecektir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sitenin log klasorune gir ve bu gunun tarihi yazan loglarına bak orda google bot diye gecer sadece googlebot deil tum botları log dosyalarının icinde gorebilirsin

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
özel mesajınıda dikkate alarak cevaplamak istiyorum.Sitesini sedoya yönlendirip para kazanmak için bu takdiği uygulamak isteyenlere bir önerim var.

Bence; Siteniz indexlenmişse googlede, sedoya yönlendirin.Sonra 2-3 gün para kazanın.Ardından sitenizi parkdan çekin ve eski tasarımına getirin.Sitemapinizi yükleyin, en geç 3-4 saate içinde bot tekrar gezecekdir sitenizi.
Benim bu yöntemi uyguladığım sitemde backlinki fazla yok.Fazla güncellemede yapmıyorum ama devamlı 400 ziyaretçim var.Zaten google bot öyleki, bir şey ekleyim anında geliyor.Bunu nasıl yapıyor bilmiyorum.Sitem kapalıysa anında geliyor görüyor, ama bunu hemen dataya aktarmıyor.Bende kısa sürede kapalı tutarsam, arama motorunda yerim değişmiyor.Tekrar parkdan sitemi çekipde açarsam, bir daha geliyor ve içerikli güzel site görüyor.Yerim yine değişmiyor.Takiii 4-5 ayda bir yapılan güncellemelere kadar.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TrDownload' Alıntı:
sitenin log klasorune gir ve bu gunun tarihi yazan loglarına bak orda google bot diye gecer sadece googlebot deil tum botları log dosyalarının icinde gorebilirsin

logs bölümünden baktım da, googlebot sitemden hiç çıkmamış ki.. :(

@beceriksiz_acemi, cevabın için tekrar teşekkür ediyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5